مداحان مدافعان حریم اهل بیت(ع) هستند/ مداح آتش به اختیار یعنی مداح انقلابی
تعداد بازدید تعداد 280 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۶ ق.ظ، یکشنبه، ۱۹ شهریور، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

فرمانده سپاه ناحیه گرگان گفت: مداحی اهل بیت دفاع از حریم آل اطهر پیغمبر(ص) است و راه دفاع از حرم از دفاع از حریم می گذرد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از پاسرو؛ سرهنگ دوم سیدعلی مهاجر، فرمانده سپاه ناحیه گرگان ضمن تبریک عید سعید غدیرخم در مراسم تجلیل از مداحان در هیات احرار الزهرا(س) گفت: مداحی اهل بیت دفاع از حریم آل اطهر پیغمبر(ص) است و راه دفاع از حرم از دفاع از حریم می گذرد یعنی اگر ابتدا مدافع حریم ولایت باشیم پیرو آن مدافع حرم نیز می شویم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مختصات مداحی اهل بیت(ع) افزود: مدح و منقبت اهل بیت(ع) یعنی بیان تمام فضیلت های انسانی که این امر بویژه در دنیای امروز و تبلیغات پلید دشمنان، از شرافت خاصی برخوردار است.

سرهنگ مهاجر ضمن تأکید بر شریف بودن مداحی اهل بیت(ع)، متذکر شد: شور مداحی از شعور نهفته در فضایل اهل بیت(ع) سرچشمه می گیرد و این شور و شعور باید با متانت همراه بوده و از حرکات ناپخته استفاده نشود.

فرمانده سپاه ناحیه گرگان همچنین به عبارت آتش به اختیار عمل کردن فعالان فرهنگی کشور طبق دستور فرماندهی کل قوا اشاره و خاطرنشان کرد: همانگونه که حضرت آقا فرمودند آتش به اختیار عمل کردن یعنی کار فرهنگی آگاهانه تمیز که قطعا مدح اهل بیت(ع) در زمره آن قرار می گیرند و به بیانی شیواتر آتش به اختیار در جریان مداحی، عمل کردن با محتوی و مضمون انقلابی بدست می آید.

madah3

سرهنگ مهاجر تصریح کرد: مدح فضیلت های اهل بیت(ع) و جاری ساختن آن در جامعه و انتقال سینه به سینه آن به نسل های آینده، قرابت ماهوی با دفاع از حریم ولایت دارد، در واقع مداحان مدافع حرم هستند و ان شاالله آنان را در لباس مدافعان حرم نیز ببینیم و شهادت نصیب آنان بشود.

وی در بخشی از سخنانش به برقراری حکومت اسلامی و امنیت تحت لوای انقلاب اسلامی اشاره کرد و آن را از نعمات الهی در حق ملت ایران خواند و افزود: همانگونه که فقه اسلام جاریست و بروز است، مدح اهل بیت(ع) نیز مدح فضیلت هایی است که به اقتضای زمان تعریف می شوند، در واقع خطوط قرمز انقلاب اسلامی نیز از جمله همان فضایل است که مداحان نباید از آن غافل شده و در مداحی هایشان باید به این خطوط توجه ویژه داشته باشند.

madah4

فرمانده سپاه ناحیه گرگان با بیان اینکه شهدا شرمنده نمی خواهند بلکه رزمنده می خواهند، گفت: عبارت “شهدا شرمنده ایم” در مداحی ها نشان از این دارد که مداحان دائم در مبارزه با نفس قرار دارند و این مصداق جهاد اکبر است و خوب است، مداح انقلابی کسی است که مدام در جهاد با نفس از خود مراقبت کند و گوش به فرمان ولایت باشد.

madah5

انتهای پیام/

ارسال نظر