موسسه عذر خواهی و معضل بیکاری!
تعداد بازدید تعداد 717 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۵:۵۵ ب.ظ، جمعه، ۳ آذر، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

تازگی یک شرکت “عذرخواهی” در ژاپن تاسیس شده است که خدمات گسترده ای را ارائه می دهد پیشنهاد می کنیم یک موسسه ای هم در مملکت ما راه اندازی شود تا بتواند برای برخی از افراد که سال هاست بر مسندی تکیه زده اند و قصد کناره گیری هم ندارند، تصمیم گیری کند یا به جای آنها استعفا بدهد!

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ قدیم تر ها که بساط تلگرام و فضای مجازی و این قبیل جنگولک بازی ها نبود و ملت اوقات فراغت بیشتری داشتند و از طرفی اهل کتاب و مطالعه و مداقه هم بودند؛ شعر و شاعری در مملکت رونق داشت و نیمی از خلق الله شاعر بودند و انصافاً شعر های خوبی هم می گفتند. البته منظورم از قدیم تر ها دوره حافظ و سعدی و سایر دوستان است وگرنه آدم عاقل که وقت گرانبهایش را برای کتاب خواندن هدر نمی دهد!

با این وجود گاهی اوقات شعر بد قلقی می کرد و شاعر نمی توانست ردیف و قافیه را خوب در بیاورد و کار به سروردن اراجیف و خزعبلات می انجامید. هر چند ما شاعر نیستیم ولی ظاهراً شعرا معتقدند «چون قافیه تنگ آید . . . شاعر به جفنگ آید!» و باقی داستان…

حالا حکایت این ژاپنی های چشم بادامی است که این قدر وسایل برقی و دیجیتال و روبات انسان نما و کارگر دیجیتال درست کردند که خلق الله همه بیکار شدند و حالا با معضل بیکاری مواجه شده اند. کار تا جایی از خرک در رفته است که مجبور شده اند برای رفع این معضل مثل شعر گفتن یک عده، مشاغل عجیب و غریب و من درآوردی ابداع کنند! نظیر راه اندازی موسسه معذرت خواهی!

اصل خبر به روایت جراید. . .

به گزارش تسنیم به تازگی یک شرکت “عذرخواهی” در ژاپن تاسیس شده است که خدمات گسترده ای را برای افرادی دارد که دوست ندارند از دیگران شخصا عذرخواهی کنند، ارائه می کند. در این شرکت افرادی حضور دارند که شما می توانید آن ها را برای عذرخواهی استخدام کنید. این افراد در زمان های لازم به جای شما با طرف مقابل صحبت می کنند و حرفتان را منتقل می کنند سپس به طرق مختلف از او عذرخواهی خواهند کرد. به گفته رئیس این شرکت تمامی کارمندان دوره های مختلف عذرخواهی کردن را می گذرانند و با توجه به مدرکی که دارند مشغول به کار می شوند. برای مثال کلاس های بالاتر برای عذرخواهی های سنگین و شاید منجر به دعوا به کار گرفته می شوند. ( تسنیم)

ملاحظه فرمودید که معضل بیکاری تا کجاها رخنه کرده است. پدر بیکاری بسوزد. لاکردار این ژاپنی ها را تمام عمر کله دو لا بوده اند و در حال عذر خواهی یا تشکر از یکدیگر، مجبور کرده که سنت دیرینه خود را زیر پا بگذارند و در عوض هنگام عذر خواهی دست به دامان شرکت های عذرخواهی شوند!

البته ما در کشور خودمان هم مشابه این مشاغل را در کلاسی متفاوت تر و با رویکردی اقتصادی داریم. بله دوستان شر خر… این دوستان هم دوره های مختلفی را در انجمن های صنفی شان گذرانده اند و در مواقعی که شما توان استیفای حق و حقوق خود را به ویژه در امور مربوط به چک و سفته و … ندارید به یاری شما آمده و با کمترین هزینه و تلفات شما را به حق و حقوق تان نزدیک می کنند!

با این وجود ما شخصاً با بومی سازی ایده های سایر کشور حال نمی کنیم و بیشتر دوست داریم آنها ایده های ما  بومی سازی کنند.

 ولی عجالتاً در این مورد به خصوص پیشنهاد می کنیم یک موسسه ای هم در مملکت ما راه اندازی شود تا بتواند برای برخی از افراد که سال هاست بر مسندی تکیه زده اند و قصد کناره گیری هم ندارند، تصمیم گیری کند یا به جای آنها استعفا بدهد!

طرف بیست سال رئیس یک مجموعه بوده و الان هم سی سال است که بازنشسته شده ولی باور بفرمائید عین این سی سال هر روز به بهانه های مختلف و در قالب مشاور، بازرس، مدیر فنی، اولیاء مدرسه، نماینده اداره، کارگزار، ارباب رجوع، دلسوز، شهروند، همسایه، راننده و … به آنجا سر می زند در مدیریت مجموعه دخالت می کند تا جایی که رئیس فعلی مجموعه به نگهبانان دستور داده تا در صورت رویت شدن ایشان از فاصله چند کیلومتری با تیر اندازی مستقیم نامنبرده را مورد هدف قرار دهند!

پدر من… بزرگوار … عزیز دل برادر…  رئیس جمهور مملکت هم بعد از هشت سال جایش را به دیگری می دهد؛  موگابه ۹۳ ساله هم بالاخره بعد از ۳۷ سال زمامداری در زیمباوه رضایت داد و کنار کشید. (هر چند رئیس دفترشان پیام داده می خواستیم بیشتر خدمت کنیم اما نشد!) شما که جای خود دارید. سقف آرزوهایتان آسمان…

انتهای پیام/

ارسال نظر