بریدگی نا ایمن و سانحه رانندگی برای ۴ خودرو و واژگونی پژو ۲۰۶ در جاده گرگان به کردکوی
تعداد بازدید تعداد 293 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۴:۴۷ ب.ظ، چهارشنبه، ۲۰ تیر، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

در اثر بی‎احتیاطی سواری پژو ۲۰۶ در محور گرگان به کردکوی، باعث حادثه رانندگی برای چهار خودرو شد.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا به نقل از فارس؛ بی‌احتیاطی سواری پژو ۲۰۶ در هنگام دور زدن و عدم رعایت حق تقدم در یکی از بریدگی‌های مسیر گرگان به کردکوی باعث حادثه رانندگی برای چهار خودرو شد که در این حادثه سواری پژو ۲۰۶ نوک مدادی واژگون و سه خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگ، یک دستگاه پراید و یک دستگاه پژو «آر دی» به شدت آسیب دید.

این حادثه رانندگی خوشبختانه فوتی نداشته و فقط سه نفر از سرنشینان خودروها دچار جراحات و صدمات سطحی شدند.

لازم به ذکر است بر اساس اظهار رئیس پلیس‌راه استان گلستان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان که روزهای گذشته برگزار شد، در محورهای بزرگراهی و آزادراه‌ها همانند همین بریدگی که حادثه رانندگی در آن اتفاق افتاد نباید بریدگی وجود داشته باشد و باید دوربرگردان‌های ایمن احداث شود.

براساس اظهارنظر کارشناسان هیچ یک از بریدگی‌های محور گرگان به کردکوی ایمن نیست و ضریب وقوع حوادث در این بریدگی‌ها بسیار بالا است و در صورتی که این بریدگی یک دوربرگردان ایمن بود به طور قطع چنین حادثه رانندگی رخ نمی‌داد.

گفتنی است، در سه ماه نخست امسال یک هزار و ۶۸۳ فقره تصادف در جاده‌ها و شهرهای استان گلستان رخ داده که ۶۳ درصد درون شهرها و باقی آن در جاده‌های استان بوده که بیش از چهار درصد این تصادفات فوتی، ۷۴ درصد جرحی و ۲۱ درصد خسارتی بوده است.

آمارهای ارائه شده از سوی پلیس گلستان تاکید دارد ۱.۱۲ درصد کل تصادفات کشور در استان گلستان رخ می‌دهد و به همین تناسب ۱.۳۷ درصد مجروحان و ۲.۴۸ درصد فوتی‌های سوانح رانندگی کل کشور در گلستان بوده است.

استان گلستان رتبه ۲۵ فراوانی وقوع سوانح رانندگی در کشور را دارد و به همین تناسب، گلستان در حوزه فراوانی فوتی‌ها رتبه ۱۶ و مجروح سوانح رانندگی رتبه ۳۷ کشور قرار دارد.

براساس آمار پزشکی قانونی استان گلستان، در سه ماخ نخست سال جاری در کل شهرها و جاده‌های استان گلستان ۱۲۷ نفر بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که در مقایسه آماری با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۵.۵ درصد را نشان می‌دهد که از این تعداد ۹۶ نفر بر اثر حوادث رانندگی در جاده‌های استان گلستان جان باختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر