تشکیل کمیته ایمنی در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر کردکوی
تعداد بازدید تعداد 313 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۳:۴۳ ب.ظ، جمعه، ۱۷ شهریور، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

رییس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کردکوی از ارائه پیشنهاد تشکیل کمیته ایمنی در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ رضا روشناسان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه براساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، شهرداری مکلف است پس از احصاء ناایمنی در ساختمان‌ها ابتدا اخطار سپس در صورت بی توجهی مالک، رأسا اقدام کند، گفت: بحث ایمنی ساختمان‌ها در دستور کار کمیسیون حمل و نقل و ترافیک قرار دارد و پیشنهاد ایجاد یک کمیته ایمنی را در دستور کار قرار خواهیم داد تا به صورت تخصصی مسائل مربوط به ایمنی شهر در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیسون حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه باید برای ایمن سازی شهر در سه بازه زمانی کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت چاره‌ای بیندیشیم، ادامه داد: برای ساختمان‌های پر خطر باید در کوتاه ترین زمان ممکن چاره اندیشید، چرا که این ساختمان‌ها در معرض خطر هستند و باید سریعا موضوعات کنترلی آنها انجام شود و از شهرداری می‌خواهیم اقدامات سریع طبق قانون انجام شود و سایر سازمان‌ها نیز پای کار آورده شوند.

روشناسان با بیان این که باید برای ایمن سازی ساختمان‌های در معرض خطر سایر دستگاه‌ها نیز پای کار آیند، اظهار داشت: در بازه زمانی میان‌مدت نیز باید اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان که عمدتا به بازرسی ادواری و تعمیر و نگهداری اشاره شده توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود شهرداری، نظام مهندسی و اداره راه و شهرسازی با تفاهم‌نامه سه جانبه اجرای مقررات ملی را الزامی کنند چرا که تاکنون این مهم مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر