سپاه به داد خانواده محروم نامنی رسید/احداث منزل مسکونی توسط بسیج برای خانواده ای محروم در روستای نامن+تصاویر
تعداد بازدید تعداد 466 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۲:۰۵ ق.ظ، یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

چندی پیش پایگاه خبری تحلیلی رادکانا گزارشی از فقر و محرومیت خانواده ای منتشر کرد که باتوجه به انتشار گزارش و احساس مسئولیت نهاد مقدس بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کردکوی، مسئولان این نهاد به دیدار این خانواده رفتند و اقدامات لازم را به جهت حمایت از این عزیزان انجام دادند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ پایگاه خبری تحلیلی رادکانا  و گلستان ما در آبان ماه سال ۹۶ گزارشی از فقر و محرومیت خانواده ای در شهرستان کردکوی با عنوان “” خانواده‎ای فرو رفته در باتلاق فقر و تنگدستی، در انتظار کمک مسئولین/ فرزندان بیکاری که قادر به تشکیل زندگی نیستند/ عدم بهرمندی از امکانات آب، برق، گاز + تصاویر “” منتشر کرد.

انتشار این گزارش بازتاب بسیار خوبی در سطح استان گلستان، خصوصا غرب استان داشت.

شرح زندگی خانواده ای بی بضاعت و فقیری که در این برهه زمانی در باتلاقی از فقر و تنگدستی فرو رفته و هر چه اعضاء خانواده با تلاش و کوشش خود سعی دارند از این وضیعت بحرانی نجات پیدا کند اما… .

باتوجه به انتشار گزارش و احساس مسئولیت نهاد مقدس بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کردکوی، مسئولان این نهاد به دیدار این خانواده رفتند و اقدامات لازم را به جهت حمایت از این عزیزان انجام دادند.

در تصاویر زیر مکانی را مشاهده می کنید که این خانواده بزرگوار در آن زندگی می کردند و تصاویر بعدی منزل مسکونی است که بسیج سازندگی سپاه برای این خانواده احداث کرده است.

باتوجه به اینکه این خانواده از مزیت آب آشامیدنی محروم هستند در حال حاضر که پدر خانواده دیگر پیر شده و سنش به ۸۵ رسیده و به تازگی دچار بیماری آلزایمر شده به ناچار باید برای فراهم کردن آب آشامیدنی و مصرفی به روستا برود و نهایتا می تواند۲۰ لیتر آب با خودش بیاورد که برای مصرف و آشامیدن اعضای این خانواده کافی نمی باشد.

و اما گزارشی از بسیج سازندگی سپاه کردکوی:

بسیج سازندگی سپاه  شهرستان کردکوی در راستای محرومیت زدایی از عرصه های محروم شهرستان اقدام به شناسایی و شکل گیری گروه های جهادی نموده است که از اواسط سال ۱۳۹۵ موفق به تشکیل ۵۰ گروه جهادی گردید.

بسیج سازندگی شهرستان در سال ۹۵ و ۹۶ در ۱۰ روستا گروه های جهادی خواهر و برادر را اعزام نمودند که منتج به ساخت بیش از ۱۴ حمام، ۹ سرویس بهداشتی، ۳ واحد خانه، ۲ واحد آشپزخانه مرمت و بهسازی و دیوارکشی دور منزل  و ساخت غسالخانه شد که در کنار اقدامات عمرانی گروه های جهادی خواهر اقدامات فرهنگی و خدماتی همدوش برادران انجام دادند.

بسیج سازندگی در حال حاضر اقدام به اعزام ۴ گروه جهادی نموده است که در روستاهای سرکلاته (ساخت سرویس بهداشتی و حمام)، ۲ عرصه در شهرستان (ساخت ۲ واحد حمام برای فرد محروم) و روستای میاندره (حمام سرویس بهداشتی) مشغول به فعالیت هستند و تقریبا ۶۰ درصد کار تاکنون پیشرفت فیزیکی داشته است.

علاوه بر عرصه های فوق کمیته شناسایی مناطق و عرصه های محروم این سازمان اقدام به شناسایی چند عرصه محروم در روستاهای اسلام آباد، چمن ساور و دنگلان نموده است که بعد از اتمام پروژه های نیمه تمام فوق شروع به فعالیت و اعزام گروه های جهادی خواهد نمود.

روستای نامن: گروه جهادی شهید علیجان بیدرنامنی – ساخت خانه برای فرد محروم که خانه اش درحال تخریب بود- به مدت ۵ ماه- افتتاح در سالروز تشکیل بسیج سازندگی با حضور اهالی محل و مسئولین سپاه.

روستای چغر: گروه جهادی شهید راییجی خرم آباد- ساخت حمام و سرویس بهداشتی برای خانم  محروم-افتتاح در سالروز تشکیل بسیج سازندگی  با حضور اهال محا و مسئولین سپاه.

انتهای پیام/

ارسال نظر