چوپان ۱۵ ساله و گوسفندانش در آتش سوزی عرصه های جنگلی گالیکش سوختند + تصاویر
تعداد بازدید تعداد 301 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۰۱ ب.ظ، جمعه، ۳ شهریور، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

عصر دیروز چوپان ۱۵ ساله و گوسفندانش در آتش سوزی عرصه های جنگلی بخش لوه شهرستان گالیکش سوختند.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا به نقل از نیلکوه، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گالیکش گفت: آتش سوزی در اراضی مرتعی و جنگلی ضلع شمالی روستای «گوگل بزرگ» به مرگ یک چوپان ۱۵ ساله و تلف شدن هشت راس از گوسفندان وی منجر شد.

منصور ممشلی افزود: این آتش سوزی حدود ساعت ۱۷ آغاز شد و با وزش باد شدید، به دامنه های مرتفع و صعب العبور ارتفاعات شمالی روستای گوگل بزرگ سرایت کرده است.

وی خاطر نشان کرد: صعب العبور بودن منطقه آتش گرفته، اطفای آن را با مشکل مواجه کرده و تلاش برای اطفای حریق با حضور نیروهای منابع طبیعی، مردم محلی، محیط زیست، آتش نشانی منطقه، نیروی انتظامی و دهیاران و بخشدار منطقه ادامه دارد.

ممشلی با بیان اینکه طبق برآوردهای اولیه حدود ۷ تا ۸ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی منطقه در این آتش سوزی خسارت دیده است، گفت: نیروهای مستقر در محل وقوع حریق تا اطفای کامل آن به تلاش های خود ادامه می دهند.

مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان گالیکش نیز گفت: نیروهای امدادی اورژانس با اطلاع از وقوع آتش سوزی و در محاصره قرار گرفتن یک چوپان در آتش، در محل حاضر شده و جسد چوپان ۱۵ ساله را از محل آتش سوزی خارج و به نیروی انتظامی تنگراه تحویل دادند.

کیومرث یحیایی افزود: چوپان ها دو نفر بودند که یکی از آنها با نجات خود از محاصره آتش، اقدام به درخواست کمک می کند.

فرماندار گالیکش نیز گفت: هنوز علت آتش سوزی مشخص نیست، اما عصر امروز جنگل های اطراف روستاهای گوگل بزرگ، ترجینلی و بش اویلی طعمه حریق شده و هنوز خاموش نشده است.

حسن خسروی افزود: چوپان و دام های وی که برای چرا در همان نزدیکی بودند در حریق گرفتار شدند و متاسفانه یک چوپان ۱۳ ساله و ۱۷ رأس دام هلاک شدند.

خسروی تصریح کرد: نیروهای امدادی و مردمی در منطقه هستند و تلاش برای خاموش کردن آتش همچنان ادامه دارد.

وی گفت: وجود صخره و ارتفاعات مانع از خاموش شدن آتش سوزی تاکنون شده است.

فرماندار شهرستان گالیکش اظهار کرد: هنوز علت دقیق و وسعت آن مشخص نشده است.

nilkooh2615 1

nilkooh2615 1

nilkooh2615 1

nilkooh2615 1

nilkooh2615 1

nilkooh2615 1

nilkooh2615 1

انتهای پیام/

ارسال نظر