‌کودک ۶ ساله در مسجد جمکران از مرگ حتمی نجات یافت‌
تعداد بازدید تعداد بازدید: 670 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:37 ب.ظ، پنج شنبه، 6 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

کودک شش ساله‌ای که براثر مصرف شربت متادون به کما رفته بود در بیمارستان سیار عاشقان ولایت از مرگ نجات یافت.

thum-721a2c88609c097d77a-IMAGE635079321215624455_57185به گزارش رادکانا، در تاریخ سوم تیرماه امسال همزمان با روز نیمه شعبان، دختر بچه شش ساله‌ای به بیمارستان سیار عاشقان ولایت مستقر در مسجد جمکران منتقل شد که براثر مصرف شربت متادون به کما رفته و دچار ایست کامل تنفسی شده بود.

با توجه به اینکه پدر این دختربچه در حال درمان اعتیاد با شربت متادون بود، این دارو را به همراه داشت که با غفلت پدر، دختر بچه شش ساله اقدام به مصرف این دارو می‌کند.

دختر بچه شش ساله در هنگام صرف غذا ناگهان دچار ایست تنفسی شده و به کما می‌رود که با توجه به وجود لقمه غذا در دهان، مسیر تنفس این کودک مسدود می‌شود.

همزمان با تشدید وضعیت این کودک، او را به محل بیمارستان که خوشبختانه در کمترین فاصله از محل استقرار نمازگزاران قرار داشت منتقل می‌کنند.

در بدو ورود، کادر درمانی بلافاصله اقدام به عملیات احیاء کودک و بازکردن مسیر تنفس بیمار کردند که خوشبختانه بیمار از وضعیت بحرانی و مرگ حتمی نجات یافت و پس از اقدامات درمانی اولیه این کودک شش ساله با یک دستگاه آمبولانس و دو پرستار به بخش آی سی یو بیماستان حضرت فاطمه معصومه(س) برای ادامه درمان منتقل شد.

بیمارستان سیار عاشقان ولایت امسال با هدف ارائه خدمات درمانی مناسب به زائران و مسافران از دوم لغایت سوم تیر با همکاری تولیت مسجد مقدس جمکران در هسته مرکزی مسجد برپا ‌شد و در مدت دو روز فعالیت به 927 نفر درمان رایگان ارائه کرد و بسیاری از بیماران به دلیل دسترسی سریع به محل بیمارستان به سرعت و در بهترین وضعیت درمان شدند.

ارسال نظر