۷۵ هزار گلستانی، سهام عدالت دریافت می کنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 393 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:33 ق.ظ، یکشنبه، 7 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از توزیع سهام عدالت بین ۷۵ هزار گلستانی خبر داد.

edalatبه گزارش رادکانا به نقل از شبستان، امرالله عباسی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، شامگاه گذشته (۶ اردیبهشت) در دیدار با جامعه کارگری استان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته کارگر، گفت: (۵ تا ۱۱ اردیبهشت) به عنوان هفته کارگر نامگذاری شده است که در همین راستا برنامه هایی اجرا می شود.

وی افزود: بر اساس سند چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه پنجم توسعه، فارغ التحصیلان ۴۰ درصد افراد جویای کار را تشکیل می دهند که تاکنون ۴ هزار نفر در سامانه استان مجازی ثبت نام کرده اند.

عباسی با بیان اینکه مشکلات عمده بین کار و کارگر در حال حل و فصل است، اظهارداشت: نیرو به کارفرما متناسب با فضای کار معرفی می شود و دولت با پرداخت کمک هزینه و بیمه با آنها قرارداد یکساله می بندد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان یکی از ایرادات کسب و کار را مشمول قانون کار نشدن نیروها دانست و خاطرنشان کرد: هرچه مهارت قوی تر باشند سهم ارزش افزوده بیشتر خواهد شد.

عباسی با اشاره به توانمند سازی تعاونی ها، افزود: بیش از ۳ هزار تعاونی در گلستان وجود دارد که باید بازنگری شود، چرا که سهم ناچیزی در اقتصاد دارند.

وی اظهارداشت: توسعه بیمه های اجتماعی در دستور کار است و باید استفاده از توان تشکل های کارگری را مورد توجه قرار داد.

عباسی با اشاره به سهام عدالت، گفت: توزیع سهام عدالت در دستور کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و قرار است توزیع این سهام بین ۷۵ هزار نفر انجام شود.

ارسال نظر