‌انتشار تصاویر خصوصی بیشترین پرونده‌های پلیس فتا در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 50 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:51 ق.ظ، چهارشنبه، 3 آبان، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسیول پلیس فتا استان گلستان گفت: متاسفانه طی شش ماهه اول سال۹۶ بیشترین پرونده های ارجاع شده از سوی مرجع قضایی به این پلیس مربوط به هتک حیثیت، سوء استفاده و انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی و شخصی افراد می باشد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سروان وحید صاحبکاران اظهار کرد: مجرمین و متهمین دستگیر شده در پرونده‌های هتک حیثیت و عاملین انتشار تصاویر و فیلم‌های شخصی خانواده‌ها، در بیشتر موارد همکاران، خویشاوندان و دوستان افراد بزه دیده میباشند که با جلب اعتماد شاکیان و به ندرت با اقدامات فنی‌، تصاویر و فیلم‌های شخصی آن‌ها را دریافت کرده‌ و مرتکب عمل مجرمانه خود شده‌اند.

وی افزود: عدم اعتماد به افراد ناشناس در فضای مجازی، مسیله‌ای است که تمام کاربران این حوزه آن را تأیید میکنند، اما بسیاری از موارد سوءاستفاده از افراد به علت اعتماد نابه‌جا به کسانی بوده که هرگز فکر نمی‌کردند از طریق آنها دچار چنین مشکلی شوند.

سروان صاحبکاران تصریح کرد: مراجعه‌ خانم‌ها به مراجع قضایی و انتظامی ‌به دلیل انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی رو به افزایش است و این مسیله میتواند یک هشدار جدی برای خانواده‌ها باشد.

این مقام انتظامی به منظور افزایش امنیت در فضای مجازی به شهروندان توصیه کرد: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی به خصوص پیام رسان‌های موبایلی دقت نموده و از اشتراک تصاویر و فیلم‌های خصوصی در این محیط خودداری نمایند.

وی از کاربران خواست از پاسخ به پیام‌های افراد ناشناس در فضای مجازی اجتناب کرده و از برقراری رابطه دوستی با افراد غریبه در این فضا خودداری نمایند.

سروان صاحبکاران در خاتمه از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هر گونه مشکلی در حوزه فضای مجازی‌، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام نمایند. پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/

ارسال نظر