انتقاد صریح امام جمعه بندرترکمن به خواب نمایندگان گلستان در مجلس/ وکیل‎المله‎اید یا وکیل‎الدوله‎؟
تعداد بازدید تعداد 160 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۲:۲۸ ب.ظ، شنبه، ۲۰ مرداد، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

امام جمعه بندرترکمن با انتقاد صریح از خواب نمایندگان گلستان و تهران در مجلس گفت: چگونه لیست نمایندگان تهران و گلستان در مجلس در طرح سوال از رئیس جمهور قرار ندارد، آیا در تهران و گرگان گرانی وجود ندارد و یا این نمایندگان به‎جای وکیل‎المله بودن، وکیل‎الدوله هستند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ حجت‎الاسلام محمدصالح منصوری ظهر امروز در خطبه‎های عبادی‎سیاسی نماز جمعه شهرستان ترکمن با اشاره به نامه سرلشکر جعفری به «ترامپ» مبنی بر اینکه به هیچ کدام از نیروهای انقلابی خود اجازه نمی‎دهیم که با شما مذاکره کنند اظهار کرد: متأسفانه آقای مطهری همیشه به‎جای پاسخ به دشمن به انقلابیون پاسخ می‎دهد، وی طی نامه‎ای از سرلشکر جعفری خواست تا در این مسائل دخالت نکند و گفت: امام فرمودند نیروهای نظامی در مسائل سیاسی دخالت نکنند.

وی ادامه داد: این از کج‎فهمی آقای مطهری است چراکه امام راحل نفرمودند نیروهای نظامی در مسائل سیاسی دخالت نکند و بی‎بصیرت باشند بلکه امام (ره) فرمودند نیروهای نظامی وابسته به جناحی نشوند و طرفداری از جناح بودن را نهی کردند.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به استیضاح وزیر کار تصریح کرد: متأسفانه وقتی به مجلس نگاه می‎کنیم، می‎بینیم این مجلس در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست در جریان استیضاح وزیر کار برخی آقایان برای پس گرفتن امضای یک نماینده ۵۰۰ میلیون تومان پیشنهاد دادند تا ۲۰ میلیون را صرف خیریه کند و ۴۸۰ میلیون را در امور شخصی هزینه کند حال این سوال مطرح می‎شود که این پول چطور تأمین می‎شود که اینطور آن را بخشش می‎کنند.

منصوری بیان کرد: وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به یکی دیگر از نمایندگان مجلس پیشنهاد داد در صورت پس گرفتن امضای خود از استیضاح همسر وی را به‎کارگیری می‎کند آیا این نماینده خائن نیست، دستگاه‎های نظارتی چه می‎کنند!؟

وی با اشاره به طرح سوال و استیضاح از رئیس جمهور، گفت: در حالی که رئیس جمهور و تیمش همیشه مدعی می‎شوند که همه باید مورد انتقاد و سوال قرار بگیرند موقع استیضاح، رئیس جمهور در نامه‎ای به رئیس مجلس می‎گویند در گرفتاری‎های حاضر وقت مناسبی برای استیضاح نیست.

امام جمعه بندرترکمن اضافه کرد: اصل استیضاح در زمان گرفتاری و مشکلات است نه در زمان آرامش، در شرایط فعلی که جامعه ما مشکل دارد رئیس جمهور باید پاسخگو باشند از طرفی چگونه لیست ۳۰ نفر از نمایندگاه مردم تهران در مجلس که جزو لیست امید هستند و هفت نفر از نمایندگان مردم گلستان در مجلس در طرح سوال از رئیس جمهور قرار ندارد، آیا در تهران و گرگان گرانی وجود ندارد که این آقایان به رئیس جمهور اعتراض ندارند و یا به‎جای وکیل‎المله بودند وکیل‎الدوله هستند و یا اینکه در خواب به سر می‎برند و مشکلات ملت را نمی‎بینند!

منصوری متذکر شد: آقایان لیست امید برای مشکلات مردم اعم از بیکاری، گرانی و … چه کردند؟ چرا باید طرح سوال از رئیس جمهور برای دولتی‎ها سخت بیاید که برخی وزرا و استانداران برای انصراف نمایندگان مجلس از طرح سوال رئیس جمهور بسیج شوند، یکی از نمایندگان مجلس در استان‎ها می‎گفت استاندار آن استان شبانه به منزل وی آمد و گفت:  تا زمانی که امضای خود را پس نگیرید از منزل شما نمی‎روم!

وی با طرح این پرسش که مگر مجلس مستقل نیست و آیا نمایندگان مجلس حق پرسش ندارند، اذعان کرد: برخی وزرا و مدیران کل اگر به‎جای تلاش برای پس گرفتن امضای رئیس جمهور برای مشکلات طلا و ارز تلاش می‎کردند اوضاع بسیار بهتر از شرایط فعلی بود.

امام جمعه بندرترکمن با بیان اینکه ما از رئیس جمهور، از برخی وزرا و بعضی از استانداران گله‎مندیم، بیان کرد: چرا باید دو تن از اقوام نزدیک «عباس عراقچی» در کشور مسؤولیت‎های بزرگ بگیرند؟ چرا باید احمد عراقچی یک جوان بی‎تجربه را به سمت معاونت ارزی بانک مرکزی منصوب کنند که وضعیت کشور اینطور شود البته در حال حاضر بازداشت شدند که جای دارد از دستگاه قضایی قدردانی کنیم.

منصوری با بیان اینکه ما از رئیس جمهور که همیشه دَم از قانون می‎زنند انتظار داریم در وهله نخست خود و اطرافیان ایشان قانون را رعایت کنند و برای پس گرفتن امضا به نمایندگان مجلس فشار نیاورند، یادآور شد: نمایندگان مجلس باید دقت بیشتری داشته باشند، متأسفانه برخی از نمایندگان به کشور خیانت می‎کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر