۸ سال جنگ و دفاع محل بروز و ظهور ارزشهای والای انسانی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 535 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:16 ب.ظ، یکشنبه، 31 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

ناحیه مقاومت بسیج کردکوی در هفته دفاع مقدس با اجرای برنامه های متنوع به بازخوانی، دلاوری ها، ایثار و شهادت ها و چرایی تهاجم و خباثت و مخالفت دشمن با نظام اسلامی در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی می پردازد.

IMG_0010-2112به گزارش خبرنگار رادکانا، سرهنگ سمیعی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی در گفتگو با رادکانا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس گفت: معتقدم تاریخ 8 ساله دفاع مقدس و جنگ، بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی است که  نورانیت و اثر بخشی خاصی در انقلاب اسلامی ایران دارد.

وی افزود: هرچند اعتقاد راسخ داریم که از بدو حرکت حضرت امام (ره) ملت بزرگ ایران اسلامی در حال جنگ با استکبار جهانی است و این مبارزه تا زمانی که با ارزش های نظام و اصول نظام پایبند باشند ادامه دارد ولی ممکن است ارزشهای آن فرق داشته باشد، ولی مبارزه  و دفاع همچنان باقی است و  8 سال دفاع مقدس آن بخش از عرصه مبارزه است که دشمن (استکبار جهانی، نوکران آن) بی پرده و مقابله با نظام اسلامی  و فرزندان این مرز و بوم پرداخته است.

فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی با اشاره به مقاومت و بردباری مردم در برابر تهاجم فرهنگی و تحریم ها گفت: اگر روزی مردم عادی و بعضا مسئولین را در خیابان ها به خاک و خون کشیدند، اگر دشمن برنامه ای برای انحراف جوانان با تهاجم فرهنگی به مبارزه با ارزشها برخواست، اگر امروز با تحریم قصد خسته کردن مردم و بهره از نتیجه تحریم در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارند و دشمن در 8 سال جنگ تحمیلی تمام قدر برای نابودی نظام اسلامی آماده بود ولی ایستادگی مردم بزرگ ایران اسلامی از پیر و جوان و پشتیبانی از نظام اسلامی که دفاع از آن را بر خود واجب می دانستند باعث شکست دشمن و در نهایت قبول قطع نامه شد.

سرهنگ سمیعی 8سال جنگ را محل بروز و ظهور ارزشهای اسلامی دانست و افزود: 8 سال جنگ و دفاع محل بروز و ظهور ارزشهای والای انسانی است که شاید در زمان های دیگر کمتر مشاهده شده است.

وی افزو: در تاریخ  کربلا اتفاقات عجیبی افناده است که مشابه آن در تاریخ هشت سال دفاع مقدس مواردی به چشم می خورد.

سمیعی در خصوص شهدای کربلا و شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: اگر یاران امام حسین ستودنی شدند شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز که درس گرفته از کربلای امام حسین بودند ستودنی و در تاریخ ماندگار شدند چرا که با اعمال و رفتار خود تاریخ ساز انقلاب اسلامی شدند و انقلاب اسلامی را به جهان صادر کردند و دوستان و دشمنان خود  را در هشت سال شناختند و در دفاع مقدس بود که ملت بزرگ ایران به این نتیجه رسیدند که باید روی پای خود بایستند و متکی به خود باشند و متکی به دیگران نباشند.

وی افزود: در دفاع مقدس بود که جهانیان پیروی جوانان و ملت ایران را از ولایت و رهبری نظام و انقلاب دیدند و هم اکنون نیز وفاداری این ملت را مشاهده می کنند. آری در دفاع مقدس بود که ملت ایران و جوانان آبدیده روزگار شدند و درسها گرفته و درس ها دادند لذا با ارج نهادن به حماسه سازان و اسطوره های صبر و استقامت و ادای احترام به آنان به مرتبه رفیعی رسیدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان کردکوی گفت: ناحیه مقاومت بسیج کردکوی در هفته دفاع مقدس با اجرای برنامه های متنوع به بازخوانی، دلاوری ها، ایثار و شهادت ها  و چرایی تهاجم و خباثت و مخالفت دشمن با نظام اسلامی در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی می پردازد.

وی در ادامه افزود: برگزاری مسابقات ورزشی، دوچرخه سواری، کشتی باشال، کوه نوردی، دو و میدانی، مسابقات تیراندازی، رژه موتوری، برگزاری یادواره شهدا، دیدار با خانواده معظم شهیدان و ایثارگران و غبارروبی گلزار شهدا، نشست سیاسی، محفل شعر و خاطره، مسابقات وبلاگ نویسی، برپایی نمایشگاه و ویزیت رایگان

همایش اقتصادمقاومتی در پی فرمایشات مقام معظم رهبری با حضور شوراها و دهیاران و فرماندهان پایگاهها و مسئولین و برنامه متنوع نیز که اصلاعیه آن چاپ شده است که انتظار همراهی و همکاری و شرکت عزیزان را دارد.

در پایان از تمامی عزیزانی که در اجرای برنامه هایمان با ناحیه مقاومت شهرستان همراهی  و همکاری دارند تقدیر و تشکر می نمایم. 

ارسال نظر