دشمن با منفعل کردن مردم درصدد گرفتن اعتبارهای اعتقادی ما است/ تداوم راه شهدا توقف‎پذیر نیست
تعداد بازدید تعداد 263 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۵۹ ق.ظ، شنبه، ۲۰ آبان، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

مسؤول تبلیغات لشکر ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن با منفعل کردن مردم درصدد گرفتن اعتبارهای اعتقادی ما است، گفت: در فتنه ۸۸، شعار « نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» را سر می‎دادند که باید گفت تعریف این افراد از این شعار و معنای ایران در این عبارت، ایرانِ لیبرالیست است.

به گزارش سرویس جهاد و مقاومت رادکانا به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام عبدالنبی داوری ظهر در یادواره شهدای پایگاه مقاومت بسیج خاتم‎الانبیاء (ع) و پنجمین سالگرد تدفین شهدای گمنام کردکوی که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، با اشاره به فرازی از زیارت اربعین، اظهار کرد: انسان‎هایی که با خدا زندگی می‎کنند خداوند بهای آنها را تضمین می‎کند طوری که در این مساله شاخصه‎هایی همچون زیبایی، سفیدی یا سیاهی پوست و امثال آن ملاک نیست.

وی با بیان اینکه اصل بقاء در وفای به عهد است، گفت: تمام شاخصه‎های وفای به عهد در عاشورا از سوی امام حسین (ع) تعریف شد و ریشه دواند.

مسؤول تبلیغات لشکر ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس تأکید کرد: در صورتی که انسان‎ها نسبت به خداوند معرفت پیدا کنند و در راه کسب معرفت اهل جهاد باشند تاریخ قادر به حبس و حذف نام آنها نخواهد بود.

داوری با اشاره به اینکه زینب (س) برای ما الگو است، بیان کرد: حضرت زینب (س) از لحظه شهادت امام حسین (ع) برای تداوم راه آن حضرت تلاش کرد و لحظه‎ای تعلل نداشت.

وی با تاکید بر اینکه تداوم راه شهدا توقف‎پذیر نیست، ابراز کرد: اگر شهادت را انتخاب نکنیم، می‎میریم، باید فکر کنیم تا ببینیم اگر همین لحظه اعلام کنند برای اعزام به سوریه نیرو می‎خواهند آماده‎ایم؟

مسؤول تبلیغات لشکر ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس با طرح این سوال که امروز چگونه برخی افراد، فرزندان خود را از چادر حضرت فاطمه (س) بیرون آوردند و به بدحجابی فرزندانشان افتخار می‎کنند، تصریح کرد: برخی می‎گویند در صورتی که فرزندانمان با بسیج اُنس بگیرند، می‎میرند، حال آنکه بالعکس است.

داوری متذکر شد: در صورتی که نوجوانان و جوانان امروز با بسیج، نماز جمعه و جماعت، دعا و مناجات و … انس بگیرند و بابصیرت باشند فرهنگ زندگی آنها پس از مرگ تداوم می‎یابد و نسل‎های بعدی با الگوگیری از این فرهنگ به‎سوی خداوند می‎آیند.

*ضرورت آشنایی نسل جدید با فرهنگ شهادت

وی با اشاره به اینکه در هشت سال دوران دفاع مقدس کشورمان ۱۳ هزار بار توسط هواپیماهای عراقی بمباران شد، خاطرنشان کرد: اسرائیل به عنوان پنجمین ارتش جهان در حالی از جنگ ۳۳ روزه لبنان عقب نشینی کرد که ۱۵ هزار بار این کشور را بمباران کرده بود تا جایی که معاون وزیر دفاع اسرائیل گفت حزب‎الله لبنان یک زنبور از کندوی جمهوری اسلامی است.

مسؤول تبلیغات لشکر ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن با منفعل کردن مردم درصدد گرفتن اعتبارهای اعتقادی ما است، اذعان کرد: در جریان فتنه ۸۸، گروهی شعار « نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» را سر می‎دادند که باید گفت تعریف این افراد از این شعار و معنای ایران در این عبارت، ایرانِ لیبرالیست است.

داوری با بیان اینکه عاشورا ما را زنده نگه داشته است، بیان کرد: در ادبیات گفتمانی ما کسانی بخواهند با اقدام خود کاری کنند که بدون ولایتمداری راه شهدا را ادامه دهیم باید مطمئن باشیم هدف آنها گم کردن راه و دراز کردن دست ما به‎سوی استکبار است.

وی با بیان اینکه باید همانند دوران دفاع مقدس مقاومت را سرلوحه کار خود قرار دهیم، گفت: امروز عراق داعش را از کشورش بیرون کرد و در سوریه نیز تنها ۱٫۵ درصد در اختیار داعش قرار دارد که تمام این عزت و پیروزی‎ها نشأت گرفته از واقعه عاشورا است که امام حسین (ع) پایه‎گذار آن بوده است.

مسؤول تبلیغات لشکر ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس بر ضرورت آشنایی نسل جدید با فرهنگ شهید و شهادت تأکید کرد و افزود: امروز که دشمن برای تحقق اهداف خود تلاش می‎کند ما نیز باید کمک و راهنمای نوجوانان و جوانان باشیم و برای آنها دعا کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر