استاندار گلستان پیگیر مطالبات کارگران شهرداری کردکوی باشد/خانواده های کارگران روزهای سختی را سپری می کنند
تعداد بازدید تعداد 291 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۵:۴۷ ق.ظ، سه شنبه، ۳۰ مرداد، سال ۱۳۹۷ نظرات 2 نظر

فرزند کارگر شهرداری کردکوی گفت: استاندار گلستان، فرماندار کردکوی، امام جمعه کردکوی، شهرداری و اعضای شورای شهر کردکوی پیگیر حق و حقوق کارگران شهرداری کردکوی باشند چرا که حقوق ناچیز ماهیانه کارگری در شهرداری کردکوی تنها منبع درآمد بسیاری از کارگران شهرداری است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ گفتن، نوشتن و انعکاس مشکلات و گرفتاری‌های دست‌های پینه بسته و چشمان منتظر کارگران برای دریافت حق واقعی خودشان دیگر تکراری شده و تازگی ندارد اما هر از گاهی گریزی به آن می‌زنیم و فصلی از آن را برای مسئولان استانی و شهرستانی ورق می‌زنیم تا شاید به خاطر بیاورند که کارگرانی هم هستند که برای گذران و مایحتاج زندگی خود نیاز به پول دارند.

توجه به مقام کارگر از دیدگاه اسلام بسیار ارزشمند است به طوریکه حتی حضرت رسول اکرم(ص) نیز کار می‌کرد و خود را کارگر و از این قشر می‌دانست؛ همه می‌دانیم کار کردن در دین مبین اسلام عبادت محسوب می‌شود و اگر با انگیزه کسب درآمد حلال باشد اجر و ثواب جهاد در راه خدا را دارد.

مسئولان شهرداری کردکوی باید بدانند کارگران این نهاد، خادمان بی‌ادعا و زحمت‌کش‌ترین گروه جامعه هستند چرا که اگر نباشند آلودگی تمام شهر را در بر می‌گیرد؛ کارگرانی که سرما و گرما برای آنان فرقی ندارد و در هر شرایط آب و هوایی مشغول خدمت به مردم شهرمان هستند اما متأسفانه بخاطر تأخیر در پرداخت حقوق ماهانه شان، خود را شرمنده خانواده می‌دانند.

مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر کردکوی باید بدانند این قشر زحمت‌کش شب‌ و روز تلاش می‌کنند تا لحظه‌ای شرمنده خانواده نباشند و ماه‌ها را یکی پس از دیگری به امید دریافت حقوق به موقع سپری کردند و می‌کنند اما همچنان بلاتکلیف هستند.

گفتگو با فرزند کارگر شهرداری کردکوی:

بنابراین گزارش: مهدی عارفخانی فرزند یکی از کارگران شهرداری کردکوی به پایگاه خبری تحلیلی رادکانا مراجعه کرده و با این رسانه گفتگویی داشته است.

وی ضمن اعلام نارضایتی از وضع موجود در شهرداری کردکوی، اظهار داشت: شهر کردکوی مدتها در انتظار انتخاب یک شهردار کارآمد و متخصص بود و انتظار می رفت پس از انتخاب شهردار بسیاری از مشکلات مربوط به حوزه شهری و حقوقی پرسنل آن حل و فصل شود.

عارفخانی تصریح کرد: متأسفانه با وجود انتخاب شهردار جدید کردکوی به دلیل وجود مشکلات مالی در این نهاد همواره شاهد عقب ماندگی حقوق پرسنل و کارگران شهرداری کردکوی هستیم.

این فرزند کارگر شهرداری کردکوی با بیان اینکه امروز حقوق کارگران و پرسنل شهرداری کردکوی بصورت قطره ای پرداخت می شود، افزود: پرداخت حقوق قطره ای شهرداری به کارگران خود باعث شد تا عرق های قطره ای شرمندگی از صورت یک پدری که دختر آن ترم تابستانه انتخاب کرده اما پولی در بساط ندارد که در این کلاس شرکت کند و یا پدری که توان پرداخت شهریه دانشگاه فرزند خود را که در راه کسب سواد تلاش می کند را ندارد.

