۱۴ پروژه در ایام دهه فجر مورد بهره برداری قرار گرفته خواهد شد
تعداد بازدید تعداد 223 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۳۰ ق.ظ، دوشنبه، ۹ بهمن، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

فرماندار کردکوي با بیان اینکه ۳۴۹ پروژه در دهه فجر کلنگ‎زنی و به بهره‎برداری می‎رسد، گفت: در بخش اقتصادی ۱۴ پروژه در دهه فجر به بهره‎برداری می‎رسد برای این پروژه‎ها ۴۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و ظرفیت اشتغالزایی برای ۱۴۷ نفر فراهم خواهد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از کاسب امین؛ مجتبی جمالی امروز در نشست با گروه خبری فجر استان گلستان با اشاره به اینکه در بخش عمرانی ۲۳ پروژه در دهه فجر کلنگ‎زنی و به بهره‎برداری می‎رسد، اظهار کرد: برای این پروژه‎ها اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

فرماندار شهرستان کردکوی تصریح کرد: از مجموع پروژه‌های عمرانی ۲۲ پروژه بهره‎برداری و یک پروژه کلنگ‎زنی در دهه فجر خواهیم داشت.

جمالی با بیان اینکه در بخش اقتصادی ۱۴ پروژه به بهره‎برداری می‎رسد، افزود: برای این پروژه‎ها ۴۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و ظرفیت اشتغالزایی برای ۱۴۷ نفر فراهم خواهد شد.

وی مجموع اعتبارات عمرانی و جاری در دهه فجر را ۵۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در بخش اقتصادی برنامه‎های دهه فجر در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‎ای داشته است.

فرماندار شهرستان کردکوی یکی از بخش‎های شاخص پروژه‎های عمرانی این شهرستان را اجرای طرح هادی روستایی عنوان کرد و افزود: بر اساس نیازسنجی در شهرستان یکی از بخش‎هایی که نیاز به کار جدی داشت اجرای طرح هادی روستایی بود که امروز توفیقات خوبی به دست آوردیم.

جمالی از زیرسازی آسفالت روستای مفیدآباد در مساحت ۶ هزار و ۲۰۰ مترمربع خبر داد و گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع در بالاجاده، ۴ هزار و ۶۰۰ متر در زراع محله زیرسازی آسفالت صورت گرفته است.

به گفته وی؛ در سالیکنده بیش از دو سوم روستا یعنی ۷ هزار و ۴۰۰ مترمربع آسفالت شده است و ۶ هزار و ۴۰۰ مترمربع در روستای سرکلاته خرابشهر آسفالت شده است.

فرماندار شهرستان کردکوی با اشاره به عملکرد این شهرستان در فاصله هفته دولت تا دهه فجر بیان کرد: مسیر درازنو تا منطقه یزدان محله ۸٫۵ کیلومتر آسفالت شده است، با صعب العبور بودن این منطقه سبب شد حدود یک دهه کار معطل بماند که با تلاش بخش‎های مختلف توانستیم تا یزدان محله را آسفالت کنیم.

به گفته وی؛ مابقی عملیات آسفالت از درازنو تا رادکان قرار است در مرحله انتخاب پیمانکار و انجام مناقصه است.

فرماندار شهرستان کردکوی با بیان اینکه بزرگراه کردکوی- گرگان از جمله شهرستان‎های سیل گیر است، ابراز کرد: بزرگراه در بارندگی شدید مشکل آبگرفتگی را پیدا کرد امسال در سه الی چهار ماه اخیر سه چهار مورد شکافی داشتیم.

جمالی با تصریح اینکه مجتمع آب شرب دنگلان دارای مخزن بتنی و فلزی در دست اجراست، گفت: برای این پروژه ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده است که با راه‎اندای این پروژه عملیات آبرسانی به پنج روستا محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه مدرسه ۱۲ کلاسه در کردکوی با اعتباری ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی می‎شود، افزود: پروژه صنایع سلولزی خزر ایرانیان نیز با اعتبار ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره‎برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر