شهرداری ها از جذب نیروی انسانی جدید به شدت پرهیز نمایند / کمک های دولت به شهرداری های استان به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال رسید
تعداد بازدید تعداد 269 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۰۱ ق.ظ، چهارشنبه، ۲۷ تیر، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

معاون عمرانی استانداری گلستان گفت : امسال این کمک ها باتوجه به افزایش شهرداری های گلستان از ۳۰ به ۳۳ شهرداری، به حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ میر محمد غراوی در جلسه شوای اداری شهرستان مراوه تپه گفت : اولویت نخست هزینه کرد بودجه، تکمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد است.

غراوی اضافه کرد: باتوجه به شرایط بودجه ای کشور، استاندار گلستان تکمیل طرح های دارای بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی این استان را به مدیران اجرایی توصیه کرده و در کنار آن هیچ طرح عمرانی جدیدی نیز کلنگ زنی نخواهد شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال های گذشته پروزه های زیادی درسطح استان گلستان گلنک زنی شده که عملیات اجرایی بیشتر آنان با پیشرفت پنج تا ۵۰ درصد متوقف شده بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ادامه داد: بهترین تصمیم برای این استان، تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام است تا علاوه بر کاستن از مشکلات، رضایت مردم نیز حاصل شود.

غراوای با تاکید برضرورت توجه جدی مدیران اجرایی گلستان در اولویت قرار دادن طرح های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد درسال جاری، گفت: برای جبران کاهش بودجه، مدیران کل استان و مدیران شهرستان می توانند با کمک نمایندگان مجلس از ظرفیت منابع ملی که در اختیار وزارتخانه ها است، استفاده نمایند.

وی از کمک یک هزارو ۴۳۰ میلیارد ریالی بودجه دولتی (وزارت کشور) به شهرداری های این استان درسال گذشته خبر داد و افزود: امسال این کمک ها باتوجه به افزایش شهرداری های گلستان از ۳۰ به ۳۳ شهرداری، به حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

غراوای از شهرداری ها و دهیاری های گلستان نیز خواست تا از مشارکت های مردمی و نیز با ایجاد منابع درآمدی پایدار برای توسعه و عمران شهرها و روستاها استفاده کرده و از جذب نیروی انسانی جدید بشدت پرهیز نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم های آمریکا،گفت: برای گذر از این شرایط سخت، تنها راه همدلی و هماهنگی بین مسئولان و مردم و متکی بودن به ظرفیت های داخلی است.

وی همچنین با اشاره به مشکلات کمبود منابع برق و آب کشور بر لزوم مدیریت مصرف توسط ادارات، نهادها و مردم تاکید و از کشت بی رویه شالی با استفاده از آب های زیرزمینی در گلستان انتقاد کرد و آن را ظلم به نسل آینده دانست.

انتهای پیام /

ارسال نظر