۹ دی نشأت گرفته از الگوی شهادت، بصیرت و ایستادگی یعنی امام حسین (ع) بود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 728 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:43 ق.ظ، دوشنبه، 9 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

دکتر غلامرضا عرفانیان گفت:باز هم مردم به یقین بیشتر رسیدند که وحدت مسلمانان و بصیرت آنان و هدایت داهیانه مقام معظم رهبری چگونه دشمنان ما را مأیوس تر و پرچم اسلام را برافراشته تر خواهد نمود و دشمن در واقع چقدر در مقابل مردم و اهداف والای شهیدان؛ ناچیز و حقیر و ناتوان است.

IMG_0038به گزارش رادکانا، دکتر غلامرضا عرفانیان رئیس دانشکده فنی و حرفه ای پسران امام علی (ع) کردکوی 9 دی 88 را ایام الله دانست و گفت: روزی است که ابرقدرتهای خارجی که امید به دست های پنهان داخلی داشتند، را ناامید کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری از ایام الله است.

عرفانیان حماسه بزرگ 9 دی را بیانگر حاکمیت روح دیانت بر دل مردم دانست و افزود: چه بگویم که هرگز نمی توانم بالاتر از بیان مقام معظم رهبری عرض کنم و آن اینکه حماسه 9 دی نشانگر حاکمیت روح دیانت بر دل مردم و حاصل احساس وظیفه دینی و انجام عمل صالح بود.

9 دی نشأت گرفته از الگوی شهادت، بصیرت و ایستادگی یعنی امام حسین (ع) بود

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای پسران امام علی (ع) کردکوی در پاسخ به این سوال اگر 9 دی را در یک جمله خلاصه کنید چه می گویید، اظهار داشت: حرکتی خودجوش که صالح ترین اقدام و نشأت گرفته از الگوی شهادت، بصیرت و ایستادگی یعنی امام حسین (ع) بود.

دکتر عرفانیان با اشاره به درسهای یوم الله 9 دی اذعان داشت: ما دانش آموزان مکتب حسین (ع) در 9 دی 88 درس خود را خوب پس داده ایم و آنچه باید دیگران (ابرقدرتها، غافلان و مغرضان داخلی) درس بگیرند، آن است که این ملت دست از دین، نظام ارزشهای اسلامی و امام خود برنخواهند داشت و پشت سر ولی امر خود راست قامت، خواهند ماند و در واقع بزرگترین درس این است که دست خدا به وضوح در این حماسه و جای جای این انقلاب مشهود است.

وی در ادامه در خصوص نقش مقام معظم رهبری با توجه به تدبیر و اندیشه ایشان در برملا کردن فتنه 88 گفت: معتقدیم آنچه که ما در آینده می بینیم، مقام معظم رهبری در خشت خام می بیند و در واقع مقام معظم رهبری به مانند چراغ راه ملت بود، هست و ان شاالله خواهد بود.

 وحدت و بصیرت مردم و هدایت داهیانه مقام معظم رهبری در 9 دی دشمنان ما را مأیوس تر و پرچم اسلام را برافراشته تر کرد

غلامرضا عرفانیان در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که حماسه 9 دی چه عبرتهایی برای ما داشت اظهار داشت: باز هم مردم به یقین بیشتر رسیدند که وحدت مسلمانان و بصیرت آنان و هدایت داهیانه مقام معظم رهبری چگونه دشمنان ما را مأیوس تر و پرچم اسلام را برافراشته تر خواهد نمود و دشمن در واقع چقدر در مقابل مردم و اهداف والای شهیدان؛ ناچیز و حقیر و ناتوان است و اندیشمندان مادی دنیا هنوز در حیرت اند که این حماسه ریشه در کجا دارد، چرا که با معیارهای علمی و مادی آنان سازگار نیست.

کسانی که هنوز بر کرده خود لجاجت می کنند دیگر جایی در این نظام و انقلاب ندارند

عرفانیان در پایان در پاسخ به اینکه آیا کسانی که در فتنه 88 حضور داشتند و دخیل بودند جایگاهی در نظام دارند، عنوان کرد: آدم ها برخی امیر شب و روزشان و برخی اسیر ایام خود هستند و هویت آنان در کشاکش همین امیری و اسیری شکل می گیرد.

وی افزود: برخی چون حر بر اباعبدالله آب می بندند و در اندک زمانی توبه کرده و به حریت خود بر می گردند تا در راه امام خود شهید شوند و برخی عوامل فتنه، چون حر برگشتند و مجددا به دامن انقلاب و نظام پیوستند اما کسانی که هنوز بر کرده خود لجاجت می کنند دیگر جایی در این نظام و انقلاب ندارند با این وجود هنوز مورد رحمت این انقلاب بوده و نفس می کشند.

ارسال نظر