۳۲۰۰ گلستانی در مسابقات ملی مهارت شرکت کردند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 561 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:45 ق.ظ، سه شنبه، 1 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان گلستان تصریح کرد: مرحله شهرستانی چهاردهمین مسابقات ملی مهارت با حضور سه هزار و ۲۳۲ نفر در شهرهای مختلف استان برگزار شد.

imagesبه گزارش رادکانا، ابوالفضل تیرانداز پیش ازظهر دوشنبه در نشست برنامه ریزی هفته ملی مهارت گفت: از این تعداد 149 نفر به مرحله استانی که نیمه دوم مرداد ماه سال جاری برگزار می شود راه یافتند.

تیرانداز در تشریح نامگذاری روزهای هفته مهارت از تاریخ 31 تیر لغایت 6 مرداد افزود: روز دوشنبه 31 تیر به عنوان اولین روز هفته مهارت ” آموزش های مهارتی، افزایش توان ملی و تحقق حماسه اقتصادی” و یکم مرداد به عنوان ” آموزش های مهارتی، توانا در تولید علم و فناوری و تحقق افق چشم انداز 1404” نامگذاری شده است.

تیرانداز عناوین دیگر روزهای هفته مهارت را به ترتیب ” آموزش های مهارتی، تحقق سهم برتر منابع انسانی در تولید ملی و افق چشم انداز 1404” ، ” آموزش های مهارتی همگام با آموزش های دانشگاهی” ، ” آموزش های مهارتی نواندیشی و پویایی فکری و اجتماعی ” و ” آموزش های مهارتی، مشارکت بخش خصوصی و ایجاد فرصت های برابر” اعلام کرد.

وی افزود: یکشنبه ششم مرداد در تقویم رسمی کشور ” روز ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای” نامگذاری شده است که آخرین روز هفته مهارت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان، حضور کارکنان و کارآموزان در نماز جمعه در سراسر استان ، تجلیل از رئیس، مربی و کارمند نمونه مراکز آموزشی دولتی و بخش خصوصی، دیدار با خانواده های معظم شهدا و غبارروی و عطرافشانی مزار ایشان، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه چهارم مرداد، دعوت از مسئولین استانی برای بازدید از مراکز آموزشی، اجرای برنامه های فرهنگی و رسانه ای و نیز انجام فعالیت های مختلف تبلیغی و ترویجی در راستای نامگذاری سال 1392 و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه را از دیگر برنامه هایی اعلام کرد که به مناسبت این هفته به اجرا در خواهد آمد.

تیرانداز با اشاره به کسب رتبه چهارم ایران در مسابقات جهانی مهارت که در کشور آلمان برگزار شد گفت: تیم مهارت جمهوری اسلامی ایران با کسب دومدال نقره، یک مدال برنز و 8 دیپلم افتخار توانست بهترین عملکرد را در طول سالهای حضور در مسابقات جهانی مهارت داشته باشد./مهر

ارسال نظر