دهه چهارم انقلاب دهه پیشرفت و عدالت است/نسلهای امروز انقلاب باید به هوش باشند
تعداد بازدید تعداد 822 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۵۷ ق.ظ، سه شنبه، ۱۷ بهمن، سال ۱۳۹۶ نظرات یک نظر

دهه چهارم انقلاب اسلامی دهه پیشرفت و عدالت است، نسلهای امروز انقلاب باید به هوش باشند و مواظب بیراهه های پیش روی انقلاب اسلامی باشند.

به گزارش سرویس جهاد و مقاومت رادکانا؛ حبیب مازندرانی فعال سیاسی غرب گلستان بمناسبت چشن پیروزی انقلاب اسلامی (دهه فجر) و چهل سال همراهی ملت با انقلاب اسلامی و رهبری می گوید:

چهل سالگی در فرهنگ ما ایرانیان، سن بلوغ و پختگی است؛ هر قوم و ملتی در فرهنگ خود کم و بیش با مفهوم اربعین (چهل سالگی) انس و الفت دارد و به قول خواجه شیراز:

سحر گه رهروی در سرزمینی
همی گفت این معما با قرینی
که ای صوفی شراب آنگه شود صاف
که در شیشه بماند اربعینی

مقام معظم رهبری در کتاب انسان ۲۵۰ ساله خود می نویسد: پیامبر گرامی هنگامی که به چهل سالگی رسید دل او نورانی ترین دل ها، خاشع ترین دلها، پر ظرفیت ترین دل ها برای دریافت پیام الهی بود.

دهه فجر امسال، مصادف است با چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران انقلابی که در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷، اولین بذر آن با دستان مبارک امام راحل عظیم الشان، این باغبان پیر انقلاب بر زمین خشکیده آن روز کاشته شده بود با خون شهیدان به خون غلطیده انقلاب رشد کرد و از گردنه های پر پیچ و خم انقلاب عبور نمود و امروز در اربعین انقلاب، سربلند و سرافراز در جهان قد کشیده است و سرافرازی می کند.

ایران اسلامی پس از پشت سر گذاشتن چهار دهه انقلاب وارد دهه پیشرفت و عدالت شده است، پیشرفتی که انتظار میرود در همه بخش های علمی، اقتصادی، فناوری و سیاسی و حتی در عزم و اراده ملی و اخلاق و معنویت در کشور به اوج برسد.

یقینا بازیگران اصلی دهه چهارم و پنجم انقلاب، نسل های سوم و چهارمی هستند که با کسب علم و دانش و همراه داشتن میراث چند نسل پیشین و بهره گیری از تجربیات تلخ و شیرین ایام انقلاب، باید پیشرفت کشور را نشانه روند.

نسل سومی ها و نسل چهارمی ها باید به هوش باشند و مواظب بی راهه های پیش روی انقلاب باشند.

دشمن امروز القای ناامیدی را در دستور کار خود قرار داده است؛ عدم اعتماد به نفس، سم مهلکی است که می تواند همچون موریانه انقلاب را از درون سست کند.

خدمات انقلاب را در چهار دهه گذشته همواره مد نظر داشته باشیم، که کجا بودیم و به کجا رسیده ایم:

وجود ده میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهی و پنج میلیون نفر دانشجو در کشور ظرفیت عظیمی است که پیش روی ماست.

ایران امروز با داشتن ظرفیت عظیم منابع زیرزمینی، ۱۵ برابر شدن فولاد نسبت به قبل انقلاب، ۳۰ برابر شدن تولید محصولات پتروشیمی، ۶۰ برابر شدن صادرات غیرنفتی و نیز پیشرفت های عظیم در صنعت هسته ای کشور، علوم پزشکی، نانو، سلول های بنیادی و… آینده روشنی را نوید می دهد.

امید است در آینده، ایران سربلند – به عنوان قدرت بزرگ جهانی تبدیل گردد تا نهالی را که امام بزرگوار به ما سپرده است، بالنده تر به نسل های بعد تحویل نماییم. انشاءالله

این فعال اجتماعی و سیاسی به ضرورت و اهمیت حضور مردم در مراسمات و برنامه دهه فجر با عنوان همراهی مردم با انقلاب و شرکت همگانی در راهپیمایی عظیم نمایش اقتدار نظام مقدس در ۲۲ بهمن اشاره و از همه امت وفادار منطقه کردکوی و غرب گلستان دعوت نمودند تا در میثاق بزرگ امت با انقلاب حضوری گرم داشته باشند و موجب یاس و ناامیدی دشمنان نظام و انقلاب شوند.

گفتنی است؛ حبیب مازندرانی از مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی در رسانه ملی (سازمان و صدا و سیما) که در سطوح استانی و ملی مدیریت فرهنگی و ارتباطاتی داشته است.

گفتگو از: عبدالرسول جوادی بالاجاده

انتهای پیام/

علی اکبر رحیمی نژاد می گوید:

درود بر حاج حبیب اله مازندرانی مرد دوست داشتنی

ارسال نظر