تصاویری جذاب از طبیعت بکر روستای سرکلاته خرابشهر
تعداد بازدید تعداد 1,244 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۴۳ ب.ظ، چهارشنبه، ۹ دی، سال ۱۳۹۴ نظرات 2 نظر

چشم انداز جنگل ‏های زیبا و متراکم درختان پهن برگ راش و آزاد، عبور رودخانه‏ های پرآب و خروشان میرانلو در غرب و دوآب در شرق روستا با حواشی سرسبز و زیبا، همراه با رنگ‏آمیزی جلوه ای زیبا از طبیعت خداوندی را به نمایش گذاشته است.

Cagfptureبه گزارش رادکانا، روستای سرکلاته خرابشهر از توابع بخش مرکزی شهرستان کردکوی، با مختصات جغرافیایی ۵۴ درجه و ۴ دقیقه طول شرقی و ۳۶ درجه و ۴۴ دقیقه عرض شمالی، در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهر کردکوی و ۳۹ کیلومتری شهر گرگان قرار دارد.

این روستا از شمال به جاده ساری ـ گرگان از شرق به روستای سالیکنده، از جنوب به اراضی جنگلی و از جنوب غرب به روستای کارکنده محدود می ‏شود.

روستای سرکلاته از سطح دریا ۳۰۰ متر ارتفاع دارد و تحت تأثیر اقلیم کوهپایه‏ای و خزری آب و هوای آن معتدل است و فاصله اندکی با دریای خزر دارد.

چشم انداز جنگل ‏های زیبا و متراکم درختان پهن برگ راش و آزاد، عبور رودخانه‏ های پرآب و خروشان میرانلو در غرب و دوآب در شرق روستا با حواشی سرسبز و زیبا، همراه با رنگ‏آمیزی مزارع پنبه، شالیزار، گل‏های زرد کلزا و چشمه ‏های فراوان درون جنگل‏های انبوه، فضای رویایی مناسبی برای دیدار گردشگران و علاقمندان به طبیعت فراهم آورده‏اند.

این روستا، علاوه بر طبیعت بکر و منحصر به فرد، از جاذبه‏ های تاریخی و مذهبی چندی نیز برخوردار است: از آن جمله، می‏توان از بقایای شهر تاریخی تمیشه و کوره ‏های آجرپزی در غرب روستا، نام برد که به صورت تپه های پست، توجه گردشگران را به سوی خود جلب می ‏کند.

عکاس: مصطفی لیاقتی

برای دیدن تصاویر در اندازه بزرگتر بر روی هر تصویر کلیک کنید.

CafgfgptureCagfptureCapbntureCaptffureCaptufgfreCaptufreCapture.gJPGCaptureCapturgfeCapturghgeCaptujmreCaptbureCapturgeانتهای پیام/

ره پوی ولایت تا شهادت می گوید:

سلام علی جان.
جنگل سرکلا و جنگل های هیرکانی انقدر سوژه برای عکاسی داره که دیگه نخوای برای عکس گرفتن یه برگ درختو جلو دوربین …………………………….

ره پوی ولایت تا شهادت می گوید:

ولی بقیه عکساش دل فریب و چشم نواز بودا………………………… باید نقد منصفانه کرد دیگهههههههههههههههههههه

ارسال نظر