وی با عنوان اینکه بسیاری از خانواده های کارگران شهرداری کردکوی قریب به یکی دو ماه است که رنگ میوه تازه را به خود ندیده اند، گفت: پس از گذشت ۲۹ روز از مرداد ماه شهرداری کردکوی فقط مبلغ ۴۵۰ هزار تومان بحساب هر کارگر واریز کرده است.

عارفخانی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه صدای کارگران به گوش بسیاری از مسئولان ما نمی رسد بنده بعنوان یک فرزند کارگر به پایگاه خبری تحلیلی رادکانا مراجعه کردم تا از حق و حقوق کارگران شهرداری دفاع کنم.

افتخار می کنم که پدرم یک کارگر است

این جوان کردکویی با عنوان اینکه افتخار می کنم که پدرم یک کارگر است، گفت: استاندار گلستان، فرماندار کردکوی، امام جمعه کردکوی، شهرداری و اعضای شورای شهر کردکوی پیگیر حق و حقوق کارگران شهرداری کردکوی باشند چرا که حقوق ناچیز ماهیانه کارگری در شهرداری کردکوی تنها منبع درآمد بسیاری از کارگران شهرداری است.

وی در خاتمه اظهار داشت: ما هم می دانیم که شهردار و اعضای شورای شهر کردکوی پیگیر مطالبات بحق کارگران و پرسنل شهرداری هستند اما باید بدانیم این پیگیری ها چه زمانی به نتیجه خواهد رسید.

گفتنی است؛ به دلیل مشکلات مالی حتی حقوق ماهیانه پرسنل اداری شهرداری کردکوی هم به همین شکل با تأخیر پرداخت می شود.

استاندار گلستان پیگیری کند

انتظار ما از مسئولان شهرستان کردکوی خصوصا سیدمناف هاشمی استاندار گلستان رسیدگی جدی این موضوع و حل و فصل آن می باشد.

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا باتوجه به رسالتی که بر دوش دارد سراغ شهردار و اعضای شورای شهر کردکوی خواهد رفت تا اظهارات این عزیزان را هم منتشر کند.

انتهای پیام/

سیدعلی حسینی می گوید:

خداقوت
شاید نیمی از درد و دل های کارگران شهرداری گفته شد.
کاش در خصوص بیمه های تکمیلی هم ک پرداخت نشوه از سوی شهرداری هم سخنی گفته میشد

سیدعلی می گوید:

با سلام
به نظرم عمده مشکلات شهرداری کردکوی را می توان به شرح زیر ذکر کرد:
– جذب بدون مجوز و غیر قانونی بسیاری از نیروها که باعث بزرگ شدن تعداد کارکنان شهرداری شده
– مورد بالا که در چند ساله و دوره اخیر بیشتر بوده بواسطه وجود برخی اعضای ناکارامد شورا، شهرداران ، سرپرستان شهرداری و مسوولین واحدهای شهری بوده (موکدا برخی)
– در حال حاضر نیز نیروی غیر فعال و ناکار آمد بیش از نیروهای فعال می باشند.
– حجم زیاد درآمدهای شهرداری صرف حقوق کارکنان می شود. (احتمالا بیش از ۷۰ درصد درآمد)
– بواسطه اختصاص کم بودجه عمرانی و صرف شدن درآمد برای تامین حقوق کارکنان، کمتر شاهد امور عمرانی هستیم.
– تخلفات برخی از کارکنان
– همچنان نیز اختلاف در شورای شهر دیده می شود.
– در داخل شهرداری نیز انسجام، اتحاد ، دلسوزی برای شهرداری و خدمت مردمی کم دیده می شود.
– انتخاب آقای شاکری به واسطه تجارب مدیریت قبلی در صورت حمایت و عدم دخالت های بی مورد می تواند ثمربخش باشد.
– نهایتا جهت انجام مطلوب کارهای شهرداری میتوانیم این موارد را ذکر کنیم: عدم جذب نیروی جدید/بازنشست کردن نیروهای با ۳۰ سال سابقه/ افزایش همدلی و دلسوزی کارکنان/ اتحاد اعضای شورا/ کسب درامدهای پایدار/ اعمال قانون در کارها …

ارسال نظر