مدیریت یکپارچه سواحل راهکاری موثر در حفظ نوار ساحلی استان گلستان
تعداد بازدید تعداد 366 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ، دوشنبه، ۲۳ مرداد، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی گلستان گفت: برای بهبود وضعیت نامطوب سواحل استان گلستان کارگروهی تحت عنوان مدیریت یکپارچه نوار ساحلی در نظر گرفته شده است که این کارگروه در حفاظت از سواحل وخلیج گرگان نیز مثمره ثمر خواهد بود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ در حال حاضر وضعیت خلیج گرگان مطلوب نیست و می طلبد که مسئولین هرچه زودتر در رابطه با این موضوع اقداماتی را انجام دهند، زیرا در صورت تعلل ممکن است خسارات زیادی به اکو سیستم و زندگی مردم نوار ساحلی استان وارد شود.

وضعیت اسفناک سواحل بندر ترکمن و بندرگز نشان دهنده جدییت این موضوع است، زیرا که به خوبی مشاهده می شود به چه میزان آب دریا در این مناطق عقب نشینی کرده و سواحل این بنادر را با خشکی روبرو کرده است.

سرمایه گذاری غیر استاندارد بخش خصوصی در سواحل استان به منظور استفاده اقتصادی و ایجاد کاربری ها غیر مجاز نیز می تواند یکی از علت های از بین رفتن سواحل استان گلستان باشد و بنادر استان را با بحران ها رو برو کند.

حفاظت از سواحل استان گلستان می تواند از ادامه روی خسارات به بخش ساحلی جلوگیری و در زندگی مردم و بخش اقتصادی استان تحولی دور از انتظار ایجاد کند و پایه گذار سرمایه گذاری دریایی نیز در استان گلستان باشد.

مهندس اله یار اسعدی رئیس اداره بنادر ودریانوردی استان گلستان و دبیر اجرایی این کمیته اظهار کرد:در خصوص مدیریت و اقدامات پیشگیرانه کارگروه و کمیته ای (iczm) جهت مدیریت و حفاظت یک پارچه نوارساحلی استان تشکیل شده است تا با حساسیت بالایی این موضوع پیگیری شود.

وی خاطر نشان کرد:برای درک هرچه بهتر این موضوع در جلسه ای که صبح دیروز در استانداری برگزار گردید آموزشی برای مدیران مربوطه استان گلستان در نظر گرفته شد تا با دقت نظر بیشتری بر روی این مسئله کار شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر