۵۰ درصد فوتی در کردکوی مربوط به راکبین موتورسیکلت می باشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 672 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:04 ب.ظ، پنج شنبه، 18 مهر، سال 1392 نظرات یک نظر

سروان قوام گفت: توصیه ایمنی را جدی بگیرید و حتما از کلاه ایمنی استفاده کنید و سعی کنید گواهینامه رانندگی را کسب کرده که خدای ناکرده در صورت وقوع تصادف عواقب آن برابر ماده ۲۶ تمامی مقصرین باید به دادگاه بروند و با مقصر فاقد گواهینامه به شدت برخورد قانونی می شود که حداقل جریمه ۳ سال زندان و ۱۵۲ میلیون دیه و یک میلیون ۳۰۰ هزار تومان جریمه در حق دولت محکومیت دارد.

u883_Image4204به گزارش خبرنگار رادکانا، فرمانده راهنمائی و رانندگی شهرستان کردکوی به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور در هنرستان الغدیر شهرستان کردکوی در جمع دانش آموزان حاضر و سخنانی را در زمینه امینت و رعایت مقرارت راهنمائی و رانندگی بیان نمود.

سروان قوام ابتدا ضمن تبریک بمناسبت هفته نیروی انتظامی به همه پرسنل و مردم قانون مدار که با رعایت مقررات رانندگی شادی و شادابی را حفظ می نمایند افزود: در سطح استان گلستان 50 درصد از تصادفات منجر به مرگ می شود و ایران جزء 5 کشور جهان از نظر تصادف می باشد.

سروان قوام در ادامه بیان نمود: 50 درصد تصادفات مربوط به راکبین موتور می باشد و 48 درصد فوتی در استان و 50 درصد فوتی در کردکوی مربوط به راکبین موتور می باشد و در صورت ضربه به سر ابتدا منجر به فوت می شود و اگر مجروح زنده بماند به سنین بالا نمی رسد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردکوی اظهار داشت: موتور سکیلت را هرگز در اختیار کسی قرار ندهید که این ممنوع می باشد و در صورت تصادف و شکایت عواقب بعدی آن به عهده شما می باشد.

سروان قوام در خصوص خطر تصادف از سوی راکبین موتور خاطرنشان کرد: اتفاق هرگز خبر نمی کند واولین ضربه خطر تصادف این می باشد که شادی را از خانه های شما خارج می کند.

وی در ادامه دلائل استفاده از موتور سکیلت در منطقه را آب و هوای خوب و نزدیکی شهر و روستا به هم و اینکه موتور خیلی راحت در دسترس قرار می گیرد دانست و افزود: بهترین اسم برای موتور می تواند نامگذاری آلت قتاله برای آن باشد.

قوام تأکید کرد: توصیه ایمنی را جدی بگیرید و حتما از کلاه ایمنی استفاده کنید و سعی کنید گواهینامه رانندگی را کسب کرده که خدای ناکرده در صورت وقوع تصادف عواقب آن برابر ماده 26 تمامی مقصرین باید به دادگاه بروند و با مقصر فاقد گواهینامه به شدت برخورد قانونی می شود که حداقل جریمه 3 سال زندان و 152 میلیون دیه و یک میلیون 300 هزار تومان جریمه در حق دولت محکومیت دارد.

وی در خاتمه افزود: در سطح استان 180 هزار موتور شماره گذاری شده و با احتساب 20 هزار فاقد شمار ه جمعا 200 هزار دستگاه موتور سکیلت در سطح استان وجود دارد که سرانه هر فرد در استان گلستان هر 4 نفر یک دستگاه می باشد.

انشالله جوانان ما با رعایت مقررات راهنمائی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی و همکاری با مامورین ما شادی و شادابی را همیشه به خانه های خود به ارمغان آورند.

hesam می گوید:

چشم راهنمایی و رانندگی روشن . همیشه شاهد منفعل ترکتازی موتور سوارانند اما خنثی و بی مسئولیت.

ارسال نظر