بسیجیان گلستان پای کار انقلابند + تصاویر
تعداد بازدید تعداد 348 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۶:۱۲ ب.ظ، سه شنبه، ۱۳ شهریور، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

مرحله نخست رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص)۲ استان گلستان، امروز آغاز شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ ۱۳ شهریوربرگ زرین دیگری بر لوح افتخارات گلستان رقم خورد و خدمت رسانی بسیجیان به مردمان محروم استان به نمایش در آمد.

امروز ۲۷ گردان بیت المقدس و کوثر به صف شدند  با مردان انقلابی و شیرزنان به صف شدند تا بی منت به مردم خدمت کنند.

سردار حسین معروفی  امروز در خصوص با برگزاری رزمایش اقتدارعاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (۲) دراستان گلستان اظهارکرد: این رزمایش در روزهای ۱۳ و ۱۴ شهریور در سراسر استان گلستان با حضور بسیجیان برگزار می شود.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: رزمایش گردانهای بیت المقدس یک روزه و رزمایش گروهای جهادی ادامه دار می باشد و قرار است گروهای جهادی تا هفته دفاع مقدس تداوم یابد.

وی بیان کرد: یکی از کارهایی که گروهای جهادی در این مدت انجام می دهند ترمیم و زیباسازی مدارس است که عمده این کارها نیز توسط گروهای جهادی دانشجویی انجام می شود.

razmayesh130697 12

رزمایشی که موجب ناامیدی دشمنان و بارقه امید در دل دوستان می شود

سردار معروفی در رابطه نام گذاری رزمایش گفت: رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) یک بار  در زمان دفاع مقدس موجب بارقه امید در بین رزمندگان و ناامیدی در بین دشمن شد و با توجه به اینکه هدف امروز دشمن نیز ناامیدی مردم است و با جنگ روانی و اقتصادی به سراغ ملت آمده از اینرو رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص)۲ با حضور بسیجیانی که نماینده متن ملت ایرانند برگزار می شود تا موجب ناامیدی و دلسردی دشمنان و امید در بین مردم و دوستداران انقلاب اسلامی شود.

فرمانده سپاه نینوا ادامه داد: حضور۲۸ گردان از بسیجیانی که سفیران ملت هستند نشان دهنده آمادگی مردمی است که بگویند پای آبروی کشور ایستاده اند.

وی خدمت به محرومین را نوعی جهاد خواند و افزود: دفاع همچنان باقی است و برای دفاع از انقلاب حتما نباید پشت خاکریزها باشیم چرا که خدمت به مردم و محرومین امروز خود بالاترین جهاد است.

سردار معروفی تصریح کرد: این حرکت ما در مقابله با ترفند دشمن که ناامیدی مردم را مورد هدف قرار دارد بالاترین جهاد است و باید گفت این خود کربلای ۵ و والفجر ۸ دیگری است.

وی گفت: این رزمایش امیدی است برای نیروهای خودی که بگویند ما بیدار و هوشمندیم و نگاه و دل ما به فرمان امام مان است.

فرمانده سپاه نینوا افزود: مردم استان ما مردمی با ایمان هستند که تقدیم ۱۸ شهید مدافع حرم در استان گلستان نشان از عمق باور دینی و محبت به اهل بیت در بین مردم این منطقه دارد و این شهدا نماینده چنین مردمی در استان هستند.

وی توضیح داد: البته مردم ما در حوزه معیشت مشکلاتی دارند اما مشکلات باعث نمی شود از انقلاب و آرمانهای خود دست بکشند و البته سپاه نیز در این مدت برای کمک رسانی به معیشت مردم با همکاری مسئولین اجرایی چندین مورد از احتکارهایی که توسط محتکرین انجام شد را کشف کرد.

razmayeh 24

مدیریت جهادی علاج حل مشکلات کشور

سردار معروفی ادامه داد: حضرت آقا در چند سال اخیر در حوزه تقویت مدیریت جهادی و روحیه انقلابی تاکیدات فراوانی داشتند چرا که روحیه انقلابی و مدیریت جهادی زاییده دفاع مقدس است و در آن دوران با وجودیکه دست خالی بودیم اما  چون به مردم و ظرفیتهای خودمان باور  داشتیم توانستیم در مقابل جبهه قدار دشمن بایستادیم.

