دعوت به تجمعات غیرقانونی در شبکه های اجتماعی جرم می باشد
تعداد بازدید تعداد 425 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۳۹ ق.ظ، یکشنبه، ۷ خرداد، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا استان گلستان گفت: دعوت به تجمعات غیر قانونی در شبکه های اجتماعی که موجب سلب آرامش و آسایش شهروندان و بر هم زننده نظم و امنیت جامعه است جرم می باشد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ مسئول پلیس فتا استان گلستان با اشاره به لزوم رعایت قانون و مقررات به ویژه در حوزه انتشار مطلب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اظهار داشت: جريان سازان و سودجویان در همه حوزه ها اعم از حوزه های سياسي، فرهنگي، اجتماعي، امنيتي و اقتصادی بصورت سازمان یافته، از اینترنت در گسترش بحران سازي، تهييج افکار عمومي، راه اندازي جنگ رواني و اطلاع رساني دروغين و فضاسازي اغواگرانه بهره برداري مي نمايند.

صاحبکاران با بیان اینکه در سالهای اخیر فضای مجازی کانون انتشار بیشترین اخبار جعلی و کذب بوده است، افزود: بطوریکه افراد بدون اطلاع از قوانین موجود و بدون در نظر گرفتن تبعات انتشار یک خبر خلاف واقع یا جعلی اقدام به بارگذاری محتوا در بستر اینترنت می نمایند.

وی با اشاره به انتشار اخبار فراخوان ها و تجمعات در پایگاههای اینترنتی نامعتبر و پذیرش آن از سوی برخی شهروندان یادآور شد: برگزاری تجمع های غیرقانونی برای شهروندان نیز ایجاد دردسر و مشکل می کند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: برگزاری هرگونه تجمع بدون اخذ مجوز و طی شدن مراحل قانونی تخلف بوده و براساس قانون با متخلفان برخورد می شود لذا شهروندان به استناد اخبار کذب منتشر شده در فضای مجازی در دام طراحان و گردانندگان معلوم الحال و مجهول الهویه این کانالها، گروهها و صفحات قرار نگیرند.

صاحبکاران در بیان کرد: دعوت به تجمعات غیرقانونی در شبکه های اجتماعی که موجب سلب آرامش و آسایش شهروندان و بر هم زننده نظم و امنیت جامعه است جرم بوده و پلیس با منتشر کنندگان اینگونه اخبار کذب و فراخوانهای غیر قانونی در فضای مجازی برابر قانون رفتار نماید.

انتهای پیام/

ارسال نظر