از سفر مخفیانه تاجزاده تا قضیه کاندیداتوری روحانی مشهور علی آبادی !
تعداد بازدید تعداد 226 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۴۳ ق.ظ، دوشنبه، ۷ آبان، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

در هفته ای که گذشت شهرستان علی آباد کتول در صدر اخبار رسانه های محلی ، خبرگزاری ها ، سایتها و هفته نامه ها قرار داشت .

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ سفر مشکوک مصطفی تاجزاده فعال برانداز ، بازداشتی و مجرم امنیتی فتنه ۸۸ به استان گلستان و حضور مخفیانه وی در یکی از روستاهای ییلاقی علی آباد کتول در جمع تعدادی از فعالین مشارکتی تندرو ، باعث حواشی بسیاری شد .

حواشی که تبعات گسترده آن ،  پای دادستان مرکز استان را به موضوع باز کرد و باعث شد تا دستگاه قضا از احضار عاملین و میزبانان این دعوت به دادسرا سخن بگوید .

حجت الاسلام سید رضا سید حسینی دادستان مرکز استان گفت : “در بحث فتنه با کسی تعارف و شوخی ندارد و فتنه خط قرمز اوست و کسی که بخواهد به ولایت فقیه توهین کند حتما با خشم دستگاه قضا روبرو خواهد شد .”

این واکنش شدید دادستان مرکز استان در پی آن صورت گرفت که مشخص شد تاجزاده در این سفر حدودا یک هفته ای علیرغم اینکه همراهانش از رویه اعتدالی و مشی اصلاحاتی وی در پست های اینستاگرامی او سخن می گفتند(جهت پوشش برنامه اصلی) اما وی سخنان تندی علیه مقام معظم رهبری عنوان کرده است .

این مجرم امنیتی در بخشی از سخنانش به عمود خیمه ولایت فقیه حمله کرد و ضمن مقایسه خود با یکی دیگر از مخالفین یعنی ( م – م ) گفته که اگر رسانه ای در اختیار می داشت نفس جمهوری اسلامی را می گرفت و تلویحا روش های جدید مبارزه با حکومت را در این سفر اخیر بازگو نمود .

اما پس از رسانه ای شدن این موضوع حواشی مختلفی رخ داد که انتقاد شدید به فرماندار علی آباد کتول و رئیس شورای تامین این شهرستان بود که چرا گذاشت یک فعال و بازداشتی فتنه ۸۸ به همین  راحتی در قلب “دیانت و عرفان” منطقه یعنی علی آباد کتول به رهبر معظم انقلاب توهین کند .

همچنین سکوت اسدالله قره خانی نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی و عدم اتخاذ موضع در باره این موضوع نیز مورد انتقاد گروههای مختلف سیاسی و اجتماعی این شهرستان قرار گرفت و برخی ها گفتند که قره خانی به دلیل همسویی با دولت سکوت اختیار کرده است .

اما دو روز پیش خبری دیگر مثل بمب منفجر شد و آن اعلام کاندیداتوری آیت الله سید مرتضی میرکتولی برای انتخابات مجلس ۹۸ از حوزه انتخابیه علی آباد کتول توسط یک کانال تلگرامی بود .

حجة الاسلام سید مرتضی میرکتولی در سال ۱۳۴۹ در قم دیده به جهان گشود ایشان در سال ۱۳۶۴ با توجه به علاقه وافری که به علوم حوزوی داشتند وارد حوزه گردیدند و در طی ۱۳ سال درس خارج از محضر اساتیدی همچون آیات اعظام فلسفی- مکام شیرازی- انصاری شیرازی – فاضل لنکرانی- وحید خراسانی- شیخ جواد تبریزی کسب فیض نمودند و ایشان علاوه بر تحصیل به امر تدریس در حوزه علمیه قم اشتغال داشته و  دارند.

کانال تلگرامی” گرگان پرس” در معرفی آیت الله میرکتولی نوشت :

“آیت الله سید مرتضی میر کتولی از علما و افتخارات شهرستان علی آبادکتول می باشد که در اواخر اسفندماه ۱۳۴۹ شمسی در خانواده ای روحانی و با سابقه چندین نسل روحانیت، اجتهاد و صاحب کرامات در شهر مقدس قم پا به عرصه وجود نهاد .

در اوان طفولیت پس از غائله حمله به مدرسه فیضیه در خردادماه سال ۵۱ به همراه والدین خود به وطن اصلی یعنی شهرستان علی آباد کتول عظیمت کرد و در سال ۱۳۶۴ پس از پایان دوره راهنمائی برای تحصیل علوم دینی به حوزه علمیه امام خمینی «ره» به مرکز استان گلستان رفت و پس از یکسال گرگان را برای ادامه تحصیل به مقصد مشهد مقدس ترک کرد.

میرکتولی به مدت ۱۰ سال در کنار حرم مطهّر ثامن الححج دروس مقدمات و سطوح متوسطه و سطوح عالی را به پایان رسانده و چهار سال از محضر فقیه ربانی آیت الله میرزا علی فلسفی بهره گرفت و در حال حاضر نیز از مدرسین برجسته تفسیر قرآن کریم، صرف و نحو و عقاید برای شیفتگان علوم دینی در قم می باشد .

یادآوری می‌شود که بنای تاریخی مقبره آیت‌الله سیدعلی میرکتولی و آیت‌الله سیدحسین میرکتولی از اعقاب آیت الله میرکتولی دو فقیه نامدار در عهد ناصرالدین شاه قاجار هم اکنون در بافت تاریخی گرگان قرار دارد.”

اما پس از درج این خبر واکنش های مختلفی نسبت به آن رخ داد و نهایتا آیت الله میرکتولی آن را تکذیب کرد ، هر چند تکذیبیه منتشر شده بنا به اقتضای شرایط صورت گرفت.

 اما باید گفت درخواست های مردمی زیادی از آیت الله میرکتولی ، پیش از این صورت گرفته و انعکاس این خبر هم با استقبال مردم منطقه علی آباد کتول روبرو شده اما برخی سیاسیون منطقه را نیز به لرزه انداخته است .

در این بین اسدالله قره خانی و رحمت الله نوروزی دو گزینه اصلی انتخابات سال ۹۸ حوزه علی آباد کتول از افرادی بودند که نسبت به این اعلام حضور روی خوش نشان ندادند ، افرادی چون علی دنکوب فرماندار اسبق ، سید حسین سیدی رئیس موتلفه شهرستان و فتح الله نوری معاون اسبق استاندار هم ترجیح دادند سکوت کرده و یا به نصایح تلفنی اکتفا کنند .

انتهای پیام /

ارسال نظر