۹ دی تجلی پیوند امت با ولایت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 516 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:30 ب.ظ، یکشنبه، 8 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام شفیعی: درسی که ۹ دی به ما آموخت این است که هر وقت امت با ولایت و امامت جامعه اسلامی باشد دشمنان ما هیچ غلطی نمی توانند بکنند و تمام توطئه های آنان خنثی می شود.

Main2045به گزارش رادکانا، حجت الاسلام عباس شفیعی از اساتید گفتمان های دینی و فعال فرهنگی در شهرستان کردکوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار رادکانا 9 دی را پیوند امت با ولایت دانست و گفت: 9 دی با حضور میلیون ها زن و مرد ایرانی در حمایت از نظام مقدس اسلامی و تبعیت از ولی فقیه ایران اسلامی یک بار دیگر بیمه شده و توطئه های دشمنان داخلی و خارجی این نظام خنثی گردید و باعث یأس آنان شد.

وی با اشاره به حماسه بزرگ 9 دی تصریح کرد: حماسه بزرگ 9 دی بیانگر تبعیت امت با ولایت و اسلام خواهی مردم بود و مردم در این روز نشان دادند که هرگز از اصول و ارزشهایی که برای آن انقلاب کردند و این همه شهید تقدیم نظام کردند کوتاه نخواهند آمد.

9 دی یوم الله است

این فعال فرهنگی در پاسخ به این سوال که اگر بخواهید در یک جمله 9 دی را خلاصه کنید چه می گویید اظهار داشت: 9 دی یوم الله است، همانطور که 12 بهمن و 22 بهمن یوم الله اند.

حجت الاسلام شفیعی با اشاره به عبرتها و درس های یوم الله 9 دی اذعان داشت: باید بدانیم که دشمن هیچ وقت از دشمنی با اسلام و ایران اسلامی دست بر نمی دارد و از هر فرصتی برای ضربه زدن ما استفاده می کند، لذا نباید به دشمن بهانه اظهار وجود داد و زمینه را برای ضربه زدن آنان به انقلاب اسلامی مهیا کرد.

وی تأکید کرد: درسی که 9 دی به ما آموخت این است که هر وقت امت با ولایت و امامت جامعه اسلامی باشد دشمنان ما هیچ غلطی نمی توانند بکنند و تمام توطئه های آنان خنثی می شود.

داشتن بصیرت از درسهای یوم الله 9 دی است

وی همچنین گفت: بصیرت داشتن و در دام دشمن قرار نگرفتن و گوش به فرمان ولی زمان بودن از دیگر درس های 9 دی می باشد.

حجت الاسلام شفیعی با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در نقش برآب کردن فتنه 88 تصریح کرد: نقش محوری مقام معظم رهبری در بصیرت افزایی امت اسلامی و هدایت مردم به سمت فلاح و صلاح جامعه بر کسی پوشیده نیست و خطبه های تاریخی ایشان در نماز جمعه تمام توطئه های دشمنان خارجی و داخلی را خنثی کرد و مردم را به وحدت و یکپارچگی رساند تا حماسه بزرگ 9 دی خلق شود.

 نباید به آسانی برای کسانی که در فتنه 88 حضور داشتند و دخیل بودند در نظام جایگاهی قائل شد و همه چیز را فراموش کرد

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که آیا کسانی که در فتنه 88 حضور داشتند جایگاهی در نظام دارند، خاطرنشان کرد: قطعا فعالین و دست اندرکاران در فتنه سال 88 اشتباه بزرگی را مرتکب شدند و هزینه زیادی برای نظام بوجود آوردند که جبرانش بسیار سخت است و نظام هنوز هم دارد تاوان اشتباه آنان را پس می دهد، لذا به این آسانی نباید برای آنان در نظام جایگاهی قائل شد و همه چیز را فراموش کرد.

وی در عین حال افزود: البته کسانی که از روی غفلت به این دام افتادند و بعد هم واقعا پشیمان شده و توبه کرده و به دامن ملت بازگشتند، مسئله شان جداست.

حجت الاسلام شفیعی در پاسخ به اینکه قیام عاشورا تا چه اندازه توانست مردم ما را در برابر فتنه گران در روز عاشورای حسینی سال 88 مقاوم کند، اظهار داشت: اصولا اساس نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی بر اساس تفکر حسینی (ع) و قیام عاشورا شکل گرفت و مردم در زمان رژیم ستمشاهی و در محرم سال 57 برای مبارزه با ظلم و ستم و بیداد قیام کرده بودند و سپس رژیم پهلوی را سرنگون کردند.

وی ادامه داد: قطعا ملت ما مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمنان را از امام حسین (ع) و قیام عاشورا آموخته و با تبعیت از آن امام عزیز و شهدای کربلا، هر جا ببینند که علیه اسلام و انقلاب اسلامی و ولی زمانشان تعرضی صورت می گیرد در مقابل متعرضین و دشمنان اسلام ایستادگی می کنند و نمی گذارند ولی زمانشان تنها بماند، کاری که در 9 دی انجام دادند.

ارسال نظر