۳۸ هزار شهروند کردکویی پارک و فضای سبز مناسب ندارند/تا به کی اوقات فراغت خود را بر روی صندلی های ایستگاه تاکسی و مغازه سپری کنیم؟+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 679 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:12 ق.ظ، یکشنبه، 3 خرداد، سال 1394 نظرات یک نظر

وجود پارک یکی از اولویت های هر شهر به شمار می رود که شهر کردکوی از آن بی بهره است.شهروندان کردکوی از کمترین وسایل بازی و ورزشی در این شهر بی بهره هستند. یکی از مهم ترین نیازهای رفاهی در شهرها وجود فضای سبز و پارک است که مدیریت شهری باید به آن توجه لازم را داشته باشند.

88888888888به گزارش رادکانا، امروزه مفهوم شهرها بدون پارک و فضای سبز غیرقابل تصور است. گسترش شهرها باعث تشدید آلودگی های محیطی شده است که در روان و احساس بشر قرن بیست و یکمی آثار نامطلوب گذاشته و حتی همبستگی ذاتی و دیرینه انسان ها را با طبیعت به جدایی کشیده و آثار آن در انسان خموده، عصبی و به ظاهر متحرک نمایان شده است.

در فضای کنونی یگانه وجه پیوند دهنده بین انسان و طبیعت، پناه بردن انسان به دامان فضاهای سبز عمومی و پارک های شهری است.

اهمیت فضاهای سبز شهری تا بدان حد است که امروزه به عنوان یکی ازشاخص های توسعه یافتگی جوامع به حساب می آید.

پارک ها و فضاهای سبز شهری از مهم ترین عوامل موثر در شکل دهی به پایداری اجتماعی و همبستگی های شهری اند .

وجود پارک‌ها در مناطق مختلف شهری از ملزومات موثر و مفید شهرداری است، به ویژه در فضای کنونی شهریمان که زندگی آپارتمان نشینی روز به روز در حال گسترش است و پارک‌ها فضایی است تا برای ساعاتی افراد امکان رهایی از زندگی مدرن شهری و چهاردیواری‌های تنگ و فرهنگ خشک آپارتمان نشینی را پیدا کنند.

???????????????????????????????

شهر کردکوی با وجود 38 هزار نفر جمعیت، از وجود پارک بی بهره است

وجود پارک یکی از اولویت های هر شهر به شمار می رود که شهر کردکوی از آن بی بهره است.

شهروندان کردکوی از کمترین وسایل بازی و ورزشی در این شهر بی بهره هستند. یکی از مهم ترین نیازهای رفاهی در شهرها وجود فضای سبز و پارک است که مدیریت شهری باید به آن توجه لازم را داشته باشند.

حق شهروندان کردکویی است که از فضاهایی همچون پارک بهره مند شوند زیرا از ضروریات اصلی شهر محسوب می شود.

???????????????????????????????

شهروندان کردکویی از نبود پارک گلایه مندند…

«آقای ایمانیان» یکی از شهروندان کردکویی در این خصوص به خبرنگار ما می گوید: با وجود توسعه فیزیکی کردکوی مردم این شهر از وجود یک پارک خوب بی بهره اند.

ایمانیان اضافه کرد: ما مکانی برای گذراندن اوقات فراغت نداریم و احداث پارک در شهر ضروری و یکی از خواسته های به حق شهروندان کردکوی است.

«خانم صفاری» از شهروندان کردکوی هم ضمن اعلام نارضایتی گفت: ما خانمها برای اوقات فراغت فرزندان خود پارکی نداریم. پارک جنگلی امام رضا (ع) وجود دارد اما بعد مسافت تا شهر کردکوی باعث شده است همه نتوانند از این پارک استفاده کنند.

وی بیان می کند: ایجاد پارک مناسب می تواند مکان مناسبی برای حضور خانواده هایی باشد که تمایل دارند ساعاتی را بیرون از خانه سپری کنند.

8888888888

مسئولین شهری فراموش کرده اند شهروندان برای اوقات فراغت خود به مکانی نیازمند هستند

«خانم عباسی» یکی از دیگر از بانوان فرهنگی این شهر اظهار داشت: به علت نبود پارک، چندین بار فرزندانم را به پارک جنگلی امام رضا (ع) بردم اما به دلیل هزینه رفت و آمد و بعد مسافت نمی توانم هر هفته خواسته فرزندانم را اجرایی کنم.

وی افزود: اگر پارک مناسبی در شهر وجود داشت، می توانستم اوقات فراغت فرزندانم را با بردن آن ها به پارک پر کنم.

وی ادامه می دهد: تاکنون در شهر کردکوی پارک مناسب و اساسی احداث نشده است، لذا از مسئولان شهری می خواهیم در شهر کردکوی پارکی احداث کنند.

«خانم موسوی» دیگر شهروند کردکویی می گوید: ما بانوان به دلیل نبود فضای مناسب و پارک برای ورزش در خیابان اصلی (مسیر خیابان جنگل) پیاده روی می کنیم که خطرات زیادی برای ما وجود دارد و هر لحظه امکان انحراف به راست وسایل نقلیه حادثه ای را برای ما بوجود آورد. (نمونه تصادف آقای جهانگیری و آقای نوروزی)

موسوی ادامه داد: بچه های ما به دلیل نبود پارک در کوچه و خیابان های شهر اوقات فراغت خود را سپری می کنند که برای آنان حوادث مختلفی پیش می آید. از مسئولین می خواهیم فکری کنند.

8

«آقای مازندرانی» یکی از کهنسالان کردکویی بیان داشت: تابستان نزدیک است پارک می تواند مکان خوبی برای پر کردن اوقات فراغت ما سالمندان این شهر باشد که هم اکنون از این فضا بی بهره ایم و مجبوریم در صندلی های ایستگاه تاکسی یا دور فلکه انقلاب بشنیم و اوقات خود را سپری کنیم.

«آقای عقیلی» در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از مسئولان شهرستان می خواهیم چاره ای برای نبود فضاهای تفریحی در شهر بیندیشند. تا کی برای نشستن از صندلی های ایستگاه تاکسی و مغازه استفاده کنیم.

8888

چرا همه شهروندان کردکوی از پارک جنگلی امام رضا (ع) استفاده نمی کنند؟

مشکلاتی مانند حمل و نقل شهری، ایمنی پارک و فضاهای سبز، امنیت و مناسب نبودن امکانات مورد نیاز برای گروه های مختلف سنی و جنسی، نبود آب شرب مناسب در این مکان ها از جمله عوامل کاهش تمایل شهروندان کردکوی برای استفاده از پارک جنگلی امام رضا (ع) می باشد.

خطر تصادف یکی از دیگر مشکلات پیاده روی مردم شهر کردکوی در مسیر خیابان جنگل است.

88888888(1)88888

انتهای پیام/

کامران می گوید:

سلام…. تو رو خدا در مورد تعریض خیابان های اصلی شهر هم بنویسید….. خیلی زشته که یک مغازه جلو باشه و یکی عقب!!!!!!!

ارسال نظر