وی در خصوص ویژگی های یک مدیر جهادی و انقلابی گفت: مدیریت در کشور انقلابی زمان و مکان برای کارکردن نمی شناسد و ساعات کاری ۷تا ۲ بعد از ظهر در این فرهنگ جایی ندارد.

فرمانده سپاه نینوا افزود: وظیفه ما در مقابل مجاهدت امام خمینی (ره) و  شهدا این است که روحیه جهادی را در کشور نهادینه کنیم و از جان و ابروی خود برای این آرمانها مایه بگذاریم.

وی بیان کرد: انسجام و داشتن وحدت حول محور امام اقتدار می آورد و امروز حرف امام خامنه ای همان حرف امام راحل است ، البته شرایط امروز سخت تر و پیچیده تر است.

razmayeh 8

 خدمات بی منت بسیجیان به مردم بی شمار است

فرمانده سپاه نینوا در رابطه با خدمات رسانی بسیج در حوزه محرومیت زدایی گفت:۳۵۰ پروژه محرومیت زدایی در چهار سال گذشته در حوزهایی مختلفی مانند ساخت مسجد، خانه بهداشت، خانه عالم، جاده مزارغ، ابرسانی و.. توسط بسیج سازندگی سپاه انجام شد.

وی افزود: در طول این مدت نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر بسیجی در قالب گروهای جهادی بدون دریافت هیچ هزینه ای به مناطق محروم اعزام شدند.

معروفی ادامه داد: ۱۲ هزار نفر بسیجی برای بهسازی و زیباسازی مدارس،ایجاد۴۵۰۰ عرصه اقتصاد مقاومتی،در حوزه سواد آموزی برای۳۴۶۰ نفر و در حوزه فنی و حرفه ای نیز برای ۱۹هزار۶۲۰نفر کار شده است.

سردار معروفی گفت: همچنین ۲۵ گروه جهادی انقلابی برای کمک رسانی به مردم زلزله زده سرپل ذهاب به منطقه اعزام شدند که ساخت مسکن موقت ۱۰ روستا را به عهده داشتند.

به سراغ بسیجیان که می رویم همه یکصدا  دفاع از انقلاب را نجوا می کردند و خود را مدیون شهدای هست سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم می دانستند.

razmayeh 017

پای کار انقلاب هستیم

رضا نظری یکی از بسیجیانی است که در ساعات اولیه رزمایش  حاضر شده است، او می گوید: برای حفظ انقلاب هرکاری لازم باشد انجام می دهد.

وی چفیه بسیجی را مقدس می داند و می افزاید: هشت سال دفاع مقدس را بلند قامتان بسیجی با روحیه دفاع و از خود گذشتگی به پیروزی رساند و اکنون نیز مانند همان سال ها پای کار انقلاب هستیم.

نظری می گوید: دشمنان بدانند هرگز نمی‌توانند جلوی پیشرفت انقلاب اسلامی ایران را بگیرند زیرا بسیجیان همواره از خاک و ناموسشان دفاع می کنند و به یاوه گویی هایی دشمنان غربی گوش نمی دهند.

حسن مقدم  نیز می گوید:  آن کسانی که فکر می کنند ما مشکل نداریم و از سر بیدردی اینجا حضور داریم اشتباه می کنند چراکه تمام م کسانی که اینجا آمده اند شاید در بدترین وضعیت معیشتی و گرانی ها شاید بیشتر به آنها فشار آورده باشد اما حرف ما این است که چون از آرمان  های انقلابی و روحیه جهادی دور شده ایم  به این روز افتاده ایم و آمدن ما این پیام را به مسئولین دارد همانند رزمندگان دفاع مقدس جهادی عمل کنند تا مشکلات حل شود .

او می ادامه می دهد: بی منت برای خدمت به محرومان و رفع محرومیت از چهره استان  پای کار آمدیم و شروع این کار را پرخیر و برکت برای کشور می دانم

به گزارش گلستان ما؛ مرحله نخست رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاه محمد رسول‌الله (ص) ۲ با حضور پررنگ بسیجیان در قالب ۲۸ گردان بیت المقدس و ۳۰۰ گروه جهادی در استان گلستان از صبح امروز آغاز و تا صبح فردا چهارشنبه ادامه دارد.

این رزمایش مردمی، بسیجی و انقلابی در دو مرحله که مرحله ی اول آن نمایش اقتدار گردان های بیت المقدس و اقدامات عملی گروه های جهادی انقلابی و در مرحله ی دوم تجمع اقتدار سراسری که در ایام هفته دفاع مقدس برگزار شد.

بسیجیان در جنگ نرم، سخت و اقتصادی گوش‌به‌فرمان ولایت ایستاده‌اند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گالیکش در حاشیه رزمایش بسیجیان این شهرستان در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: رزمایش اقتدار سپاهیان عاشورایی محمد رسول‌الله صلوات‌الله‌علیه واله (۲) گالیکش از ساعت ۷ صبح امروز با حضور بسیجیان از پایگاه‌های مقاومت این شهرستان در قالب سازمان گردان بیت‌المقدس اولویت اول آغاز شد.

سرهنگ پاسدار سید یحیی قاضوی افزود: نیروها فراخوانی شده، در سپاه گالیکش مستقر شدند و پس از سازمان‌دهی و توجیهات لازم، تماماً ملبس به لباس مصوب بسیجی شدند و با رمز «یا محمد رسول‌الله صلوات‌الله‌علیه واله» که از طریق سپاه نینوای گلستان اعلام شد رزمایش محمد رسول‌الله صلوات‌الله‌علیه واله (۲) را آغاز کردند.

به گفته وی، بسیجیان حاضر در رزمایش به‌صورت ستون کشی در قالب نمایش اقتدار از ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان و مرکز شهر گالیکش مسافت ۴ کیلومتری را تا اردوگاه محل برگزاری رزمایش به‌صورت پیاده‌روی طی کردند.

قاضوی گفت: این ستون کشی اقتدار یک نوع نمایش صلابت، شکوه، عظمت و اقتدار بسیجیان در سطح شهر جهت رعب و وحشت در دل دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب و تقویت روحیه، نشاط و امید مردم بود تا بدانند در سطح شهرستان و کشور نیروهای دلسوز انقلابی و ارزشی پابه‌رکاب ولایت هستند و اجازه نمی‌دهند خدای‌نکرده آسیب و گزندی به انقلاب و مملکت وارد شود.

فرمانده سپاه گالیکش اظهار داشت: بسیجیان شهرستان گالیکش در این رزمایش اعلام کردند در هر شرایطی جنگ نرم، سخت و اقتصادی گوش‌به‌فرمان ولایت ایستاده‌اند و در تمام مشکلات و سختی‌ها گوش‌به‌فرمان رهبری حرکت می‌کنند.

به گفته قاضوی، در اردوگاه برنامه‌های متناسب فرهنگی، دینی، اعتقادی و تاکتیکی برابر سین اجرای پیش‌بینی‌شده تا بتوانیم در مدت‌زمان ۲۴ ساعت مأموریت‌هایی که در دل این رزمایش پوشانده شده را اجرا کنیم.

وی بیان داشت: مأموریت رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) در سه بخش و محور است یک بخش آن رزمایش و نمایش قدرت بسیجیان است که در حال برگزاری است. برنامه دیگر هم‌زمان با رزمایش به مدت ۱۰ روز به‌عنوان اعزام گروه‌های جهادی به روستاها و حاشیه شهر گالیکش در حال انجام است.

فرمانده سپاه گالیکش محورهای اردوی جهادی را محرومیت‌زدایی، فرهنگی، عمرانی، ارائه خدمات رایگان پزشکی، آموزش مشاغل خانگی و موضوعات متنوع در اردوهای جهادی اعلام کرد که در حال انجام است.

قاضوی محور دیگر این رزمایش را تجمع بزرگ عاشوراییان در مرکز استان در اواخر شهریورماه یا اوایل مهرماه سال جاری عنوان کرد که بسیجیان شهرستان گالیکش نیز در این رزمایش حضور فعال خواهند داشت.

فرمانده سپاه گالیکش در پایان از تمامی بسیجیان و مسئولین سطح شهرستان که سپاه، بسیج و گردان بیت‌المقدس را برای برگزاری این رزمایش یاری کردند و اصحاب رسانه که پوشش خبری این مراسم را عهده‌دار بودند تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر