۸۰ هزار سرباز سوری برای «نبرد بزرگ» حلب آماده می‌شوند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 475 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:29 ب.ظ، دوشنبه، 10 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

ارتش سوریه درحالی به محاصره نظامی مناطق شمال سوریه به ویژه شهر «حلب» ادامه می‌دهد که حدود ۸۰ هزار سرباز سوری خود را برای آغاز «نبرد بزرگ» شمال سوریه آماده می‌کنند.

13920410000795_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، ارتش سوریه درحالی همچنان به عملیات‌های نظامی‌ خود در چندین محور در ریف حلب ادامه می‌دهد که پیشروی چشمگیری در دو جبهه «اعزاز شمالی» و «تل رفعت» در بخش جنوبی ریف حلب محقق کرده است.

اما در این ارتباط یک منبع نظامی در ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس تاکید می‌کند که این عملیات‌های نظامی مقدمه و سرآغاز بزرگ‌ترین عملیات نظامی از زمان آغاز بحران سوریه خواهد بود.

وی در ادامه توضیح می‌دهد: در بیان اهمیت این نبرد تنها کافی است به این نکته اشاره کرد که برای آغاز این نبرد بیش از 80 هزار نظامی و سرباز ارتش سوریه آماده شده و برای تحقق دو هدف راهی مناطق شمالی سوریه شده‌اند که اولین آن تکمیل محاصره بزرگ ریف حلب به طور کامل و دیگری آغاز نبردی است که به «نبرد مادر (اصلی)» معروف شده است.

این منبع آگاه در ادامه می‌‌افزاید: شمار زیادی از نظامیان ارتش سوریه راهی این منطقه شده‌اند تا در سریع‌ترین وقت ممکن به این نبرد پایان دهند، اما براساس برنامه و نقشه ریخته شده تلاش می‌شود، این نبرد در فرصت مناسب آغاز شود تا به این طریق تا جای ممکن از میزان تلفات در ارتش سوریه کاسته شود و در مقابل امکان تسلط بر تمام مناطق  در اختیار و در کنترل عناصر «جبهه النصره» و «ارتش آزاد سوریه» فراهم گردد که در این صورت راه برای ورود ارتش به داخل شهر حلب فراهم خواهد شد.

وی گفت: نقشه ریخته شده از سوی ارتش سوریه تاکید می‌کند که رسیدن به مرکز شهر حلب برعهده نیروهای ویژه ارتش سوریه خواهد بود که قرار است، ظرف دو روز اول نبرد محقق شود تا هفته اول آغاز نبرد مملو از موفقیت‌ها و پیروزی‌ها برای ارتش سوریه باشد.

این منبع آگاه در ارتش سوریه درباره مناطق ریف حلب می‌گوید که آزادی شهر «اعزاز» در اولویت نبردهای ارتش سوریه جهت آزاد سازی مناطق ریف حلب از گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح است تا به این ترتیب عملیات ارتش سوریه از شمال آغاز شود و با آزادی مناطق «مایر»، «بیانون» و «دیر الجمال» ادامه یابد که مناطقی استراتژیک بر راه حلب – اعزاز به شمار می‌آید که در صورت تصرف این مناطق دیگر راه حلب به روی کمک‌های امدادی برای گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح از مرزهای شمالی سوریه با ترکیه بسته می‌شود.

ارسال نظر