بنده به دولت نقد دارم / تاسف می خورم زنان سگ بازی می کنند / سالهاست فریاد می زنم بقایای گیاهی را آتش نزنید توجهی نمی کنند
تعداد بازدید تعداد 449 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۱۷ ق.ظ، پنج شنبه، ۲۸ تیر، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

نماینده ولی‌فقیه در گلستان با بیان اینکه از ترویج فرهنگ سگ‌بازی و نگه‌داری آن در خانه به‌ویژه در بین بانوان بسیار متأسف می‌شوم، گفت: آیا این جایگاهی است که اسلام برای زن تعریف کرده است؟! چرا یک بانو به‌جای تربیت فرزندی عالم و نخبه باید با یک سگ انس بگیرید؟

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از فارس؛ آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی عصر امروز در همایش تاثیر نقش مردان بر مدیریت الگوهای رفتاری در دختران اظهار کرد: در اسلام و قرآن خانواده نقش بسیار رفیعی دارد طوری‌که خداوند تشکیل خانواده را از نشانه‌های خود اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز وضعیت خانواده در دنیای غرب کاملاً فلاکت‌بار است، گفت: متفکران غربی با مشاهده این وضعیت درصدد هستند برای نظام خانواده در غرب چاره‌اندیشی کنند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: در نظام غرب خانواده از هم پاشیده شده است و این خود عامل بسیاری از مشکلات برای جوامع بشری است حال برخی از ما به‌جای اینکه با تأسی از دستورات خداوند و قرآن کریم نظام خانواده را تقویت کنیم متأسفانه راه غربی‌ها را پیش می گیریم.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان با اشاره به اینکه خانواده مانند یک ساختمان اجتماعی است که اگر ویران شود بازسازی آن بسیار مشکل و شاید غیرممکن باشد، خطاب به جمع حاضر گفت: در هر جایگاهی که قرار دارید برای حفظ نسل‌های آینده اجازه ندهید خانواده از هم بپاشد که این یک وظیفه و تکلیف الهی است.

نورمیفدی با بیان اینکه در نظام خانواده نقش اساسی بر عهده مادر است، افزود: خداوند متعال برای الگوی بندگان شایسته خود حضرت مریم(س) و آسیه را و برای الگوی بدان همسر نوح و لوط را مثال زدند که این نشانگر نقش ویژه زن در خانواده است.

 وی با اشاره به چرایی حساسیت نقش مادر توضیح داد: معمولا زن  اهل محبت و عاطفی‌تر است و به همین دلیل رابطه صمیمی‌تری با فرزندان می‌تواند داشته باشد، لذا پیامبر (ص) توصیه می‌کردند زنان ودود (زنانی که خیلی اهل محبت هستند) را به همسری بگیرید.

امام جمعه گرگان تأکید کرد: به دلیل رابطه قوی که بین مادر و فرزندان وجود دارد تاثیرپذیری فرزندان از مادران بیشتر است.

نورمفیدی با ابراز تأسف از ترویج فرهنگ سگ‌بازی در جامعه اذعان کرد: از ترویج فرهنگ سگ‌بازی و نگه‌داری آن در خانه و از اینکه می‌شنوم برخی زنان در خانه با سگ انس پیدا می‌کنند بسیار متأسف می‌شوم، آیا این جایگاهی است که اسلام برای زن تعریف کرده است؟! این چه وضعی است که در میان امت اسلامی ایجاد شده است؟

نماینده ولی‌فقیه در گلستان با اشاره به اینکه بانوان باید جلوی این رفتارها بایستند، بیان کرد: آیا انسان اینقدر منحط شد که با سگ انس بگیرد، البته ما مسأله‌ای به‌عنوان حقوق حیوانات داریم که در اسلام هم به این مهم توصیه شده است اما این مساله هم مطرح می‌شود که  چرا یک بانو به‌جای تربیت فرزندی عالم و نخبه باید در محیط خانه با یک سگ انس بگیرید؟

وی در ادامه به آتش‌سوزی‌ جنگل‌های گلستان هم اشاره کرد و یادآور شد: سال‌هاست که در تریبون‌های مختلف به‌ویژه نماز جمعه فریاد می‌زنم که بقایای گیاهی را آتش نزنید اما باز هم شاهد این معضل هستیم و متاسفانه خودمان با دستان خود ریشه به تیشه کشاورزی استان می‌زنیم.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه هیچ دولتی نمی‌تواند همه خواسته‌ها و انتظارات جامعه را برآورده کند، خاظرنشان کرد: ما مشکلات اقتصادی پیچیده‌ای داریم و گرفتاری‌هایی در بازار ارز و سکه ایجاد شده است.

نورمفیدی ادامه داد: بنده شاید به دولت هم نقد داشته باشم اما اینطور هم نیست که انتظار داشته باشیم همه مشکلات را دولت حل کند بلکه مردم و بخش خصوصی هم باید وارد میدان شوند و در راستای حل برخی مشکلات به دولت‌ها کمک کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: مردم به‌ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان زیست‌محیطی راجع به منابع طبیعی و جنگل‌ها فریاد بزنند تا این فریادها مسوولان را تکان دهند تا جدی‌تر در راستای حل این مشکلات گام بردارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر