دستور ویژه رئیس کل دادگستری گلستان در باب قتل دختر بچه آق قلایی
تعداد بازدید تعداد 220 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۲۱ ق.ظ، دوشنبه، ۱۰ اردیبهشت، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

دستور ویژه رئیس کل دادگستری برای رسیدگی به پرونده قتل دختربچه ی آق قلایی پس ازتکمیل تحقیقات کیفرخواست صادر می شود.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ “هادی هاشمیان” رئیس کل دادگستری گلستان، دادستان آق قلا را موظف کرد به صورت ویژه این پرونده را رسیدگی و نتیجه ی آن را به اطلاع افکار عمومی برساند.

وی افزود: قاتل دستگیر شده و در بازجویی ها به قتل اعتراف کرده است.

این مقام ارشد قضایی استان با بیان این که بررسی پزشکی قانونی نشان می دهد به این کودک تجاوز نشده است تصریح کرد: همچنین در گزارش اولیه  پزشکی قانونی علت مرگ این کودک، خفگی اعلام شده است.

“هاشمیان” با تاکید بر این که بلافاصله پس از اعلام مفقودی دختربچه آق قلایی ، تلاش دستگاه قضایی و انتظامی برای یافتن این کودک آغاز  و مظنون شناسایی شد افزود : قاتل در بازجویی ها ،سرخوردگی اجتماعی و انتقامجویی را انگیزه ی قتل این کودک بی گناه عنوان کرده است.

رئیس کل دادگستری استان گفت: خانواده کودک ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه دیروز ششم اردیبهشت متوجه گم شدن او شدند و پس از بی نتیجه ماندن جستجو ها، ۱۳:۴۰ دقیقه همان روز با مراجعه به کلانتری  مفقودی کودک را گزارش دادند و اعلام کردند به یکی از اهالی روستا که فردی معتاد و سابقه دار است مشکوک هستند.

وی افزود: با اعلام مفقودی ، پلیس با دستور بازپرس، فرد مظنون را بارداشت  کرد و مظنون در بازجویی ها به قتل کودک اعتراف و محل جنازه ی او را به پلیس اعلام کرد.

هاشمیان ادامه داد: قاتل در بازجویی ها اعلام کرده ، برای درخواستی به منزل یکی از اقوام کودک مراجعه کرده بود اما با پاسخ منفی آن خانواده روبرو شد.

قاتل هنگام خروج از منزل این افراد، با هدف انتقام از اهالی خانه این دختربچه را که از بستگان این خانواده بود ربود و پس از انتقال به انبار خانه ی یکی از روستاییان که در منزل نبودند ، خفه کرد.

این مقام ارشد قضایی استان اظهار کرد: قاتل گفته قصد دفن کردن جنازه در زمین های اطراف روستا را داشته که با اعلام بلندگوی مسجد روستا مبنی بر مفقودی کودک ، از این تصمیم منصرف و جنازه را در انبار همان خانه ای که کودک را کشته بود رها کرد و از روستا خارج شد.

“هاشمیان” افزود: قاتل هم اکنون در زندان است و رسیدگی به پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آق قلا آغاز شده است.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی  پرونده های این چنینی را با حساسیت ویژه دنبال می کند و به زودی با تکمیل تحقیقات ، کیفرخواست صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/ پایگاه اطلاع رسانی دادگستری گلستان

ارسال نظر