۶۵۳ هکتار از زمین های جنگلی و مرتعی استان به بیت المال بازگشت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 79 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:00 ب.ظ، پنج شنبه، 14 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

با رای دادگاه های گلستان ؛ ۶۵۳ هکتار زمین های جنگلی و مرتعی گلستان ، پارسال به بیت المال بازگشت.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان و رئیس شورای حفظ بیت المال استان گفت : حدود 30 هکتار از این زمین ها جنگلی و 623 هکتار هم مرتعی بود که با حکم دادگاه های استان خلع ید و به منابع طبیعی بازگردانده شد.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این زمین ها ، میلیاردها تومان است ،گفت : با توجه به پسروی آب دریا در سال های اخیر برای جلوگیری از تصرف زمین های ساحلی ، هماهنگی ها لازم با دستگاه ای اجرایی مرتبط  صورت گرفته است .

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه گفت : با تلاش دادستان های سراسر استان پارسال از تغییر کاربری 420 هزار مترمربع زمین های کشاورزی استان جلوگیری شد .

هاشمیان افزود : نکته مهم درباره زمین های کشاورزی و باغی این است که جلوی تغییر کاربری ها در همان مراحل ابتدایی گرفته شد و اجازه ندادیم ساخت و ساز در این زمینها آغاز شود .

وی با تاکید بر این که در نگاه ما پیشگیری مقدم بر قلع و قمع است افزود : به همین منظور پارسال از دادستان ها خواستیم برای برخورد با متخلفان ، منتظر گزارش دستگاه های اجرایی نمانند و در صورت دریافت گزارش های مردمی ، بلافاصله اقدام کنند و برای مدیرانی هم که تخلفات را دیر گزارش می کنند یا گزارش نمی کنند ، نیز پرونده تشکیل دهند.

هاشمیان افزود : با قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان و همراهی مردم و مسئولان سال گذشته 288 مورد فنس و دیوارهایی که به منظور تفکیک زمین های کشاورزی به منظور ویلاسازی ساخته شده بود ، برداشته شد.

به گفته هاشمیان امسال هم  شورای حفظ بیت المال استان ، با دقت و حساسیت ، حوزه ی کشاورزی ، منابع طبیعی و انفال استان را رصد می کند تا عرصه را بر سودجویان تنگ کند.
انتهای پیام/

ارسال نظر