گلدی‌زاده: افزایش قیمت خرید تضمینی سیب‌زمینی/ ایجاد ۴۰ مرکز خرید تضمینی سیب‌زمینی در گلستان
تعداد بازدید تعداد 109 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۲۳ ق.ظ، دوشنبه، ۷ خرداد، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

مدیر تعاون روستایی استان گلستان با اشاره به اینکه قیمت این محصول در روزهای گذشته تنزل کرده و به ۲۵۰ تومان رسیده و نگرانی‌هایی را در بین کشاورزان ایجاد کرد، گفت: با دستور استاندار گلستان و حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی خرید تضمینی سیب زمینی به قیمت ۴۱۲ تومان اعلام شد.

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا؛ حکیم گلدی‌زاده با بیان خرید تضمینی سیب‌زمینی با قیمت ۴۱۲ تومان در استان اظهار کرد: کشاورزان از هفتم خرداد می‌توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی مورد نظر نسبت به نوبت‌گیری و فروش محصول خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: امسال ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار سیب‌زمینی در استان کشت شده که پیش‌بینی می‌شود ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار تن از این محصول تولید شود.

مدیر تعاون روستایی استان گلستان با اشاره به اینکه قیمت این محصول در روزهای گذشته تنزل کرده و به ۲۵۰ تومان رسیده و نگرانی‌هایی را در بین کشاورزان ایجاد کرد، افزود: با دستور استاندار گلستان و حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور خرید تضمینی سیب‌زمینی به قیمت ۴۱۲ تومان اعلام شد.

گلدی‌زاده با بیان اینکه ۳۰ مرکز تا ۴۰ مرکز خرید سیب زمینی در استان فعال هستند، یاد آور شد: چهار مرکز یوسفی کردکوی، حسینی گوزان فارس، لطفی‌نیا مرزنکلاته، چهارفصل طاها آق‌قلا از جمله مراکز بزرگ و فعال خرید این محصول در استان هستند.

لازم به ذکر است که امسال با توجه به شرایط آب و هوایی کیفیت محصول سیب‌زمینی استان بسیار خوب است و پیش‌بینی می‌شود ۳۰ هزار تن محصول بیشتر نسبت به سال گذشته تولید شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر