جزئیات جدید مرگ کودک دو ساله در ناهارخوران / داغ خانواده را با تسویه حساب های سیاسی بیشتر نکنید + فیلم و تصویر
تعداد بازدید تعداد 189 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۰۲ ق.ظ، پنج شنبه، ۳ آبان، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

در حالی که برخی گروههای مخالف توسعه شهر مشغول تسویه حسابهای سیاسی خود هستند، دادستان گرگان گفت : موضوع در دستور کار ویژه دادستانی قرارگرفته و با کسانی که در امنیت پارک جنگلی ناهارخوران کوتاهی کرده‌اند برخورد می‌شود.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا به نقل از گلستان ما؛ عصر امروز مادر یک کودک با مرکز ۱۲۵ آتش‌نشانی گرگان تماس گرفته و اعلام کرد فرزندش در پارک مفقود شده و از نیروهای آتش‌نشانی تقاضای کمک کرده که بلافاصله تیم اعزام از نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی ظرف کمترین زمان ممکن به محل حادثه رسید و عملیات جست‌وجو را آغاز کرد.

پس از مدتی جست‌وجو، یکی از آتش‌نشانان به چاه فاضلابی که در کنج قسمت فضای سبز محوطه سرویس بهداشتی عمومی وجود داشته و قطر دهنه چاه نیز بسیار کوچک بوده مشکوک می‌شود که بلافاصله به منظور جست‌وجوی بهتر و ورود آتش‌نشانان به چاه عملیات حفاری و افزایش دهنه چاه انجام شد.

متاسفانه آتش‌نشانان پس از ورود به چاه با پیکر بی‌جان این پسربچه دو ساله مواجه می‌شوند اما با این وجود عملیات احیا بر روی این کودک انجام و کودک تحویل عوامل اورژانس ۱۱۵ شد که با وجود تلاش‌های انجام شده از سوی عزیزان در اورژانس نیز این کودک جان خود را از دست داد.

واکنش شهرداری گرگان

سرپرست روابط عمومی شهرداری گرگان در همین رابطه به خبرنگاران گفت: متاسفانه بر اساس تحقیقات انجام شده و مستندات موجود، درب فلزی دهنه چاه فاضلاب مربوطه در لحظه حادثه وجود نداشته و پیمانکار نسبت به جبران و پوشاندن آن به نحو مناسب اقدام نکرده است.

آرش فولادیان گفت: این حادثه دارای زوایای مختلفی است که به منظور شفاف‌سازی بهتر و کشف حقیقت و آگاه‌سازی شهروندان، شهردار گرگان ضمن تسلیت به خانواده داغدار این حادثه، دستور پیگیری ویژه و فوری را به سازمان‌های تابعه و واحد نظارتی شهرداری ابلاغ کرده است.

ورود دادستان به ماجرای مرگ کودک

همچنین دادستان مرکز استان نیز اظهار کرد : جنازه کودک دوساله گرگانی ساعاتی پیش در چاه فاقد درپوش فاضلاب سرویس بهداشتی نزدیک پارک کودک ناهارخوران گرگان پیدا شد.

حجت الاسلام سید رضا سید حسینی افزود:نماینده دادستان بلافاصله به محل حادثه اعزام شد و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این کودک در چاه فاضلاب که درپوش نداشت و علائم هشداردهنده نیز در اطراف آن نصب نشده بود سقوط کرده و جان سپرده است.

وی تصریح کرد: این موضوع در دستور کار ویژه دادستانی قرارگرفته است و با کسانی که در امنیت پارک جنگلی ناهارخوران کوتاهی کرده‌اند برخورد می‌شود.

به وقت تسویه حساب با شهردار

اما این موضوع بازتاب های زیادی در شبکه های اجتماعی داشت و برخی گروههای سیاسی جهت تسویه حساب خود با برخی مسئولین شهری از جمله شهردار گرگان، مرگ این کودک را پیراهن عثمان کردند و آن را به گردن شهردار انداختند .

کانال گرگاندوستان که مخالفت آن با توسعه شهر از دوره حسین صادقلو شهردار سابق شروع شده و در دوره فعلی نیز ادامه دارد سردمدار این کینه توزی ها شده و سعی دارد اینگونه القا کند که این کودک در اثر اینکه شهردار فعلی دادبود است، مرده و اگر او شهردار نبود این کودک فوت نمی کرد .

این کانال و برخی شخصیتها در فضای مجازی کلا مرگ هر کسی را در بلوار ناهارخوران به بالا، فوری رسانه ای کرده و مقصر آن نیز قطعا شهردار گرگان است ولا غیر، آنها با این کار داغ خانواده را بیشتر می کنند و ای کاش کمی اخلاق رسانه ای را رعایت می کردند .

سالانه دهها هزار نفر در تصادفات جاده ای، در سواحل دریا هنگام شنا، در بلایای طبیعی و … می میرند و اگر قرار باشد برای هر کدام از این موارد مسئولی را مقصر دانست و به او حمله کرد، هر روز باید شاهد جنجال و دعوا باشیم، بهتر است کمی عاقلانه تر فکر کنیم و چنین مسائلی را بدست قانون بسپاریم .

انتهای پیام /

ارسال نظر