خدام رضوی ۲۳ تیرماه وارد گلستان می شوند/آغاز جشن های مردمی زیر سایه خورشید از ۲۴ تیرماه در گلستان
تعداد بازدید تعداد 197 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۵:۲۸ ب.ظ، چهارشنبه، ۲۰ تیر، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

دبیر جشن های مردمی زیر سایه خورشید گلستان به برگزاری ۳۱۳ برنامه در ۱۴ شهرستان، ۲۸ شهر و ۴۰ روستای استان گلستان در یازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی اشاره کرد و گفت: ساعت ۲۲، روز شنبه ۲۳ تیرماه آئین استقبال از خدام رضوی باحضور مسئولان برگزار و برنامه‌های خدام از بیست‌ و چهارم تیرماه در استان آغاز می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سید حسام بنی فاطمه در نشست خبری یازدهمین دوره جشن های مردمی زیر سایه خورشید استان گلستان اظهار داشت: یازدهمین دوره جشن های بین المللی زیر سایه خورشید از ۲۳ لغایت ۳۱ تیرماه در سراسر کشور و ۲۵ کشور جهان برگزار می شود.

وی افزود: “هر چه دارم از تو دارم یا علی بن موسی الرضا (ع)” شعار یازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید است.

دبیر یازدهمین جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید استان گلستان با بیان اینکه نگاه ما این است تکرار برگزاری جشن ها در هر سال باعث یکنواخت شدن برنامه ها نشود، افزود: طبق جلسات متعددی که تشکیل دادیم یه یمن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ۴۰ عنوان برنامه باشکوه و ارزشمند در سراسر شهرستانها برگزار شود که تازگی به همراه داشته باشد.

بنی فاطمه به برگزاری ۳۱۳ برنامه در ۱۴ شهرستان، ۲۸ شهر و ۴۰ روستای استان گلستان در یازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی اشاره کرد و گفت: ساعت ۲۲، روز شنبه ۲۳ تیرماه آئین استقبال از خدام رضوی باحضور مسئولان برگزار و برنامه‌های خدام از بیست‌ و چهارم تیرماه در استان آغاز می‌شود.

وی به برگزاری جشن بزرگ اهداء جهیزیه به زوج های محروم سراسر گلستان اشاره کرد و افزود: در این جشن که در شهرستانهای گرگان و گنبد برگزار می شود به ۳۳۰ زوج محروم جهیزیه اهداء می شود.

مسئول واحد فرهنگی دفتر آستان قدس رضوی استان گلستان بیان کرد: جشن ازدواج با عنوان “بااجازه امام رضا (ع) بله” و تجلیل از زوج های شرکت کننده در این مراسم یکی دیگر از برنامه های این مراسم است.

بنی فاطمه با توجه به شعار سال به کارویژه “دستان توانگر ایرانی” اشاره کرد و افزود: در این بخش از برنامه جهت تشویق از تولیدکنندگان بومی و محلی، خدام رضوی به بازدید از بازارهای سنتی و محلی خواهند پرداخت و از کارخانجات و شرکت های دانش بنیان سرکشی خواهند کرد.

دبیر یازدهمین جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید استان گلستان با اشاره به هفته عفاف و حجاب، به برگزاری جشن های ویژه دختران تحت عنوان “شکوفه های نور” اشاره کرد و گفت: این جشن ها مخصوص دختران و با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برگزار می شود.

وی به جشن گلریزان مهربانی با هدف ازدواج آسان و کمک به زوجین گلستانی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در این برنامه مبلغ دو میلیون تومان کمک بلاعوض و همچنین مبلغ خوبی تسهیلات جهت آغاز یک زندگی سالم نیز به زوجین شرکت کننده در جشن اعطا می شود.

بنی‌فاطمه با عنوان اینکه مراسم استقبال مردمی در تاریخ ۲۷ تیرماه از میدان سرخواجه به سمت بلوار امام رضا (ع) خواهیم داشت، تصریح کرد: در قالب چله انقلاب ۴۰ برنامه برای محرومان در استان در نظر گرفته شده که آخرین برنامه ما با حضور خدام رضوی در استان انجام می‌شود.

مسئول واحد فرهنگی دفتر آستان قدس رضوی استان گلستان به جشن بزرگ متمرکز و مردمی در ساعت ۲۱ یکشنبه ۳۱ تیرماه در چهارشنبه بازار گرگان اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری خطبه عقد برای روج معلول، برگزاری نورافشانی، اجرای گروه موسیقی سنتی سریال پایتخت و اهداء ۸ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و ۳ کمک هزینه سفر به کربلا از جمله برنامه های این جشن است.

وی با بیان اینکه یازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید استان گلستان در قالب سه کاروان برگزار می شود، افزود: گروه شمس الشموس در مرکز استان شامل شهرستانهای گرگان و علی آباد کتول، گروه غریب الغربا در غرب استان شامل کردکوی، بندرترکمن، گمیشان، بندرگز و آق قلا و گروه معین الضعفا در شرق استان شامل شهرستانهای مینودشت، آزادشهر، کلاله، مراوه تپه و گالیکش می باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر