۱۰۰ یمنی زیر شکنجه در زندان‌های عربستان جان باختند/ اکثر آنها زیر ۱۵ سال هستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 653 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:32 ب.ظ، دوشنبه، 2 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

انجمن ملی حقوق بشر یمن از جان باختن یکصد شهروند یمنی زیر شکنجه در زندان‌های رژیم سعودی خبر داد.

13911102000115_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل ازپایگاه خبرب یمن پرس، انجمن ملی حقوق بشر یمن در بیانیه خود گفت که اجساد بیش از 100 شهروند یمنی در بیمارستان شهر الخوبه است و بیش از 3 هزار یمنی در زندان نجران و سایر زندان‌های عربستان به سر می‌برند.

انجمن ملی حقوق بشر افزود که خانواده “العزی الریمی” جوان 15 ساله یمنی به اطلاع این انجمن رسانده است که فرزندشان درنتیجه برخوردهای وحشیانه نیروهای امنیتی سعودی جان خود را از دست داده است.

خانواده این جوان یمنی گفتند که علت این برخورد ظالمانه مسئولان زندان با فرزندشان به خاطر اختلاف نظر وی با یکی از زندانیان عربستانی و درگیری با وی بوده است اما این زندانی عربستانی اصلا مجازات نشده است.

خانواده این جوان یمنی افزود که مسئولان امنیتی سعودی فرزندشان را با باتوم مورد ضرب و شتم قرار داده و او را از پاهایش آویزان کرده اند که در نهایت جان خود را از دست داده است.

انجمن ملی حقوق بشر اعلام کرد که به هنگام بررسی علل مرگ این جوان یمنی، اجساد بیش از یکصد شهروند یمنی دیگر را که تحت شکنجه قرار گرفته اند در بیمارستان شهر مرزی الخوبه کشف کرده‌اند.

آمارهای انجمن ملی حقوق بشر حاکی است که مسئولان سعودی بیش از 3 هزار شهروند یمنی را به بهانه بازجویی از مناطق مختلف مرزی یمن بازداشت و سپس به زندان نجران و چند زندان دیگر در مناطق مرزی منتقل کرده است.

به گفته این انجمن، این افراد هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و تنها برای یافتن کار به عربستان عزیمت کرده‌اند و اکثر این زندانیان یمنی زیر 15 سال سن دارند.

انجمن ملی حقوق بشر یمن تصریح کرد: مسئولان سعودی علت این بازداشت‌ها را اعلام نکرده‌اند و بازداشت شدگان را نیز برای بررسی قانونی پرونده آنها به دادستانی یا دادگاهها ارجاع نداده‌اند.

ارسال نظر