افرادی که با رانت مسؤولیتی در خانه‌های میلیاردی ساکن شدند «طرح اعاده اموال نامشروع» را برنمی‌تابند/ بیش از ۳۰ سال در اجرای این طرح فرصت‌سوزی شده است
تعداد بازدید تعداد 1,050 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۶ ق.ظ، پنج شنبه، ۱۷ اسفند، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

فعال سیاسی‌ اجتماعی گلستان گفت: کسانی که قبل از انقلاب در خانه‌های نمور و زیرزمینی مستأجر بودند و اکنون با استفاده از رانت مسؤولیتی در خانه‌های چند ده‌میلیاردی ساکن شدند اجرای «طرح اعاده اموال نامشروع» مسؤولان را برنمی‌تابند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ مسلم رستمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کردکوی، با اشاره به تصویب «طرح اعاده اموال نامشروع» مسؤولان، اظهار کرد: براساس این طرح که ناظر بر اصول ۴۹ و ۱۴۲ قانون است اموال مسؤولانی که از روش‌های نامشروع و با استفاده از موقعیت مدیریتی کسب شده و در آن شائبه وجود داشته باشد به بیت‌المال عودت داده می‌شود که این قوانین مدیران ارشد در قبل، حین و بعد از مسؤولیت را شامل می‌شود حتی اگر چند سال از موقعیت تصدی آنها گذشته باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون بارها این مسأله مطرح شد اما به دلایل مختلف به بوته فراموشی سپرده شد، گفت: آخرین بار در سال ۱۳۹۴ رسانه‌ای شد اما به دلایل مختلف در حد اصولی بر روی کاغذ باقی ماند که نبود انگیزه پاسخگویی در مسؤولان امر به‌ویژه در حوزه اجرایی و تقنینی را می‌توان از علل تعلل در اجرای این طرح دانست.

فعال سیاسی‌اجتماعی گلستان تأکید کرد: درحالی‌که مسؤولان اقتصادی در بازتعریف خط فقر و تنگنای معیشتی، مرز یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق را زیرخط فقر تلقی می‌کنند و در کنار این تعریف به آمار وحشتناک مشمولان زیرخط فقر اذعان دارند، هزاران سؤال بی‌پاسخ به اذهان متبادر می‌شود که آیا مسؤولانی که مجری این قوانین هستند و از صدقه‌سری مدیریت کلان در نظام و دریافت حقوق‌های نجومی به آلاف و اُلوفِ افسانه‌ای رسیدند انگیزه اجرای آن را دارند؟ به‌طورقطع آنها منتظر توجیه این انباشت ثروت و چنبره بر بیت‌المال هستند.

رستمانی ادامه داد: آیا کسانی که در قبل از انقلاب در خانه‌های نمور و زیرزمینی مستأجر بودند و اکنون با استفاده از رانت مسؤولیتی در خانه‌های چند ده‌میلیاردی ساکن شدند و در ناز و نعمت غرق و متنعم از زخرف دنیوی هستند اجرای این طرح را برمی‌تابند؟

* «طرح اعاده اموال نامشروع: مسؤولان خواسته قلبی آحاد مردم است

وی تصریح کرد: وقتی رهبری معظم انقلاب طبق موازین قانون و شرع دارایی خود را به مسؤولان امر سیاهه می‌کنند و نیز بسیاری از نهادهای زیرمجموعه به تأسی از مقتدای خود مبادرت به تحویل لیست دارایی‌های خود می‌کنند چطور برخی از مسؤولان ارشد اجرایی و تقنینی از تحویل لیست دارایی‌های خود خودداری می‌کنند؟

فعال سیاسی‌اجتماعی گلستان یکی از معضلات امروز را خروج دارایی‌های برخی مدیران به دیگر کشورها و بسته بودن دست نظام در استرداد مدیر فراری و اموال به یغما برده دانست و خاطرنشان کرد: گرچه بررسی اموال و دارایی‌های هزاران مدیر زمان‌بر است و مدیری که مترصد ثروت‌اندوزی باشد به‌ویژه مدیران چندملیتی فرصت کافی برای جاسازی اموال و سرمایه با دور زدن قانون رادارند اما اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسؤولان خواسته قلبی آحاد مردم است و در اجرای این طرح نزدیک به بیش از ۳۰ سال فرصت سوزی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر