۲۵۰۰ کودک یتیم گلستان در شبهای قدر دارای حامی شدند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 360 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:23 ب.ظ، شنبه، 12 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد گلستان گفت: در شبهای قدر دو هزار و ۵۵۷ کودک یتیم استان دارای حامی شدند.

IMG17011597به گزارش رادکانا، اسدالله بابازاده صبح شنبه در جلسه مشارکتهای مردمی کمیته امداد اظهار داشت: از این تعداد، در شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان 843 یتیم، در شب بیست و یکم هزار و 141 کودک و در شب نوزدهم 573 کودک تحت حمایت این نهاد دارای حامی شدند.
وی اظهار داشت: در آیات و احادیث فراوانی در خصوص اهمیت کمک کردن و دستگیری از نیازمندان و مستمندان جامعه به ویژه در ماه مبارک رمضان تاکید فراوانی شده است.
وی ماه رمضان را فرصت مناسبی برای رسیدن به کمال دانست و یاد آور شد: در این ماه به اطعام ایتام و دستگیری از نیازمندان در کنار سایر فضیلت های این ماه مبارک بسیار سفارش شده است.
وی گفت: این نهاد نیز به منظورگام بر داشتن در مسیرترویج فرهنگ یتیم نوازی و سیره علوی پایگاه های اکرام ایتام و محسنین را در سطح استان و تهران برگزار کرده است
بابازاده از مردم نیکوکار و نوعدوست دعوت کرد تا در جهت حمایت از ایتام و برعهده گرفتن سرپرستی ایتام، کمیته امداد را یاری کنند و خاطرنشان کرد: در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان با برپایی این پایگاه ها 843 یتیم استان دارای حامی شدند که امیدواریم با ترویج فرهنگ یتیم نوازی توجه به ایتام و نیازمندان برای اقشار جامعه یک دغدغه محسوب شود تا بتوانیم توسعه عدالت اجتماعی را در سطح استان شاهد باشیم.
مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مینودشت گفت: این نهاد با کمک حامیان ضیافت افطاری را با حضور 208 یتیم تحت حمایت این نهاد برگزار کرده است.
رحیم تیموری اظهار داشت: این نهاد در ماه مبارک رمضان و در راستای پیروی از سنت حسنه علوی مبنی بر کمک به اقشار نیازمند و مستحق، گام های ارزشمندی را برداشته است.
وی خاطرنشان کرد:‌ اطعام دهی و برگزاری مراسم ضیافت های افطاری برای ایتام و خانواده های نیازمندان یکی از فعالیت های پسندیده ای است که در این ماه بیشتر از ایام دیگر مورد توجه قرار می گیرد.
تیموری با اشاره به اینکه در همین راستا ضیافت افطاری با حضور 208 یتیم تحت حمایت این نهاد برگزار شد یادآور شد:‌ همچنین یک حامی نیز مبلغ 200 هزار تومان بصورت نقدی و 100 هزار تومان سبد کالا به یک یتیم این نهاد اهداء کرد./مهر
ارسال نظر