فرصت‌های شغلی مناسب و رشد‌ علمی مساعد در شهرهای کوچک فراهم نیست
تعداد بازدید تعداد 395 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۲۵ ق.ظ، دوشنبه، ۱۳ دی، سال ۱۳۹۵ نظرات بدون نظر

مدیرعامل اتحاديه شركتهاى خدمات ادارى و امور عمومى كشور گفت: در شهرهای کوچک و شهرستان‌ها فرصت‌های شغلی مناسب و رشد‌ علمی مساعد فراهم نیست و از سوی دیگر رفاه اجتماعی و اقتصادی و کسب درآمدهای مناسب در شهرهای کوچک یا شرایطش فراهم نیست یا برای آن بسترسازی نشده است.

mohamad-normohamadiبه گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، خبر انتخاب و انتصاب محمد نورمحمدی از جوانان شایسته و کارآفرین روستای بالاجاده که در سنوات اخیر با گشایش دفتر کاریابی مجریان هدف روشن (مهر) و شرکت تعاونی گامهای موثری در جهت اشتغال جوانان منطقه برداشته است و در محافل و اجتماعات عمومی وابسته به وزارت کار و تعاون در اتحادیه کشوری خدمات عمومی فعالیت داشته و اخیرا به عنوان مدیرعامل اتحادیه خدمات عمومی منتخب شد.

از این رو برآمدیم تا در جهت آگاهی بخشی از فعالیتهای این موسسه و اتحادیه گفتگو و مصاحبه ای اختصاصی با این جوان کار آفرین داشته باشیم که به سمع و نظر شما میرساند:


جناب نورمحمدی در رسانه های منطقه خبر انتخاب جنابعالی به عنوان مدیرعامل اتحادیه دفاتر خدمات عمومی کشور خبر ساز شد.
برای آشنایی مخاطبان با این اتحادیه و فرایند خدمات رسانی آن به مردم بفرمایید؟

اين اتحاديه موظف به ساماندهى نيروهاى قراردادى، شركتى، انجام كار مشخص و پيمانى در شركتهاى خدمات ادارى و امور عمومى ميباشد. وظيفه ديگر اين اتحاديه نظارت بر حُسن اجراى مصوبه ياد شده و هماهنگى بين شركتهاى مجرى در اين طرح با نهادهاى وزارتى و حكومتى است.

همچنين ميتوان عنوان نمود نقش اصلي اين اتحاديه، كمك به كوچك سازى منابع انسانى دولت، در حيطه و حوزه اختيارات اتحاديه است.

همچنين مقرر گرديد در مراكز استان ها دفاترى جهت ارتباط شركتها با اتحاديه و نيز امور جارى مابين شركتها، اتحاديه و ساير سازمانها داير گردد.

شوراي عالي اداري در هشتادو ششمين جلسه مورخ ١٢/٠٣/١٣٩٣ به منظور تجديد تشكيلات دولت و كاهش نيروي انساني آن در بخشهاي خدماتي و غير تخصصي و فراهم نمودن زمينه هاي واگذاري امور عمومي و خدماتي به بخش غير دولتي بنا بر پيشنهاد سازمان امور اداري و استخدامي كشور تصويب نمود که كليه وزارتخانه ها، سازمانها، مؤسسات و شركتهاي دولت حداكثر تا پايان سال ١٣٩٥مهلت دارند تا آن دسته از امور خدماتي و پشتيباني خود را كه در اجراي تصويبنامه شوراي عالي اداري واگذار نكرده اند از طريق عقد قرارداد با اشخاص حقوقي به بخش غير دولتي و يا شهرداريها واگذار نموده و پستهاي سازماني مربوط را از تشكيلات خود حذف نمايند.

دستگاهها موظفند در واگذاري امور به بخش غير دولتي، حتي الامكان تأمين لوازم و تجهيزات را نيز به عهده طرف قرار داد گذاشته و لوازم و تجهيزات دولتي مرتبط با اين امور را با رعايت ضوابط به فروش رسانند. سازمان امور اداري و استخدامي كشور نیز مسئول نظارت برحسن اجراي مصوبه است .

قرار است این اتحادیه چه خدماتی به کشور ارایه نماید؟

فعاليتهاي امور ادارى، خدماتي و پشتيباني مورد نظر مصوبه دربرگيرنده پستهاي سازماني زير مي‌‌باشد:

الف – امور ادارى
ب ـ امور نقليه
ج ـ امور چاپ و انتشاراتد ـ امور آشپزخانهه ـ امور خدمات عمومي و تأسيساتيو _ امور انتظامى و مراقبتى _ نگهبانى اماكن ، دژبانى و حفاظت فيزيكى و محيطى.

نحوه انتخاب جنابعالی به عنوان مدیرعامل به چه صورت و روشی می باشد؟

وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعى با عنايت به مصوبه ياد شده ، از سال ١٣٩٣ اقدام به تشكيل يك اتحاديه سراسرى در حوزه ى خدمات ادارى و امور عمومى نموده است در ابتدا با شناسايي شركتهاى برتر و فعال در اين حوزه ، حدود شصت شركت از كشور را انتخاب نمود، سپس با برگزارى جلسات متعدد ، اهداف ، چارت سازمانى ، حيطه ى وظايف و ساير امور مربوط به اتحاديه را سازماندهى و تصويب نمود، سپس با دعوت از ساير شركتهاى فعال و نخبه در اين حوزه از سراسر كشور ، جلسات و همايش هاى مربوطه برگزار گرديد، با بررسي عملكرد و توانمندى شركتها و مديران شركتها، بيست شركت از سراسر كشور نمايندگان خود را جهت شركت در انتخابات هييت مديره معرفى نمودند،كه اينجانب به عنوان موسس و رياست هيئت مديره شركت تعاونى مجريان هدف روشن ( مهر ) و مدير اجرايي موسسه مشاوره شغلى هدف روشن به اتحاديه معرفى شدم. سپس روزمه شركتها و نمايندگان آنها در اختيار ساير نمايندگان قرار گرفت. در تاريخ ٢٥ آذر ١٣٩٥ جلسه ى پايانى و انتخابات هيئت مديره با حضور مسئولان وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعى برگزار گرديد.هفت نفر از مجموع ششصد نماينده منتخب در جلسه به هيئت مديره راه يافتيم .در انتخابات هئيت مديره نيز اينجانب با عنايت به كسب ٩٥ درصد آراء ماخوذه به سمت مدير عامل اتحاديه انتخاب شدم.

این اتحادیه از لحاظ تشکیلات مدیریتی و نظارتی زیر مجموعه کدام دستگاه یا وزارت خانه میباشد؟

اتحاديه شركتهاى خدمات ادارى و امور عمومى زير نظر وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعى فعاليت مينمايد

نقش این اتحادیه در خدمات عمومی کشور چگونه تعریف شده است؟

ايجاد تعامل ، همكارى ، همبستگى و هم افزايي بين شركتهاى خدمات ادارى و امور عمومى با نهادهاى دولتى ، خصوصي ، ارگانها و سازمان ها، شهردارى ها و ساير مراكز مشمول قانون كار و آيين نامه استخدامى تامين اجتماعى

انجام وظایف در حدود قانون و مقررات نظام ادارى كشور، حمایت و حفظ حقوق صنفی شركتها، ایجاد و تحکیم اصول همکاری بین شركتهاى صنفی، تلاش برای بهبود محیط کسب و کار،  تعامل با دستگاه­ های دولتی، نهادهای عمومی غیر دولتی و بخش خصوصی در راستای وظایف و اختیارات خود، همچنین تلاش در راستای ارتقا کیفی خدمات رسانی شركتها به مردم و اطلاع رسانی مناسب رسیدگی به شکایات دریافتی.

بازرسى و نظارت بر حسن اجراى قوانين كار و كارفرمايي و كارگرى تعامل با دستگاه هاى مالياتى ، بيمه اي و نهادهاى نظارتى حكومتى نظام مند نمودن بودجه اتحاديه و ساير شركتهاى عضو ، هماهنگ با صورتهاى مالي هر دوره  رسيدگى به امور كارفرمايي و كارگرى در حوزه اختيارات اتحاديه حضور نمايندگان اتحاديه در محاكم كارفرمايي و كارگرى ارايه گزارش هاى ادوارى به وزارت خانه و ادارات كل مطبوع.
Image result for ‫مجریان هدف روشن‬‎

جناب نورمحمدی گریزی هم به شرکت کاریابی بزنیم…

از زمان تاسیس تا کنون چه تعداد نیروی جویای کار را معرفی به کار کرده اید؟

بر اساس آمارهاى ارسالى به وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعى توسط موسسه كاريابى هدف روشن به اين شرح است:

مجموع ثبت نامى در سال هاى ٩٤ و ٩٥:  ٢٤٨٩ نفر

مجموع اشتغال به كار در سال هاى ٩٤ و ٩٥: ٤٩٦ نفر

* از اين تعداد مراجعين ٥٧٩ نفر جهت آزاد سازى مدارك تحصيلي دانشگاهى بوده كه متقاضى شغل نبوده اند.

* در بقيه مراجعين به دفعات معرفى به شغل شده كه به هر دليلي مشغول به كار نشده اند.

(عدم قبولي كارفرما، عدم قبولي كارجو، نداشتن مسكن در تهران، عدم توانايي شغلي نسبت به مدارك تحصيلي افراد، عدم رضايت شغلى، عدم تفاهم ميزان حقوق و مزايا و …)

* همچنين تعداد ٣٥١ نفر مراجعه داشتند كه به دلايل مختلف مشمول دريافت شغل نبوده اند.

(دارا بودن منع استخدامى، داشتن سوء پيشينه، اعتياد، نداشتن كارت پايان خدمت، افراد بالاى سن ٥٠ سال،معلولين،و …)

از این تعداد چند درصد به نیروهای منطقه غرب گلستان و خاصه کردکوی تعلق دارد؟

با كمال مسرت اعلام ميدارم كه بيش از ٦٥ ٪‏ از مراجعين به شركت از استان هاى گلستان و مازندران بوده و بخش عظيمى از آمار اشتغال به كار شركت ، از جوانان منطقه غرب گلستان مي باشند.

مابقی مراجعين نيز از طريق نمايندگان مجلس شوراى اسلامى، مجلس خبرگان ، دفاتر ائمه جمعه، وزارت تعاون، فنى و حرفه اي ، بانكها ، شهردارى ها و … معرفي مي شوند.

همچنين باستحضار هموطنان ارجمند مي رسانم، “شركت كاريابى هـدف روشــن” از ارديبهشت ١٣٩٥ با نهاد كميته امداد امام (ره )، بهزيستي و  سه موسسه خيريه تفاهم نامه داشته و بصورت رايگان امور اشتغال عزيزان معرفى شده را پيگيرى مي نمايد.

علت مراجعه متقاضیان جویای کار در تهران با توجه به دوری از منطقه و زادگاه را در چی می بینید؟

در شهرهای کوچک و شهرستان‌ها فرصت‌های شغلی مناسب و رشد‌های علمی مساعد فراهم نیست و از سوی دیگر رفاه اجتماعی و اقتصادی و کسب درآمدهای مناسب در شهرهای کوچک یا شرایطش فراهم نیست یا برای آن بسترسازی نشده است.

توسعه نامتوازن مهم ترين دليل مهاجرت جوانان به تهران جهت كسب شغل و درآمد است.

و توصیه یک کارآفرین به جوانان جویای کار؟

ايمان به خداوند متعال و اراده قوى، خود باورى و توانمند سازى ايده هاى كارآفرينى مهم ترين عامل در ايجاد يك كسب و كار است.

هر روز در خبرها متوجه مي شويم كه دولت بدنه منابع انسانى خود را كوچك سازى مي كند در نظر داشته باشيم مشاغل دولتى و رسمى شديدا رو به كاهش است، شركتها و كارخانجات دولتى به بخش خصوصي واگذار مي شوند و…

هميشه به جوانان عرض ميكنم مي توانيد با اندك سرمايه موجود در محل زندگى و شهرستان، يك كسب و كار راه اندازى كرد كه ميتوان مخارج زندگى دو يا سه خانواده را تامين نمود.

البته ذكر اين نكته ضروريست كه قبل از انجام هر كارى مي بايست تحقيقات لازم و مفصل انجام شود، معايب و محاسن سنجيده شود، از  تجربيات و راهنمايي پيشكسوتان و فعالان آن صنف هم حتما به نحو مقتضى استفاده كنند.

همانگونه كه مستحضريد بنده در بدو تاسيس شركت مهر از وجود اساتيد خبره، مطلع و با تجربه در عرصه مديريت، نهايت راهنمايي و مشاوره را كسب نمودم.

فرصتى دست داد تا ديگر بار از راهنمايي ها و مشاوره هاى برادر ارجمند و ارزشي خودم جناب عبدالرسول جوادى بالاجاده ياد و تشكر كنم، كه به حق از سرمايه هاى پرخير و بركت منطقه مي باشند.

اعتقاد دارم براى تعالى خانواده و اشتغال مناسب ميتوان در شهر و روستاى خود تلاش نمود، دولت محترم در غالب طرحهاى زود بازده كشاورزي، دامدارى ، صنايع دستى و … اهتمام ويژه اى دارد.

اميد است جوانان برومند منطقه در راه اعتلاى نظام اشتغال ، كاميابي خانواده ها و در نهايت رشد و توسعه منطقه گام بردارند.

*یک سوال تخصصی :نقش رسانه ها در ایجاد فرصتهای اجتماعی چگونه است؟

آیا سورم سرا در این محیط توانست به مردم منطقه و بالاجاده خدمات ارایه نماید؟

سامانه وزين سورم سرا هم به عنوان يك پايگاه خبرى ، تحليلي ، مناسبتى، مذهبى وسياسي توانسته در برهه هاى زمانى مناسب ، نقش و جايگاه خبر و خبر رسانى را در انعكاس رويدادها به عالى ترين جايگاه خود برساند. پيشتر هم شاهد درخواست هاى عموم اقشار منطقه در خصوص ادامه فعاليت اين مجموعه خبرى بوده ايم.

به نظر حقير سورم سرا چند ويژگى برجسته دارد كه توانسته نيازهاى اطلاع رسانى اجتماع را مرتفع نموده و مخاطبين خود را حفظ نمايد و وجه تمايزى با ساير فعالان عرصه ى خبر داشته باشد:
١_متناسب با نیاز مخاطب جهت‌دهی ميشود
٢_توانسته رضايت مخاطب را جلب کند.
٣_اهداف مديران در تولید خبر و انتخاب مطالب بجا و شايسته بوده است
٤_محتواى مطالب آن در عرصه‌ای رقابتی به مخاطب عرضه می‌شود.
٥_ واقع گرا بوده به همين جهت دارای اثرگذاری بيشترى است( بخصوص مطالب تحليلى در ايام انتخابات)
٦_از روشهاى مناسب برای انتقال پیام استفاده می شود
٧_ با حضور در شبكه هاى اجتماعى ، دسترسي مخاطبان به مطالب و اخبار را سهل و آسان نموده است.

تشکر صمیمانه از وقتی که در اختیار این سامانه و مخاطبان ما در جهت تنویر بعضی موارد که سوال مخاطبین ما هم بود ، قرار دارید.

پیروز و پایدار باشید.

انتهای پیام/

ارسال نظر