بخشی از گفتگوی شهردار و رئیس شورای شهر کردکوی در برنامه گفتمان شبکه گلستان+تصاویر
تعداد بازدید تعداد 1,834 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۵۲ ق.ظ، شنبه، ۱۹ دی، سال ۱۳۹۴ نظرات 8 نظر

علی اکبر بسطامی شهردار کردکوی و امید دانشیار رئیس شورای اسلامی شهر کردکوی چهارشنبه هفته گذشته به منظور بررسی مشکلات شهر کردکوی مهمان برنامه گفتمان صدا و سیمای مرکز گلستان بودند.

777به گزارش رادکانا، علی اکبر بسطامی شهردار کردکوی و امید دانشیار رئیس شورای اسلامی شهر کردکوی چهارشنبه هفته گذشته مهمان برنامه گفتمان صدا و سیمای مرکز گلستان بودند.

این برنامه که بصورت زنده از شبکه سبز صدا و سیمای مرکز گلستان پخش شد به “” بررسی مشکلات شهر کردکوی “” پرداخته شد.

بخشی از این گفتگو بدین شرح است:

آقای بسطامی شما در شهر کردکوی چه اقداماتی انجام داده اید؟

زمانی که این حقیر به شهرداری آدمدم یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان بدهی را پرداخت کردیم. همچنین یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان حقوق و مزایای پرنسل را دادیم و تا به امروز ۷۰ درصد بودجه خودمان را تامین کردیم.

خد ارو شکر در بحث درآمد زایی کارهای بسیار خوبی از سوی شهرداری انجام گرفت. در بحث ساختمانی خصوصا پرونده ها که تا به امروز رسیدگی نمیشد شاید راکد مانده بود این بخش را  دوباره احیاء کردیم.

در این مسیر لوایح را به شورای محترم شهر فرستادیم که این لوایح همراه با جذب سرمایه گذار بود چون شهرداری در شهرهای کوچک نمی تواند به تنهای خدماتی را به مردم ارائه دهد نیازمند این هست که در کنار لوایح و برنامه هایی که داریم سرمایه گذارانی را هم به استان و هم به شهر بیاوریم.

در رابطه با فضای سبز باید بگوییم زمانی که ما شهرداری را تحویل کرفتیم فضا زرد بود. در بلوار ها چمن نداشتیم ولی درحال حاضر بیشتر میادین شهر چمن کاری و سرسبز هستند.

برای شهرداری هیچ منطقه از نظر ارائه دادن خدمات فرقی ندارد ما از مردم میگیریم و برای مردم خرج میکنیم. در واقع مردم به مردم است.

شهرداری در همه ابعاد باید کار کند. شهرداری نباید فقط در بحث عمرانی فعالیت کند باید توجه ویزه ای به موضوعات فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.

طرح آسفالت محله ولاغوز انشاءالله در یک تا دو هفته دیگر شروع می شود. آسفالت جدید در راه است و ما برنامه آسفالت جدید را داریم.

آقای دانشیار بفرمایید عمده ترین مشکلاتی که در شهر کردکوی وجود دارد چه می باشد؟

مردم شهر کردکوی فکر نکنم خواسته های آنچنانی داشته باشند. یعنی در یک حدی هستند که حداقل کاری که باید برای آنها انجام داد احداث جدول، توسعه معابر، قرار دادن سطل آشغال این مسائل هست که از وظایف شهرداری هستند.

بحث سرمایه گذاری که آقای بسظامی اشاره کردند لایحه هایی که به شورای شهر فرستادند ما با اعضای شورا مشورت کردیم به نظر ما ابتدا باید ساختار شهر را آماده کنیم.

ما از سرمایه گذار ۵۰ میلیاردی حمایت می کنیم اما باید این شرایط را داشته باشد: ۱- صلاحیت فنی ۲- صلاحیت مالی این سرمایه گذار را می خواهیم.. این شرایط باید در اختیار شورا قرار گیرد و شورا بررسی کند.

آقای دانشیار کردکوی در مسیر بزرگ راه آسیایی تهران – مشهد قرار دارد و از قطب های مهم گردشگری می باشد مثل رادکان، جهان نما و درازنو، چه تمهیداتی انجام شده که مردم بجای عبور کردن از شهر ماندگار شوند؟

ما به اتفاق فرماندار این موضوع را بررسی کردیم یک نمونه مثل بیمارستان کردکوی که بحث توریسم درمانی دارد که می تواند جدب گردشگر را زیاد کند. نمونه دیگر آن دانشکده امام علی (ع) که از سراسر کشور برای تحصیل می آیند.

فضای گردشگری همچون درانو، جهان نما و پارک جنگلی در این رابطه ما از مدیران استانی و مدیران گردشگری می خواهیم فضا را را برای این وضع موجود آماده کنند. چرا که کردکوی شهریست که مظلوم واقع شده است.

سولات شهروندان کردکوی از مهمانان برنامه:

یک شهروند گفت: با توجه به بافت قدیمی و فرسوده که شهر کردکوی دارد. در توسعه شهری عملیات آنچانی انجام نشده است.چند سال است که بحث طرح جامعه شهری مطرح هست هرچند کارها و موضوعاتی انجام شده ولی ما خواهان توسعه بافت شهر هستیم.

شهروندی که در سازمان حمل و نقل عمومی فعالیت دارد گفت: انتظار دارم چاله چوله های شهر که موجب اذیت و آزار شهروندان می شود درست شود.

یک خانم شهروند: من یکسال به کردکوی آمدم شهری زیباست ولی از نظر بهداشتی کمتر به این شهر توجه شده است. لطفا شورای شهر و شهرداری به نظر مردم توجه کنند.

پیامک یک شهروند کردکوی: مشکلات شهر کردکوی را باید از زبان مردم شنید نه مسئولین.

پیامک یک شهروند کردکوی: چرا شهرداری با سد معبر برخورد جدی نمی کند.

پیامک یک شهروند کردکوی: شهرداری چه خدماتی از زمانی که ولاغوز به شهر تبدیل شده است به آن داده است.

پیامک یک شهروند کردکوی: مسیر دامپزشکی تا سه راه جنگل آسفالت مجدد شود.

شهروند کردکوی: دست به دست هم بدن و مشکلات شهر را حل کنند.

حدود ۳ ساله که کوچه ما را کندن ولی هیچ اقدامی شهرداری انجام نمیدهند که گودال مذکور را پر کند

شهرداری به محله ولاغوز هیچ امکاناتی نمی دهد ولی عوارض و مالیات از ما می گیرد

شهردار باید در شهر کار کند باید مشکلات مردم را حل کند باید فعالیت بیشتری داشته باشند

فیلم این گزارش موجود است.

انتهای پیام/

رها می گوید:

نصف صحبتهای واسه ولاغوز بود..
ولاغوزیا خیلی محترمن ولی حتی یک پنجم شهر کردکو هم نمیشه..
شهرداری انصاف را رعایت کند.

وحدت می گوید:

با سلام ارادت
بنده در جايگاه يك شهروند انتقاداتي از مجموعه شهرداري دارم
خطاب به مداح اهل بيت شهردار محترم
اكثر اقداماتي كه شما فرموديد كه در محله ولاغوز انجام شد در دوره شهردار قبل انجام گرديد و عملكردها و اقداماتي كه شما انجام داديد ستودنيست ولي به ان اندازه اي نبوده و نيست كه در حد و شان ولاغوز باشد… حدودا ده سال است كه ولاغوز عوارض و هزينه پروانه ساختمان را به نرخ شهر پرداخت ميكند در صورتي كه هيچگونه اقدامات اوليه شهري را تجربه نكرده است..شما محله اي جز ولاغوز سراغ داريد كه با اين همه جمعيت حتي يك فضاي سبز و فضاي بازي نداشته باشد.. بنده نمونه اي از موارد را عرض كردم از تعريض ها. و اب گرفتگي معابر با كوچكترين بارش باران بگذريم.و اينها نشان دهنده فهم و شعور مردم ولاغوز است كه با حداقلها ساخته اند و هزينه شهري پرداخته اند…..
كمي تامل…
متاسفانه شهردار محترم با افتخار از كوچكترين اقدامات شهرداري تعريف و تمجيد مينمايد ظاهرا فراموش شده است كه هر اقدامي انجام گردد در حيطه وظيفه خود انجام ميدهد و دليلي بر اينكار نيست.. شما خادم ملت به عنوان شهردار هستيد و اقداماتي كه انجام ميدهيد وظيفه شهرداريست …
اميدوارم در اينده با هماهنگي و همدلي بين اعضاي شورا و شهردار محترم پيشرفتهايي در شهر داشته تا منابع و اقدامات شهرداري انصافا عادلانه بين عموم محله ها و مردم فهيم شهر كردكوي ارائه گردد …

مازندرانی می گوید:

سلام
بنده به عنوان یه شهروند محله ولاغوز عرض می کنم از زمانی که ما را از روستا به مجموعه شهرکردکوی آوردند هیچ امکاناتی و توسعه در ولاغوز وجود ندارد .
ولاغوز دارای ۱۸۰۰ خانوار است و جمعیت بالغ بر ۸۰۰۰ نفر است باید به این محله توجه بیشتر صورت بپذیرد . چرا این محله را جزو منطقه شهری کردکوی مصوب کردند و در این راستا امتیازات و بودجه زیادی بابت ولاغوز میگیرند . اگر مسئولین شهری نمی توانند از عهده خدمات این محله برآیند ما را به همان روستا برگردانید چرا که در زمان روستابودن ولاغوز ، پیشرفت و توسعه ولاغوز بهتر از الان بود و خیلی از کارها که مسئولین شهر کردکوی از آن دم می زنند در زمان شوراهای ولاغوز انجام شده بود .

امین می گوید:

شهروند محترم (وحدت)
انتقاد بسیار در رشد و توسعه شهر تاثیر دارد ولی انتقاد باید همه جانبه باشد شهرداری ها در سال ۹۴ با مشکلات فراوان مالی درگیر بودن شهرداری کردکوی هم جز این دسته بود ولی خوشبختانه با همکاریه خوبه کارکنان شهرداری و تفکر بسیار خوب شهردار و جناب اقای سید عبد ا… حسینی این کمبود ها کمتر دیده شده است. در بیشتر موارد هم دیده شده طرح های خوبی از طرف شهرداری به شورا محترم ارایه شده است ولی بعضی از موضوعات منافع مردم را خدشه دار کرده و به تصویب نمیرسد با توجه به عدم رعایت قانون ,شهردار واحد بازرسی شهرداری را راه اندازی کرد که از منافع مردم دفاع نماید در همین خصوص رسیدگی به شکایات مردم را هم سر لوحه کار خود قرار داد. انشالا به زودی طرح های خوبی را با کمک شما مردم عزیز به اجرا میرساند.

حسنی نگو بلا بگو می گوید:

سلام امین

بی زحمت بگو شخصی که در حال حاضر داره تو واحد بازرسی شهرداری کار می کنه کیه؟

ممنونما

احمدی می گوید:

با عرض سلا وادب خدمت شهردار محترم و کلیه پرسنل خدوم شهرداری کردکوی و با عرض تبریک سال نو شمسی .خدمت شهردار محترم عرض شود من امروز یعنی ۱۳ فروردین به اتفاق خانواده به علت بارندگی با اتومبیل جهت دور زدن به سمت پارک جنگلی کردکوی حرکت کردیم ناگهان به تابلوی عوارضی نزدیک ورودی پارک جنگلی کردکوی برخورد کردم که بسیار خوشحال شدم چرا که بارها میگفتم من هنگام مسافرت به اکثر شهرهای شمالی دور میزدم ورودی میگرفتند چرا این کار در شهر ما اتفاق نمیافتد تا اینکه به آرزوی خود رسیدم کار بسیار خوبی هست بالاخره درآمدی کسب میشود برای امکانات پارک مفید هست ولی این کار چند اشکال داشت :۱-فقط پلاک ۶۹ را ورودی نمیگرفتند در صورتی که پلاک من نمره گرگان بود گفتند پول بده البته من ناراحت پرداخت نیستم در ابتدا عرض کردم خوشحالم ۲- قبضی که بابت عوارضی دادند نه شماره داشت نه مهر خدای نکرده امکان سواستفاده وجود دارد در صورت امکان در خصوص قبوض تدابیری اندیشیده شود شپاسگزارم

احمدی می گوید:

با عرض سلام و خسته نباشید
از خیابان کم عرض عباس آباد رد میشدم که یه خوردو پراید با سرعت آمد و و قصد سبقت از من داشت و از آنجایی که کاملا قصد برخورد داشت مجبور شدم کنار بکشم و به تابلو آهنی سنگین یه مغازه دخانیات فروشی که وسط خیابان بود برخورد کردم و خودرو من آسیب دید پیاده شدم و دیدم چند نفر جلو آمدند و از آنجایی که خانواده ام همرام بودند و آبروی خودم برام مهم بود حرکت کردم و به سمت شهرداری رفتم و از نگهبان پرسیدم مسول سد معبر کیه؟ بسیار مودبانه فرمودند الان که نیست ولی ساعت اداری ولی اگر مشکلی دارید این شماره همراه شهردار محترم. شماره را گرفتم و قبل از اینکه شماره گیری کنم گفتم واقعا چقدر به فکر شهروندان هستند و وقتی با آقای شهردار صحبت کردم آقای شهردار مسئله سد معبر را بعد از ساعت اداری را با شهرداری نمیداند و گفت با آن مغازه دار صحبت کن و خسارت بگیر یا از دستش شکایت کن و من هم به ایشان گفتم با اجازه شما من از دست شهرداری شکایت میکنم تا به این موضوع رسیدگی کند .
چطور سد معبر بعد از ساعت اداری از وظایف شهرداری نمی باشد ولی گرفتن عوارض از پارک جنگلی کردکوی که هیچ خدماتی هم در قبال آن انجام نمی شود بعد از ساعت اداری ……………………….
واقعا جای تاسف داره

حق طلب می گوید:

بسطامی جان ،
یعنی خیلی کار کردی این کارا رو انجام دادی؟!!!!!
اگه یک چوب خشک هم میذاشتن اونجا بیشتر این کارا رو انجام میداد!!!!!
برو به اون وعده و وعیدهایی که توی هر مسجد و محله دادی و عمل نکردی فکر کن!!! چون چند ماه دیگه انتخابات شوراهست و تو هم باید رفع زحمت کنی! پس از فرصت باقیمانده سعی کن خوب استفاده کنی!!!
بایدم تغریف کنی !!!!!!!!

ارسال نظر