اغتشاشگران به اشد مجازات برسند / همه قوا برای رفع مشکلات پای کار بیایند/ آمریکا و اروپا اگر دلشان به حال مردم ما می سوزد تحریم‌ها را بردارند
تعداد بازدید تعداد 194 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۷:۰۵ ب.ظ، جمعه، ۱۵ دی، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: آمریکا و کشورهای اروپایی اگر دلشان به حال مردم ما و مشکلات اقتصادی مردم ما می سوزد چرا پول های بلوکه شده ما را آزاد نمی کنند و چرا این تحریم ها را بر علیه ما وضع می کنند و چرا تحریم‌های بانکی ما را پایان نمی‌دهند؟

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ آیت الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به اتفاقات و اغتشاشات اخیر در کشور اظهارداشت: هفته گذشته در کشور حوادثی اتفاق افتاد و این حوادث دو چهره داشت که باید به آن توجه شود.

وی افزود: یکی از چهره های این حوادث مربوط به اعتراضات مردی درباره مشکلات مختلف مانند مشکلات اقتصادی، بیکاری، مشکلات موسسات مالی و اعتباری و غیره بود که این موضوع و مشکلات در همه جای دنیا و همه کشورها نیز وجود دارد و امری طبیعی و معمولی است.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: هیچ کشوری وجود ندارد که این مشکلات و اعتراضات را نداشته باشد و تاکنون بیش از ۲ هزار اعتراض در کشور ثبت شده و مردم خواسته‌های خود را مطرح کرده و نیروی انتظامی نیز مراقبت کرده و مسئولان نیز به مردم پاسخ دادند.

آیت الله نورمفیدی افزود: یک چهره دیگر این حوادث که خودش را نشان داد این بود که ربطی به اعتراضات مردمی نداشت و سعی داشت بر روی این موج طبیعی و مردمی حرکت کند و این موج را به سمت دیگر بکشاند و بسیاری از افرادی که واقعا مشکل داشتند نیز آن‌ها را قبول نداشتند و می‌خواستند در مقابل این افراد بایستند.

وی گفت: یکی از موضوعات دیگری که باید به آن توجه و تفکر داشت این است که ریشه این تفکرات و رفتارها در کجا بوده است که باید گفت که ریشه اساسی این اتفاقات و اغتشاشات بدون شک از بیرون از کشور بوده است و مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی عامل این اغتشاشات بودند و پیام‌هایی را برای تحریک مردم و نسل جوان می‌دادند که بیش از ۷۰ درصد این پیام‌های تحریک‌آمیز از طرف آن‌ها بود.

امام جمعه گرگان اظهار داشت: ریشه همه این اغتشاشات این مثلث شوم بوده و آمریکا و رئیس جمهور این کشور خود این موضوع را اعلام کرده و اغتشاشگران را تشویق و ترغیب می‌کند.

آمریکا و اروپا اگر دلشان به حال مردم ما می سوزد تحریم‌ها را بردارند

وی افزود: آتش زدن پرچم کشور خود، آسیب رساندن به اماکن عمومی، ایستگاه‌های اتوبوس، هتاکی و فحاشی، قتل و آدم‌کشی چه ارتباطی به مطالبات اقتصادی دارد و کدام مشکل مردم را حل می‌کند؟

نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: آمریکا و کشورهای اروپایی اگر دلشان به حال مردم ما و مشکلات اقتصادی مردم ما می سوزد چرا پول های بلوکه شده ما را آزاد نمی کنند و چرا این تحریم ها را بر علیه ما وضع می کنند و چرا تحریم‌های بانکی ما را پایان نمی‌دهند؟

وی افزود: سابقه تارخی که ما از آمریکا و استعمارگران داریم را هیچ وقت فراموش نمی کنیم و ریشه همه این اغتشاشات بیرون از کشور بوده اما مردم ما نیز مشکلاتی دارند که باید برای حل آن تلاش کرد.

آیت الله نورمفیدی گفت: در سرنخ این حوادث، سلطنت‌طلب‌ها نیز نقش داشتند و به فکر بازگرداندن خانواده پهلوی بودند و این سلطنت‌طلب‌ها و منافقین حدود ۱۷ هزار نفر را کشته‌اند و امروز در این فکر هستند و این ها دلشان برای مردم نمی‌سوزد.

وی اظهار کرد: راهپیمایی‌های چند روز اخیر در کشور نیز بسیار محکم، کوبنده، عمومی و ارزشمند برگزار شد و ملت ایران نشان دادند که برای این نظام و انقلاب هزاران شهید داده و همواری پای این انقلاب می ایستند.

اغتشاشگران به اشد مجازات برسند

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: این افراد و اغتشاشگران باید به اشد مجازات برسند و اگر در این زمینه کوتاهی شود مردم خود با شناسایی این افراد، آن‌ها را مجازات می کنند چراکه باید این افراد که علیه نظام و انقلاب اغتشاش کردند، به اشد مجازات برسند.

همه قوا برای رفع مشکلات پای کار بیایند

وی افزود: مشکلات اجتماعی و اقتصادی فراوانی در کشور وجود دارد اما نمی توان همه این مشکلات را به گردن دولت انداخت و دولت به تنهایی نمی تواند این مشکلات را برطرف کند و باید مجلس، قوه قضائیه نیز پای کار بیایند و همه ارگان‌های نظامی و انتظامی دست به دست هم دهند تا مشکلات مردم برطرف شود.

امام جمعه گرگان اظهار داشت: همانند موضوع برجام که با رسیدن به یک اجماع سراسری در کشور توانستیم ۶ کشور بزرگ را وادار به تسلیم کنیم باید در ر برطرف کردن این مشکلات نیز به یک اجماع برسیم تا مشکلات اقتصادی کشور از بین برود.

وی همچنین با اشاره به بیانات حضرت علی (ع) در نهج البلاغه درباره اهمیت شناخت خداوند اظهار کرد: انسان باید با عقل و تفکر به عظمت خداوند پی ببرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر