نخستین همایش بزرگداشت فردوسی در کردکوی برگزار شد+تصاویر
تعداد بازدید تعداد 580 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ، چهارشنبه، ۳ خرداد، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

نخستین همایش بزرگداشت فردوسی عصر امروز با حضور غلامعلی قاری استاد برجسته شاهنامه و جمعی از شاعران، نویسندگان و فرهیختگان استان‎های مازندران و گلستان در کردکوی برگزار شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر رادکانا به نقل از فارس؛ نخستین همایش بزرگداشت فردوسی عصر امروز با حضور غلامعلی قاری از اساتید برجسته شاهنامه کشور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرگان، معاون فرماندار کردکوی، شماری از مدیران ادارات کردکوی و جمعی از شاعران، نویسندگان و فرهیختگان استان‎های مازندران و گلستان در تالار شهید بهشتی شهرستان کردکوی برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کردکوی در این همایش درباه تاریخ کردکوی به سخنرانی پرداخت.

حمید منوچهری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره فردوسی شاعر بلندآوازه ایران، اظهار کرد: کردکوی شهری بسیار قدیمی است و  تاریخ آن به نام تمیشه و دارای قدمت ۱۵۰۰ ساله است.

وی با اشاره به آثار تاریخی کردکوی در حفاری‎های بالاجاده و نرگس‎تپه، افزود: براساس حفاری‎های صورت گرفته قدمت شهرستان کردکوی به ۶ هزار سال تخمین زده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری شهرستان کردکوی بیان کرد: شهرستان کردکوی براساس تاریخ معاصر ایران بعد از انقلاب جزو چهار شهر استان گلستان بوده است.

گفتنی است همایش بزرگداشت فردوسی با محوریت زبان ملی و زبان دوم برای نخستین بار و به همت مؤسسه علمی، پژوهشی و هنری دارالفنون، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردکوی و اداره آموزش و پرورش در تالار شهید بهشتی این شهرستان برگزار شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر