خانه زوج جوان باغوکناره ای در آتش سوخت/زندگی در چادر سهم زوج جوان و کودک سه ساله در دل زمستان+تصاویر و فیلم
تعداد بازدید تعداد 776 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۰۰ ق.ظ، یکشنبه، ۵ دی، سال ۱۳۹۵ نظرات یک نظر

خانه زوج جوان اهل روستای باغوکناره شهرستان بندرگز حدود ۸ روز پیش در آتش سوخت و دیگر اسباب و اثاثیه ای برای زندگی ندارند و در این مدت ۸ روزه در چادر زندگی می کنند و همچنان چشم انتظار کمکهای خیرخواهانه مردم و مسئولین هستند.

img_0394به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، می خواهم قصه ای بگویم از زندگی کارگر جوان باغو کناره اما به درد آنهایی که حساسند و حوصله مشکلات و غم و غصه مردم را ندارند نمی خورد، به درد آنهایی که ناخن های وجدانشان از شدت بی مهری خشک شده است، نمی خورد؛ به درد آنهایی که اشعار سعدی را قبول ندارند هم نمی خورد که فرمود: چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضو ها را نماند قرار…

زوج جوان باغوکناره ای چند شب گذشته روانه خانه یکی از اقوام خود شدند تا شاید سهمی از شادی ها و دلخوشی های زندگی این عصر، نصیبشان شود اما تقدیر هم آهنگ ناسازگاری کوک کرد و خانه نوساخته ی آنها را آتش کشید.

img_0305

خانه ای که خشت خشتش را خون دل خورد تا پشتی استقلالش را به دیوارش تکیه دهد و تا اجاق محبت خانواده اش را مأمنی باشد در این سخت سرمای زمستان روزگار…

حالا خوب به این عکس ها نگاه کن؛ اینجا باغو کناره شهرستان بندرگز، همین چند کیلومتر آن طرف تر ماست، و این اکنونِ جوانیست که روزگار از آن درد های سخت، تحفه اش داده.

حالا او که این روزها شغلی هم برای امرار معاش نمی بیند، کنار طویله حیاط با پتو و موکت اهدایی هلال احمر سقف و دیواری برای خانواده ی کوچکش فراهم آورده تا … ، تا شاید ساختمان و اثاثیه ی سوخته ی حاصل عمرش را نبیند، تا شاید بُگذرد و شاید دست به زانوی بغض گرفته اش بزند که برخیزد…

img_0392

چقدر خوب می شد ما و آدم هایی که نامشان مسئول است نشان می دادیم که اینجا زمستان نیست، اینجا کفرستان نیست و ما رابطه ای داریم ذاتی و ایمانی با جوانک باغو کناره ای.

اینجا ایران اسلامیست، بیایید دستی بگیریم برای برخواستنش و انتظار می رود نهادهایی همچون هلال احمر، دهیاری، بخشداری و فرمانداری، بنیاد مسکن ، کمیته امداد و … پیش آهنگ، سمفونی انسانیت شوند.

گفتنی است، بنابر مراجعه خانواده حادثه دیده باغوکناره به کانال گرگان و بیان مشکل موجود مدیر کانال بزرگ گرگان این اطلاعات را در اختیار ما قرار داده تا پیگیری نماییم.

هفته گذشته خانه زن و شوهر جوان باغوکناره ای که نوساز هم بود دچار حریق شده و تمامی اسباب و اثاثیه این زوج جوان در آتش سوخت.

این زوج جوان درحال حاضر هیچ وسیله ای برای زندگی ندارند به گونه ای که حتی لباسی که بر تن دارند اهدایی مردم نوع دوست باعوکناره است.

این زوج جوان دختر سه ساله ای دارند که در این هوای سرد باید در این چادر بخوابد تا خانه شان تکمیل و اسباب و اثاثیه ای از سوی خیرین و مسئولین برایشان تهیه شود.

باید تشکر کرد از جمعیت هلال احمر شهرستان بندرگز موکت، پتو، ست ظروف، کلمن، چراغ نفتی، برنج، روغن، قند، چای، شکر، کنسروجات، پودر لباس شوی و فانوس و… ، به این خانواده اهداء کرده است.

img_0373

با توجه به گفته پدر خانواده :

این پسر جوان در حیاط خانه پدر خود خانه خود را بنا کرد و باتوجه به اینکه در خانه پدرش نیز سه خانوار زندگی می کنند دیگر جایی برای آنان وجود ندارد که بخواهند تا آماده شدن خانه به آنجا بروند اما با این وجود ما همچنان پذیرایی فرزندانمان هستیم.

آنان فقط در زمانهایی که سردی هوا به اوج خود می رسد به خانه پدر می روند.

img_0351

به گفته دهیار روستای باغوکناره؛

این زوج جوان حدود ۸ روزه که در این وضعیت به سر می برند و همچنان چشم انتظار کمکهای خیرخواهانه مردم و مسئولین هستند.

دهیار می گوید: باتوجه به اینکه دهیاری تمامی بودجه خود را که بیشتر از منابع خودیاری بود را صرف طرح هادی کرد هیچ بودجه ای در اختیار نداریم که بخواهیم کمکی به این زوج جوان کنیم.

img_0303

پسر جوان حادثه دیده می گوید:

شبی که به خانه رسیدیم و صحنه آتش سوزی را دیدم بیهوش شده و مرا به بیمارستان انتقال دادند.

دوستانم بخاطر اینکه وقتی از بیمارستان برگشتم وضعیت سوخته خانه و اسباب و اثاثیه را نبینم تمامی وسایل سوخته را جمع آوری کرده و از مقابل چشمانم دور کردند.

همچنین مردم عزیز باغوکناره که تشکر می کنم از آنان در حد توانشان برای سفیدکاری و نقاشی خانه ام کمکم کردند.

اما متأسفانه دیگر هیچ اسباب و اثاثیه ای برای زندگی نداریم. از مردم بزرگوار میخواهم به خانواده ام کمک کنند تا شرمنده زن و بچه ام نشوم.

تا چند وقت پیش جایی مشغول بکار بودم که اخراجم کردند و امروز بیکار هستم و درآمدی ندارم که بخواهم این خسارت این حادثه را جبران کنم.

بسیار سخت و دشوار است که ببینی تمامی زندگی که با هزار مشقت، سختی و کارگری تهیه کردی سوخت و دیگر اسباب و اثاثیه برای زندگی نداری.

مردم عزیز این زوج جوان درحال حاضر نیازمند کمکهای خیرخواهانه شما سروران گرامی هستند، پس بیایید در این روزها و شبهای سرد زمستانی به کمک این خانواده بشتابیم.

در خاتمه جا دارد از مدیریت کانال بزرگ گرگان تشکر کنیم که گروه خبری رادکانا در جریان این موضوع قرار داده تا در جهت رفع مشکلات این خانواده قدمی برداریم.

آدرس کانال بزرگ گرگان: https://telegram.me/gorgantel

 

دانلود فیلم آتش سوزی

گزارش: علی لیاقتی

 

 

تصاویری از این گزارش:

img_0294 img_0324 img_0335 img_0343 img_0353 img_0387 img_0394 img_0400 img_0401 img_0404 img_0406 img_0407 img_0413 img_0414 img_0417 img_0421

img_0425 img_0428 img_0432 img_0448

انتهای پیام/

امیر حسین می گوید:

کارتن خواب داشتیم گور خواب هم داریم!!!! در قبرستان شهریار بیش از ۵۰ گور خواب داریم!!!!!!!!!!!!!! جکومت اسلامی ایران به کجا می رود؟؟؟؟؟؟ ای کاش جمعیت ایران ۲۰ میلیون نفر بود چون اونوقت به هر نفر ماهانه بیش از یک میلیون تومن یارانه می دادند. دیگه نگران قبض برق وآب و گاز و قیمت بنزین و ارزش دلار آمریکا و کانادا و پوند بریتانیا نبودیم…………………………… ایران کشور فقیر پرور شده است . دزدی ها زیاد شده و دزدها به همین راحتی سیر نمی شوند……… شیلنگ نفت رو به جیب خود و اقوام و فامیل و جناح های سیاسی بسته اند………………………………………… این همه هزینه برای حوزه های علمیه !!!! کمینه امداد و بهزیستی داریم و درآمد خوبی دارند مردم زکات و فطریه خوبی هم می دهند پس چرا فقیر زیاد داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال نظر