۹ دی روزی که ایران را تکان داد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 457 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:30 ق.ظ، شنبه، 7 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

فرایند ۹ دی ایجاد چنین فضایی و باز کردن گره های کوری بود که دشمنان با یارگیری داخلی ایجاد کردند اما پس از مشخص شدن این گره ها، توسط ” مقام عظمای ولایت و رهبری ” مردم به حقیقت رسیدند و چنانکه ضرب المثل معروف می گوید ” آفتاب آمد دلیل آفتاب ” وقتی حقیقت آشکار گردید مردم به میدان آمدند و از آرمانهای حقیقی خود دفاع کردند و تارهای عنکبوتی پاره شد و این روز نیز یوم الله دیگر شد تا در سیر تعالی انقلاب بشکل نقطه عطفی مانگار شود.

3 (1)به گزارش رادکانا، 9دی ها آمدند و رفتند اما یک 9دی در تاریخ ایران ماندگار شد؛ حماسه نه دی احیاء نوع تفکر انقلاب در مواجهه با چالشها بود و استحکام یک سیستم سیاسی در برخوردهای شدید که هر سیستم با آن مواجه می شود میسر می گردد.

هر زلزله از آن تکانهایی صاتح می شود که استحکام بنا از تخریب پیشگیری می کند و فونداسیون بنا در چنین تکانهایی باید از استحکام لازم برخوردار باشد تا مهندسی سیستم زیر سوال نرود.

این یک حقیقت است که سیتم نوع خواص انقلاب اسلامی که مبتنی بر ولایت فقیه است بر شانه مردم بنا شده و اگر آگاهی های دینی و اجتماعی و نوع شناخت نسبت به مبانی فکری آن مبتنی نباشد وقایع خون بار تاریخ اسلام تکرار آن بدور از واقعیت نیست و عوامل موجده در صورت عدم استفاده صحیح ممکن است مخرب و بنیان برانداز شود و استحکام بنا را در آن خدشه وارد سازد.

آثار مترتب بر بوجود آمدن حماسه 9دی تکرار اشتباهات تکرار شده تاریخ تشیع بود و حضور نفاق با چهره های پیدا و پنهان آن چیزی نبود که از چشم ایدئولوک های نظام پنهان باشد ولی مهمترین عامل نوع برخورد با این عوامل در صحنه اجرا بود که شاید بتوان آن را نقطه عطف جریان حماسه 9دی اشاره کرد که پیامد آن استحکام نظام سیاسی تا فروردین 92را در پی داشت و محاسبه گران خارجی به عمق واقعیت انقلاب و نوع نگاه جامع الاطراف آن پی بردند و در مواجه با انقلاب محتاط تر شدند.

siWOH4

بدون شک نفوذ و تخریب بدنه انقلاب با تجربه 34 ساله از اقدامات همیشگی نظامهای سلطه در مواجه با انقلاب اسلامی بوده است و از هر فرصتی در این امر کوتاهی نکرده اند.

اما میزان شناخت از توان و محاسه سختی یک بنا و فونداسیون آن می تواند میزان فشار و شکنندگی را تعیین کند و این ضریب اشتباه و عدم شناخت صحیح از فرایند انقلاب اسلامی همیشه نیروهای انقلاب را دست بالا قرار داده و تئوریسینهای غربی شاید بواسطه دست کم گرفتن ایدئولوژی محکم انقلاب با غروری کاذب در مقابل جریان انقلاب همیشه طعم شکست را چشیده اند.

اما محاسباتی که در سال 88 انجام شد کمی آکادمیک تر و مبتنی بر صحنه واقعی انقلاب اسلامی بود و تئوریسینها با طراحی یک فرایند پیچیده نفوذ را بشکل کلاسیک تر طراحی کردند تا ضریب موفقیت خود را بالاتر ببرند و در قالب های اعتراضات مدنی و قانونی به جنگ انقلاب آمدند و عواملی را از درون انقلاب به استخدام در آوردند.

در حقیقت ورود، ضربه زدن و تخریب را به اجرا در آوردند ولی هسته گداخت انقلاب، برد و توان آن به میزانی بود که توانست علاوه بر هضم این جریان سیستم را در راکتور خود ذوب کند و در بسیاری از موارد از عوامل فتنه سوخت خود را تامین کند.

بی شک در فرایند فتنه تقلبی ارائه دادن حقیقت و وارونه کردن واقعیت از عوامل تعیین کننده است ولی همین که طرف مقابل موفق به ارائه حقیقت به مخاطبان شود نیروی محرک اصلی طرف مقابل با بدست آوردن حقیقت و آگاهی از کذب بودن بستر ساخته شده و تشخیص ماهیت دشمن اثر عکس می بخشد و نیروی متخاصم به ناگاه در صف دوست قرار می گیرد و یارگیری کاذب عکس خود را عمل خواهد کرد زیرا مبانی دو طرف یکی است و در اصول دشمنی وجود ندارد ولی فقط نقاط کور و گره هایی است که دشمن بخاطر نفوذ ساخته و با مشخص شدن این نقاط کور و آشکار شدن حقیقت دیگر چیزی برای مخالفت و دشمنی نمی ماند.

ac627ab1ccbdb62ec96e702f07f6425b

فرایند 9 دی ایجاد چنین فضایی و باز کردن گره های کوری بود که دشمنان با یارگیری داخلی ایجاد کردند اما پس از مشخص شدن این گره ها، توسط ” مقام عظمای ولایت و رهبری ” مردم به حقیقت رسیدند و چنانکه ضرب المثل معروف می گوید ” آفتاب آمد دلیل آفتاب ” وقتی حقیقت آشکار گردید مردم به میدان آمدند و از آرمانهای حقیقی خود دفاع کردند و تارهای عنکبوتی پاره شد و این روز نیز یوم الله دیگر شد تا در سیر تعالی انقلاب بشکل نقطه عطفی مانگار شود.

این میسر نشد مگر جمع شدن جماعت زیر پرچم اباعبدالله (ع) و زمانی که پرچم ابوالفضل العباس (ع) جایگاهش مشخص شد همه دانستند که باید سرباز کدام صف باشند و زیر کدام پرچم جمع شوند و به کدام سمت بروند و این نقطه پایانی بود بر حجمه بی پایان جریان معاند…..

اینگونه بود که 9دی ها آمدند و رفتند اما یک 9دی در تاریخ ایران ماندگار شد و ایران را تکان داد؛ زیرا ملت ایران تمام قد از هویت دینی و حریم اهل بیت (ع) دفاع کرد و صدای حسین، حسین در فضای ایران طنین انداز شد و در یک کلمه ملت به ولایت آری گفت و به عیر نه ….!

نویسنده رادکانا: محک 

ارسال نظر