چند عنصر تکفیری و منافقین در استان گلستان بازداشت شدند
تعداد بازدید تعداد 380 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱:۱۴ ب.ظ، چهارشنبه، ۷ شهریور، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

مدیرکل اطلاعات استان گلستان گفت: خوشبختانه اقوام و گروه‌های مختلف در گلستان وحدت و همدلی بسیاری دارند و هیچ چالش امنیتی از نظر قوم و مذهب در گلستان نداریم.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا به نقل از تسنیم، محسن جلالی در نشست صمیمی با اصحاب رسانه استان گلستان، رسانه و خبرنگاران را سربازان واقعی نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: خبرنگاران با قلم‌ها، نوشتار و مجاهدت خود در عرصه رسانه، برای پیشرفت حاکمیت، توسعه نظام و تحقق اهداف بلند حضرت امام‌(ره) که سالیان سال آروزی آن را داشتند تلاش می‌کنند. خبرنگاری خدمت به نظام است و رسانه‌ها باید قدر این خدمتگزاری را بدانند و از خداوند بخواهند در این مسیر توفیقات بیشتری نصیب آن‌ها کند.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان با تاکید بر این‌که باید فرصت خدمت را غنیمت شمرد و از لحظه لحظه آن برای کمک به مردم و نظام جمهوری اسلامی تلاش کرد، گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند از هیچ‌کس انتظار معجزه نیست اما در عملکرد همه مسئولان باید نشانه‌های موفقیت در انجام کارهای محوله به آن‌ها مشهود باشد.

وی از برگزاری جلسات متعدد با اقشار مختلف در گلستان برای تبیین نکات امنیتی استان خبر داد و گفت: با علمای اهل‌سنت و شیعه، ائمه‌جمعه، رسانه‌ها و دیگر اقشاری که فعالیت‌های آن‌ها بستر‌ساز امنیت در جامعه است دیدار داشتیم تا برای آگاه‌سازی این اقشار و بهره‌گیری از کمک آن‌ها در راستای انتقال مطالب به جامعه بهره ببریم.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان حرکت در چارچوب سیاست‌های رهبر معظم انقلاب و تکیه بر چشم‌انداز توسعه کشور را مسیر اصلی وزارت اطلاعات عنوان کرد و گفت: اصلی ترین وظیفه وزارت اطلاعات اشراف اطلاعاتی است و حتی رهبر معظم انقلاب در گامی جلوتر از تعبیر تهاجم اطلاعاتی استفاده کرده‌اند.

وی اثربخشی و نقش‌آفرینی، پیشگیری، بازبینی حوادث و پاسخگویی به مطالبات را از اهداف وزارت اطلاعات عنوان کرد و ادامه داد: تلاش ما این است که تهدیدها به فرصت تبدیل شود و شرایطی ایجاد کنیم تا اهداف اطلاعات عملیاتی شود.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان با تاکید بر این‌که وزارت اطلاعات همواره در حال ارتقاء برنامه‌های امنیتی متناسب با شرایط پیرامونی است، تصریح کرد: شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور می‌طلبد تا تلاش‌ها و کوشش‌های همه دستگاه‌ها بیشتر شود.

جلالی با اشاره به گسترش اطلاعات در جامعه به‌ویژه توسط شبکه‌های اجتماعی، گفت: اطلاعات بسیار زیاد شده و پذیرش اطلاعات صحیح هم سخت شده است اما باید تلاش کنیم هوشیاری امنیتی جامعه را افزایش دهیم تا غافلگیر نشویم و امنیت کشور را پایدار نگه داریم.

وی گفت: اثرگذاری جمهوری اسلامی در دنیا و عرصه‌های بین المللی افزایش یافته و این مسئله عصبانیت دشمن را به‌دنبال داشته است. دشمن دنبال خلاء‌های خود می‌گردد و سرمایه‌گذاری بسیاری کرده تا با طراحی سناریوهای مختلف جلوی گسترش نفوذ جهموری اسلامی را بگیرد. با همه تلاش‌های دشمن و دسیسه‌هایی که به‌کار گرفته‌اند، جمهوری اسلامی ایران پیروز میدان بوده است.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان با توضیح درباره تلاش‌های منافقین برای سرنگونی نظام جهوری اسلامی و آلترناتیو قراردادن خود، گفت: رسانه‌ها نقش بسیار مهم و بی‌بدیلی در تبیین دستاوردهای نظام و بی‌اثر کردن تلاش‌های دشمن دارند. اگر با همین روند ادامه دهیم ۲۲ بهمن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن را با‌شکوه برگزار خواهیم کرد.

جلالی افزایش اعتماد مردم به دولت و حاکمیت را وظیفه مهم رسانه برشمرد و افزود: گاهی دسیسه‌هایی در کار است تا بین مردم با دولت، حاکمیت و یا حتی رهبری فاصله اندازد اما تشویق مردم به آرامش و حفظ وحدت رسالت مهم رسانه در این شرایط است.

