متواری شدن سوداگران و سودجویان آثار تاریخی در میل رادکان
تعداد بازدید تعداد 867 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۵۴ ب.ظ، شنبه، ۱۳ مرداد، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

بنا بر گزارشات منابع خبری و حامیان میراث فرهنگی به یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی در غرب استان گلستان مبنی بر فعالیت یک گروه از سوداگران میراث فرهنگی و نصب داربست در اثر تاریخی میل رادکان جهت رسیدن به اهداف شوم ، با هماهنگی ستاد نیروی انتظامی شهرستان کردکوی بلافاصله مامورین این یگان با دستور مدیرکل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری گلستان اقدام به جمع آوری داربست های فلزی کردند.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ روز جمعه مورخ ۵ مردادماه با توجه به اخبار واصله از حامیان میراث فرهنگی به سرپرست یگان حفاظت غرب استان مبنی بر فعالیت گروهی از سوداگران میراث فرهنگی و نصب داربست در فضای داخلی میل رادکان کردکوی سرپرست پایگاه بلافاصله از مکان بازدید میدانی بعمل آورده و مراتب را به مدیرکل میراث فرهنگی گلستان و معاونت میراث فرهنگی این اداره کل اطلاع داده و بنا به دستور مدیر کل محترم جمع آوری سریع داربست فلزی در دستور کار یگان قرار گرفت.

بعد از در دستور کار قرارگرفتن جمع آوری داربست های فلزی، یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در غرب استان با هماهنگی ستاد نیروی انتظامی شهرستان کردکوی و دهیاری محترم روستای رادکان و پایگاه بسیج رادکان اقدام به جمع آوری داربستها نمودند.

لازم به ذکر است؛ سوداگران و سودجویان میراث فرهنگی با دست نیافتن به اهداف شوم خود و با پیگیری پایگاه رادکان متواری شدند.

گفتنی است؛ همچنین در این عملیات حدود یکصد متر داربست فلزی از این افراد ضبط شد.

یگان حفاظت میراث فرهنگی استان گلستان با تمام توان در خصوص حراست از میراث تاریخی و فرهنگی به فعالیت خود ادامه می دهد و پرسنل این یگان با هوشیاری کامل برای هر گونه اقدام نسبت به سارقین آثار باستانی و باند های خرید و فروش اشیا تاریخی آماده اند. گزارش های مردمی به عنوان چشم های بینای یگان حفاظت استان گلستان یاری رسان این یگان در از بین بردن و پیشگیری از جرایم حوزه میراث فرهنگی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر