حمله هوایی به دو پایگاه نظامی در سوریه/ گزارش‌ها از شهادت دستکم ۴۰ نفر حکایت دارد+ فیلم و عکس
تعداد بازدید تعداد 220 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۲ ق.ظ، دوشنبه، ۱۰ اردیبهشت، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

خبرگزاری رسمی سوریه از حمله موشکی شبانه به دو پایگاه نظامی این کشور در حلب و حماه خبر داد.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، یک منبع نظامی سوری گزارش داد شب گذشته تجاوز جدیدی علیه برخی از پایگاه‌های نظامی سوریه در حومه حماه و حلب صورت گرفته و این پایگاه‌ها با موشک‌های دشمن هدف قرار گرفتند.

هنوز مشخص نیست این حمله موشکی توسط چه کسی انجام شده اما برخی منابع، رژیم صهیونیستی را در پس این حمله معرفی کرده‌اند.

در همین حال، ارتش سوریه تایید کرد «دشمن» با راکت پایگاه‌های نظامی در حومه حماه و حلب را هدف قرار داده است.

ساعاتی پیش از اعلام این خبر، صدای چند انفجار در حومه حماه و حلب شنیده شده بود و نهاد‌های ذی‌ربط در حال تحقیق درباره عامل این انفجار‌ها بودند.

یک منبع خبری در پارلمان سوریه هدف این حمله موشکی را انبار مهمات ارتش سوریه دانسته و خبر داد که این تجاوز احتمالاً با یک حمله هوایی انجام شده است.

حمله هوایی به دو پایگاه نظامی در سوریه/ گزارش‌ها از شهادت دستکم ۴۰ نفر حکایت دارد+ فیلم و عکس

شبکه اسکای‌نیوز به نقل از برخی منابع از شهادت دستکم ۳۸ نفر بر اثر این حملات خبر داده است. در عین حال، برخی منابع اعلام کرده‌اند شمار کشته‌های این حمله به ۴۰ نفر رسیده و ۶۰ نفر نیز زخمی شده اند.

در حالی که منابع خبری وابسته به مخالفان سوریه ادعا کرده‌اند حمله امشب نیرو‌های مستشاری ایران در سوریه را هدف قرار داده‌اند، اما منابع رسمی هنوز این ادعا را تایید نکرده‌اند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص، خبرگزاری رویترز و برخی منابع خبری دیگر احتمال داده‌اند مسئول این حملات رژیم صهیونیستی بوده باشد.

مرکز لرزه‌نگاری اروپا-مدیترانه نیز اطلاع داد انفجار‌های شب گذشته در حماه و حلب زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر را ایجاد کرده است.

برخی منابع می‌گویند یکی از سایت‌های هدف قرار گرفته در حمله هوایی شب گذشته به سوریه، انبار مهمات تیپ ۴۷ ارتش سوریه و هدف دیگر، پایگاه هوایی النیرب در حماه بوده است.

۰۰:۰۰۰۰:۲۴
فیلم منتسب به حمله هوایی شب گذشته به پایگاه نظامی ارتش سوریه در حلب از نمایی نزدیک‌تر

۰۰:۰۰۰۱:۱۲
کد ویدیو

در حال تکمیل …

ارسال نظر