وی تلاش برای بیان کارآمدی نظام در حوزه اقتصاد را یکی وظایف مهم رسانه در شرایط کنونی کشور دانست و اظهار کرد: دشمن همواره ناکارآمد بودن نظام را از طریق رسانه‌های خود تزریق کرده و یکی از اهداف دائمی آمریکا طی ۴۰ سال گذشته هم عملیات روانی است.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان ایجاد اختلافات داخلی را هدف دیگر دشمن برای صدمه‌زدن به نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: خوشبختانه در گلستان همبستگی و وحدت بی‌نظیری حاکم است و جامعه اهل‌سنت ما هم بسیار با حاکمیت همگرا هستند به همین علت دشمن در گلستان مایوس است.

وی اظهار داشت: جریان تکفیری و داعش با همه تلاش‌های خود نتوانستند جا پای خود را در گلستان محکم کنند در حالی که از طریق همین شبکه های اجتماعی هم تلاش بسیاری کردند و مواردی داشتیم که انحرافاتی پیش آمد اما بزرگان، علما و ائمه جمعه اهل سنت مانند سنگربان جلوی انحرافات را گرفتند.

جلالی با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۷ توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان “سال حمایت از تولید ملی”، افزود: رسانه‌ها باید تلاش خود را برای ترویج حمایت از کالای داخلی بیشتر کنند و تولید اخبار امیدبخش، انعکاس تلاش‌های دولت و حاکمیت برای بهبود معیشت مردم را در دستور کار خود قرار دهند.

وی اطمینان‌بخشی به جامعه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: جهت‌دهی به افکار عمومی بسیار مهم است و قدرت اطلاعات هم در همراه بودن افکار عمومی است و همه این ها با قلم‌ها و نگارش‌های اهالی رسانه حاصل می شود.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان تقویت روحیه جهادی، خدا‌پرستی، ترویج روحیه ملی‌گرایی و اسلام‌گرایی و تاکید بر داشتن روحیه استکبار‌ستیزی را از نقاط برجسته‌ای دانست که باید اهالی رسانه به آن بپردازند.

جلالی یکی از برنامه‌های دشمن را ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در جامعه و سیاه‌نمایی مشکلات کشور دانست و گفت: خوشبختانه اقوام و گروه‌های مختلف در گلستان وحدت و همدلی بسیاری دارند و هیچ چالش امنیتی از نظر قوم و مذهب در گلستان نداریم.

وی ادامه داد: سیاست آمریکا در برابر قومیت‌ها بسیار مزوّرانه است و حتی در قبل از انقلاب تلاش می‌کردند قومیت‌ها را از کشور بیرون برانند اما حاکمیت پس از انقلاب دلسوز قومیت‌ها بوده و هست. جمهوری اسلامی چیزی به‌نام قومیت مطرح نمی‌کرد و همواره مردم را مخاطب قرار داد و تمام اقوام را به‌عنوان مردم کشور نگاه می‌‌کرد.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان با بیان این‌که باید احساس امنیت را در جامعه ایجاد کنیم، بر این‌که رسانه‌ها باید تلاش کنند تا سال ۹۷ را با موفقیت پشت سر بگذاریم تاکید مجدد داشت و گفت: در سال‌های ۹۵ و ۹۶ چند عنصر تکفیری را در استان بازداشت کردیم که احکام قضایی خوبی هم برای آنها صادر و گروه‌های آنها متلاشی شد. در برخورد با منافقین هم چند مورد بازداشتی داشتیم که بسیار خوب عمل شد.

جلالی به تشریح برخی اقدامات اداره‌کل در حوزه مفاسد اقتصادی پرداخت و گفت: در زمان فروش گندم با تلاش‌های اطلاعاتی و نظارت دقیقی که انجام شد جلوی حیف و میل ۱۵۰ میلیارد تومان از بیت‌المال توسط سودجویان گرفته شد.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته برخی کارخانه‌ها سودجویی‌هایی کردند اما امسال با سیستمی‌شدن، افزایش نظارت‌ها موفق شدیم جلوی ضایع‌شدن بیت‌المال را بگیریم. چندین مورد هم گزارش درباره رشوه داشتیم که با فعالیت‌های اطلاعاتی پیشگیرانه جلوی برخی آن‌ها گرفته شد و برای بعضی هم پرونده تشکیل شد.

مدیر مرکز روابط عمومی وزارت اطلاعات هم نشست را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

وی تعامل رسانه‌ها با دستگاه‌های امنیتی در گلستان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: مدیریت افکار عمومی هنری است که باید به آن پرداخت و رسانه‌های بیگانه هم در همین رابطه تلاش می‌کنند.

مدیر مرکز روابط عمومی وزارت اطلاعات با تاکید بر این‌که دشمن دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است، بیان کرد: رسانه‌ها باید تلاش کنند تا نقاط ضعف و قدر نظام را مدیریت کنند.

وی با تاکید بر این که همه بدهکار نظام هستیم و باید برای حفظ آن بکوشیم، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا برنامه‌های دشمن تحقق پیدا نکند.

انتهای پیام/

ارسال نظر