دومین آزمایشگاه پلاسمای دانش آموزی کشور در علی آباد کتول راه اندازی می شود
تعداد بازدید تعداد 450 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۲۹ ب.ظ، سه شنبه، ۷ دی، سال ۱۳۹۵ نظرات یک نظر

رئیس آموزش و پرورش کردکوی از راه اندازی دومین آزمایشگاه پلاسمای دانش آموزی کشور در شهرستان علی آباد کتول خبر داد.

img_7251به گزارش سرویس علمی رادکانا، وجیه اله عسگری پیش از ظهر امروز سه شنبه در حاشیه بازدید سرگروه های دروس فیزیک و شیمی مدارس گلستان از اولین آزمایشگاه پلاسما دانش آموزی کشور در کردکوی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: باتوجه به برنامه ریزی هایی که از قبل در خصوص آزمایشگاه پلاسما انجام شد و از آن سو نیز دبیرخانه کشوری آزمایشگاه پلاسما از سوی وزارتخانه به شهرستان کردکوی اهداء شد، بخاطر همین لازم می دانیم در حوزه های مختلف برنامه ریزی های بیشتری صورت گیرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی اظهار داشت: امروز میزبان سرگروه های دروس شیمی و فیزیک استان در آزمایشگاه پلاسمای دانش آموزی کردکوی هستیم که اینگونه بازدیدها می تواند بسیار مثمرثمر باشد.

وی استفاده و بازدید تمام سرگروه ها و مدیران استانی از آزمایشگاه پلاسمای دانش آموزی را از اهداف مهم این مجموعه عنوان کرد و افزود: با این نگاه استانی ان شاءالله سه فاز آشنایی، آموزش و تولید در این مجموعه محقق خواهد شد.

دومین آزمایشگاه پلاسمای دانش آموزی کشور در علی آباد کتول راه اندازی می شود

عسگری از راه اندازی دومین آزمایشگاه پلاسمای دانش آموزی در علی آباد کتول خبر داد و گفت: در کنار این آزمایشگاه قراردادی از سوی این مجموعه با اداره آموزش و پرورش شهرستان علی آباد کتول تنظیم شده که در آینده ای نزدیک فاز دوم آزمایشگاه پلاسمای دانش آموزی کشور در این شهرستان راه اندازی می شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان کردکوی خاطرنشان کرد: دستگاههای لازم برای آزمایشگاه پلاسما در شهرستان علی آبادکتول توسط متخصصان این حوزه در آزمایشگاه پلاسمای کردکوی ساخته خواهد شد و در اختیار آزمایشگاه علی آباد کتول قرار خواهد گرفت و طی ادامه مسیر نیز تماما به عهده مجموعه علی آباد خواهد بود.

شهرستانها برای راه اندازی آزمایشگاه پلاسما باید از کردکوی مجوز دریافت کنند

وی ابراز امیدواری کرد و گفت: در کل کشور هر شهرستانی که بخواهد نمونه چنین آزمایشگاهی را در شهرستان خود راه اندازی کند باید با دبیرخانه پلاسما در کردکوی قرارداد بسته و مجوز لازم را از کردکوی دریافت کند در غیراینصورت احداث چنین آزمایشگاهی در هر شهرستانی میسر نخواهد بود.

عسگری با بیان اینکه فاز اول گسترش و توسعه علم پلاسما را از دانشگاهها آغاز کردیم، بیان کرد: به همین منظور چندی پیش طی مکاتبات انجام شده با مسئولین وزارتخانه و انرژی اتمی قرار شد مرکز رشد پلاسمای کشور در دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) کردکوی راه اندازی و افتتاح شود.

وی افزود: از این رو تفاهم نامه ای بین آموزش و پرورش و دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) کردکوی انجام شد که برنامه های دانش آموزی و دانشگاهی ما مکمل یکدیگر باشند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی با بیان اینکه بدنبال این هستیم در آینده نگاهی تولیدی، علمی و آموزشی بسیار قوی در تمامی شهرستانها داشته باشیم، اظهار داشت: خوشبختانه یاتوجه به سیاست و دیدگاه مثبت مدیرکل آموزش و پرورش گلستان درحال حاضر دانش آموزان مدارس استان به صورت گروهی از آزمایشگاه پلاسمای کردکوی بازدید بعمل می آورند.

انتهای پیام/

 

 

شکارم می گوید:

خوش خدمتی به مدیرکل تا چندصباحی بیشتر برتخت ریاست جلوس کنند

ارسال نظر