۲۸ حکم آماده اجرا در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز در گلستان وجود دارد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 380 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:20 ب.ظ، سه شنبه، 2 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

دادستان گلستان کم‎کاری دستگاه‎های اجرایی را دلیل وضعیت بغرنج در زمینه ساخت‎ و سازهای غیرمجاز ذکر کرد و گفت: در حال حاضر ۲۸ حکم آماده اجرا در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز وجود دارد.

13940310000557_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، حجت‎الاسلام مصطفی حقی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان ضمن گرامی‌داشت هفته قوه‌قضائیه اظهار کرد: 400 حکم اجرا نشده در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز در کل استان وجود داشت که 100 حکم آن مربوط به شهرستان گرگان بود.

وی تصریح کرد: از نیمه دوم سال 1393 نسبت به اجرای احکام اقدام شد و تاکنون 90 حکم تخریب بنای غیرمجاز در شهرستان گرگان اجرا شده است و چند حکم باقی‌مانده برای افراد مستضعف بوده که تعیین وضعیت خواهد شد.

تیم ده‎گردشی در روستاهای گلستان فعال شد

دادستان گلستان با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اهتمام لازم را در این زمینه نداشتند، گفت: 150 پرونده مجرمیت و کیفرخواست به دادگاه ارائه شده است، حتی بازپرس ویژه نیز در این راستا اختصاص دادیم و 28 حکم آماده اجرا داریم.

حقی با تاکید بر اینکه هیچ اغماضی در راستای تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در استان وجود ندارد، گفت: هدف اصلی، اساسی و راهبردی دستگاه قضایی اجرای حکم قانونی است و در این زمینه با هیچ‎کس عهد اخوت ندارد.

وی از فعالیت تیم ده‎گردشی در روستاهای گلستان خبر داد و افزود: در استان خوشبختانه شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز جدید نیستیم و هر مورد ساخت و ساز غیرمجازی که وجود دارد مربوط به سال گذشته است، اگر آجر روی آجری به صورت غیرمجاز گذاشته شود سریعا برخورد خواهد شد.

تشکیل 3 پرونده قتل در گلستان

دادستان گلستان در خصوص وضعیت سه قتل اخیر در استان گفت: از نیمه دوم سال 1393 تاکنون سه پرونده قتل در استان گلستان تشکیل شده است، در چهارراه تابلو که شخصی همسر سابقش (خانمش) را به قتل رسانده بود که این پرونده در حال رسیدگی برای صدور حکم نهایی است.

حقی بیان داشت: قتل دیگری که معروف شد خانم مسافرکش است و طلای فرد به سرقت رفته و به قتل رسیده است که در واقع موضوع چیز دیگری بود، پرونده در شهرستان کردکوی تکمیل شده و قاتل اقرار کرده است.

وی در خصوص سومین قتل که در کوی استرآبادی شهرستان گرگان به وقوع پیوست، گفت: قاتل سه نفر از اعضای خانواده که نسبت سببی با آنها داشتند را به قتل رساند، وکیل این پرونده ادعای جنون موکل خود را کرده است در حالی که متهم خودش اعتراف کرده بود در سلامت کامل مرتکب قتل شده لذا موضوع به پزشک قانونی ارجاع داده شد که به محض جواب اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر