۵۰۰ زائر محروم از گلستان به مشهد مقدس اعزام شدند/ گلستان هفتم مرداد میزبان خدام رضوی است/ مجمع خیرین رضوی در گلستان راه‎اندازی شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 228 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:13 ب.ظ، سه شنبه، 3 مرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس در استان گلستان گفت: در این مرحله ۵۰۰ زائر محروم برای زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع) از استان گلستان به مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه (ع) و گرامیداشت آغاز دهه کرامت اظهارکرد: استان گلستان از شنبه هفتم مردادماه جاری میزبان خدام رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید است.

وی تصریح کرد: کاروان زیر سایه خورشید تا غروب روز سیزدهم در قالب سه کاروان در شهرهای مختلف استان گلستان حضور خواهند یافت که امیدواریم اصحاب رسانه در زمینه اطلاع‎رسانی برنامه‎های این کاروان همانند گذشته فعالانه پای کار باشند.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس در استان گلستان از راه‎اندازی مجمع خیرین رضوی در استان خبر دادو افزود: شماره حساب بانک ملت 8102572985 و شماره کارت 6104337696040797 است که این شماره حساب به نام هیئت امنای این مجمع التفات کامیاب و ابوذر فردوسی است.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس در استان گلستان بیان کرد: اسفند 1394 بعد از فوت آیت‎الله طبسی حکم تولیت آستان قدس رضوی برای آیت‎الله رئیسی صادر شد، دفاتر نمایندگی در استان‎ها شکل گرفت که از ابتکارات آیت‎الله رئیسی است، قبل از شکل‎گیری این دفاتر در پنج منطقه دفتر املاک و اراضی آستان قدس فعال بود از جمله در استان گلستان که به طور مشترک با استان مازندران در این استان فعالیت دارد.

طاهری افزود: فعالیت‎های املاک و اراضی آستان دقدس رضوی از این دفاتر مستقل است آنها کارهای تخصصی دیگری را پیگیری می‎کنند که ما به آن ورود نمی‎کنیم.

وی با تاکید بر اینکه طرح تبلیغ وقف و نذر یکی از برنامه‎های ما است، ابراز کرد: تبلیغ وقف و نذر دو سنت حسنه اسلامی است که باید بیشتر ترویج شود.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس در استان گلستان گفت: فعالیت‎های دفتر آستان قدس رضوی به صورت افتخاری است و تمامی کسانی که در این دفاتر فعالیت می‎کنند با انگیزه معنوی و نه انگیزه مادی پای کار هستند، قرار نیست که با راه‎اندازی دفاتر نمایندگی آستان قدس یک سیستم اداری تشکیل شود و بار مالی برای آستان قدس رضوی ایجاد کند.

طاهری افزود: هر کسی علاقمند به فعالیت در آستان قدس رضوی باشد از بدو ورود می‎تواند خادم‎یار رضوی شود در هفته حداقل 6 ساعت برای امام رضا (ع) مطابق با توان خودش فعالیت کند.

وی اظهارکرد: برای هر یک از خادم‎یاران پوشه عملکرد در آستان قدس رضوی ایجاد می‎شود و پس از جمع‎آوری این اقدامات، آستان قدس به فرد امتیاز می‎دهد و از مرحله خادم‎یاری به سطح خادم افتخاری امام رضا (ع) ارتقاء پیدا می‎کند.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس در استان گلستان گفت: شبکه جوانان رضوی در استان یکی از موفق‎ترین شبکه‎های کشوری بوده است برای ثبت‎نام خادم‎یاری از طریق وب‎سایت www.AQR وارد سایت شود که بالغ بر 30 فعالیت در این بخش تعریف شده است.

طاهری بیان کرد: آستان قدس رضوی با برخی دستگاه‎هایی که در زمینه محرومیت‎زدایی تلاش می‎کنند تفاهم‎نامه‎هایی منعقد کرده است عمده فعالیت‎های دفتر با کمک‎های مردمی قابل انجام است، دفتر آستان قدس رضوی در استان گلستان بودجه تعریف شده‎ای برای فعالیت ندارد  و با کمک مردم و دستگاه‎هایی که کار مشترک داریم تلاش‎هایی انجام می‎شود.

وی گفت: ما با ادارات بسیج، سپاه، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و … در بخش محرومیت‎زدایی فعالیت‎هایی را انجام دادیم.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس در استان گلستان بیان کرد: برای محرومیت‎زدایی دهستان محروم قرار است اعتباراتی اختصاص پیدا کند که در این راستا سه دهستان را به آستان قدس رضوی معرفی کردیم که دهستان کرند به عنوان منطقه محروم شناخته شد که پس از اخذ اعتبار برای محرومیت‎زدایی آن منطقه اقداماتی انجام می‎گیرد.

طاهری گفت: 80 درصد هزینه‎ها بر عهده این دفاتر است که با کمک مردم و خیرین برنامه‎ها را پیگیری می‎کنیم هنوز بخش خیرین خیلی فعال نشده است که امیدواریم با کمک رسانه‎ها این بخش فعال شود./فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر