دستگیری حفاران غیرمجاز در روستای بالاجاده
تعداد بازدید تعداد 1,183 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۱۸ ق.ظ، سه شنبه، ۲۲ دی، سال ۱۳۹۴ نظرات بدون نظر

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: ۵ حفار غیرمجاز در روستای بالاجاده شهرستان کردکوی دستگیر شدند.

_MG_3505به گزارش سرویس گردشگری رادکانا، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این مطلب گفت: با توجه به حفاری های غیرمجاز در ساختمان مسکونی رها شده درروستای بالاجاده  کردکوی ۵ حفار غیرمجاز همراه با ادوات جرم، دستگیر شدند.

سرهنگ علی اصغر عقیلی در این راستا افزود: این افراد که به دنبال اشیای عتیقه بودند با کاوشی به عمق ۱٫۵ متر در ۳۲ متر با تجهیزات لازم به حفاری غیرمجاز پرداختند.

وی ضمن تشکر از فرماندهی انتظامی کردکوی و پاسگاه بالاجاده، خاطرنشان کرد: با همکاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی گلستان و فرماندهی انتظامی کردکوی و پاسگاه بالاجاده این عملیات دستگیری انجام شد.

وی در ادامه اذعان داشت: این حفاران غیرمجاز ضمن تشکیل پرونده، تحویل مقامات قضایی استان شدند.

عقیلی یادآور شد: حفاظت از ارزش های تاریخی و باستانی، گام مهمی جهت حفظ اصالت ها، میراث ارزشمند و فرهنگ بومی استان می باشد که با تلاش نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی نسبت به حفظ هر چه بیشتراین ارزش ها همت گماشته می شود.

لازم به ذکر است حدود  ۶۰ نیروی یگان حفاظت دراین اداره کل فعالیت دارند که وظیفه پاسداری و حفاظت از موزه ها، اماکن فرهنگی، تاریخی و فرهنگی برعهده آنهاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر