فراهم سازی زمینه فعالیت دانش آموزان در حوزه پلاسما با بهره برداری آزمایشگاه پلاسما در کردکوی
تعداد بازدید تعداد 349 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۳:۱۴ ب.ظ، دوشنبه، ۶ دی، سال ۱۳۹۵ نظرات بدون نظر

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در آزمایشگاه پلاسما در کردکوی، دانش آموزان با شکافت هسته ای و اتفاقاتی که در هنگام گداخت هسته ای ایجاد می شود، آشنا می شوند.

13930203000442_photoaبه گزارش سرویس علمی رادکانا، علی زرافشان در دومین همایش تجلیل از دانش آموزان برتر کنکور و منتخبان مسابقات و جشنواره‌های کشوری که در اراک برگزار شد، اظهارکرد: هم اکنون بیش از ۶۲۸ پژوهش سرای دانش آموزی در سراسر کشور وجود دارد که ۳۰۰ مورد از این پژوهش سراها از سال ۸۱ تا ۹۲ ایجاد و مابقی در زمان دولت تدبیر و امید ساخته شده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت  آموزش و پرورش به اشاره به این که  ۶۴ آزمایشگاه نانو در کشور وجود دارد، تصریح کرد: با همت و تلاش فعالان حوزه نانو و برگزاری جشنواره و المپیاد نانو در کشور، ایده های خلاقانه و جدید ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: تجربه دانش آموزی کشور در عرصه فعالیت های نانو هم اینک در چند کشور جهان در حال اجرا بوده و از دو سال گذشته کشور چین نیز خواستار حضور مسئول بخش دانش آموزی در این کشور و انتقال تکنولوژی و تجربه فعالان این حوزه به این کشور شده است.

زرافشان با اشاره ایجاد غرفه دانش آموزی و غرفه تجاری سازی یافته های علمی در نمایشگاه نانو امسال افزود: در این نمایشگاه، زمینه تجاری سازی یافته های علمی پژوهشگران که یکی از تاکیدهای مقام معظم رهبری در عرصه پژوهش، تولید و تجاری سازی است فراهم شده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه مقرر شد قرارداد سه جانبه بین دانش آموزان، ستاد نانو و بخش خصوصی منعقد و زمینه تجاری سازی دستاوردهای دانش آموزان در این حوزه فراهم شود.

وی برگزاری نخستین جشنواره سلول های بنیادی و برگزاری سومین جشنواره دوساله زیست فن آوری در بخش دانش آموزی را از دیگر فعالیت های دانش آموزی برای تجاری سازی برای پرورش استعدادهای قشر جوان جامعه عنوان کرد.

زرافشان به بهره برداری از نخستین آزمایشگاه پلاسما در استان گلستان اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از این آزمایشگاه زمینه فعالیت دانش آموزان در عرصه حوزه پلاسما فراهم شده است.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش دست یابی به علوم شکافت هسته ای و عضویت کشور در این مجمع را یکی از دستاوردهای پسا برجام برای کشور عنوان کرد و گفت: در آزمایشگاه پلاسما دانش آموزان با شکافت هسته ای و اتفاقاتی که در هنگام گداخت هسته ای ایجاد می شود، آشنا می شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر